Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fiatal anyukák miért állítsák...

Fiatal anyukák miért állítsák be, hogy az "anyaság" nagyon nehéz?

Figyelt kérdés
Aki ács vagy kőműves az a munka nem nehéz? Vagy aki egész nap szellemi munkát végez egész nap annak nem lehet nehéz? Meg sok fiatal anyuka jön azzal, hogy sokat kell foglalkozni a gyerekkel, de akkor hogy vannak fent egész nap a Facebook-on? Érdekes dolgok ezek...

#anya #is azt #nekik nehéz
2018. aug. 21. 15:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
21%

Nalunk 2 gyerek van, felesegem szerint is faraszto de nem nehezebb mint a munkahely es elvezetes.

Holnapi program 2 gyerekkel.


Reggel 7kor kel, enni ad nekik, elmennek nagyit latogatni, majd hazajonnek esznek es alvas.parom is alszik mert van ideje, majd felkelnek elmennek vasarolni, utana baratnozes ott jatszanak a gyerekek majd haza, esznek es alvas.


A baratno projekt meg valtozhat mert ha 12 kor meg tudok logni a melobol akkor kiszaladunk strandolni.


Szoval az anyasag nem orbitalis feladat, parom melokat vallal be hogy ne unja el magat.

2018. aug. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert tényleg nem könnyű sokszor és ezt nem panaszképpen írom, hanem tényként.

Nekem nagyon az a érzésem, hogy még nincsenek személyes tapasztalataid, úgyhogy leírom, hogy elég speciális módon veszi igénybe az embert. Legalábbis én nem tudok olyan foglalkozásról, ami hasonlítana rá. Talán még az egészségügy, (beteg)ápolás lehet ilyen, de ott is műszakok vannak, amikor cserélsz a kollégával. Itt ilyen nincs, folyamatos műszak van, a szünetek kimerülnek abban, hogy pótlod a kimaradt alvást vagy időnként felmész pár percre valamelyik közösségi oldalra, hogy lássál embereket, még ha csak képről is. Lehet, hogy felmész öt percre, míg alszik a baba, de ott se tudsz teljes figyelemmel lenni, aztán hirtelen eszedbe jut valami napok óta elhalasztott házimunka, aztan mégegy es mégegy, mert felgyűlt minden és egy óra múlva megint online vagy, de csak három percre, mert felébredt közben a gyerek... Aztán két-három óra múlva megint szakítasz egy kis időt, kívülről meg úgy néz ki, mintha egész nap ott lógnál.

Mondjuk én csak az első félévet éreztem nagyon nehéznek, utána fokozatosan lazult, de igazán csak az első születésnapja után rázódtam vissza.

Tudom, nem vagyunk egyformák, én pl. nem viselem túl jól az alvásmegvonást és nem az erősségem az állandó reaktív "készenléti" üzemmód sem. De a legkevésbé azt a durván háromórás ciklust viseltem, amiben a baba élt. Háromóránként ismétlődött minden és kezdhettem újra mindent, folyamatosan, éjjel-nappal. Úgy éreztem, sose lesz vége. Másnak ez talán könnyebb, jobban éli meg. Gyerekfüggő is, vannak nyugodtabb, önállóbb babák, mások jobban igénybe veszik a szülőket. Van, akinek több segítség jut, van, akinek semmi. Ez akár azt is jelentheti, hogy hónapok telnek el, mire egyedül tud maradni valahol egy órára anélkül, hogy bárki megzavarná.

Szóval lehetne mesélni. Az a helyzet, hogy nem lehet elképzelni, nem tudod felmérni, hogy rád ez az életforma hogy fog hatni. Legalábbis én nem tudtam.

De ezek tényleg érdekes dolgok.

2018. aug. 22. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
11, ha nekem sem kellene mosni főzni takarítani én is biztos elveznem a nagyit a vasarolgatast a szundikalast meg az evést a gyerekkel. Szóval valszleg más lapokat osztott nekem az élet. Jó nektek. :'( hát nekem azért nem ilyen.
2018. aug. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

13: miert mekkora a kastely amiben laksz ? Pont parom mondta 1 hete nem erti mit jajjgatnak masok mikozben kosz van naluk. Napi 10-12 perc a porszivo, mosogepbe bepakolni es kipakolni 1+4 perc azaz 5 perc, 3 napra megfozni elore 1 ora. Ez nincs napi 1 ora ami ugymond munka es ezeekt lehet csinalni a gyerekekkel ergo nem vesz el plusz idot.


Es ezt nem en mondom hanem o mert pont ilyesmi kerult szoba es nem erti miert van nyavajgas.

2018. aug. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!