Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit jelent, hogy "lepasszolom...

Mit jelent, hogy "lepasszolom a gyereket"? És ez miért rossz?

Figyelt kérdés
A való életben még sosem hallottam, ezért kérdezem meg itt. A legtöbb kérdésnél, ahol az van, hogy anyuka megy/menne valahová, vagy más vigyáz a babára/gyerekre, szerepel az, hogy "miért passzolod le", "miért szültél, ha lepasszolod másnak", stb. Ráadásul sokszor az apuka, nagyszülők, keresztszülők vigyáznak a babára... Nem a szomszéd, vagy bébiszitter. Nálunk pl. a szüleim a mai napig imádnak unokázni, most szeptemberben Disneyland-be viszik az összes unokát. Mi pedig nagyon örülünk annak a 4 nap "szabadságnak", függetlenül attól, hogy szeretjük a szülői létet az árnyoldalaival együtt. Nem értem, miért kell úgy beállítani azt, ha más van a babával és nem az anyuka, mintha akkor a kisgyerek szenvedne és végigzokogná az egész távollétet. Nekem anyukám diplomát szerzett mellettem, és igen, vizsgaidőszakokban volt olyan 1-2 hét, mikor mamáéknál aludtam, ők hoztak-vittek mindenhová és egyszerűen imádtam az egészet. Vagy sokan itt megbotránkoznak azon, ha egy anyuka a 2-3 hónapos gyereke mellől elmegy fodrászhoz, körmöshöz. De miért? Szerintetek a gyerek 10-12 éves korában emlékezni fog arra, hogy "úristen, az anyám 2 hetente pár órára apuval hagyott, mi lesz most"? Miért jobb egy olyan anyuka, aki kialvatlan, fáradt, lelakott és tiszta ideg, de 24/7 a gyerek mellett van? Nem jobb érzés olyan nő mellett felnőni, aki nyugodt, laza és nem akar a gyerek iskolás koráig a sarkában lenni?
2018. aug. 23. 13:39
 1/9 anonim ***** válasza:
72%

Pont a napokban, talán tegnap, írt egy nő cikket a she.hura és valami hasonló témakör volt: miért megy koncertezni a csaj a kéthónapos babája mellől, miért van mükörme meg így könnyű ha van segítsége.. szerinte egy nő, aki már anya nem élhet csak a gyerekének, nem szórakozhat és nem lehet igényes magára..

Ránéztem a cikk írójának facebook profiljára, meg akik helyeseltek neki, hát nem azért, de mind ilyen lelakott fejű amőba testű begyepesedett nő!


Az ilyenekből az irigység szól, irigyek mert más anyuka jól érzi magát, meg tudja oldani a gyermekfelügyeletet apukával, nagyszülőkkel, már attól is felmegy a vérnyomásuk ha a másiknak meg van mosva a haja 😂 sajnos nem tudják, de ha nem azzal foglalkoznának hogy más feje fölött törik a pálcát, akkor lenne idejük egy házi manikűrre vagy arra hogy kicsit relaxáljanak amig a gyerek alszik, vagy mig a nagyi figyel rá..


Nekem sajnos nincsenek nagyszülők akikhez lepasszolhatom, de apával ketten megoldjuk ha épp fodrászkodnék vagy wellnesbe mennék a barátnőkkel, fordítva is igy van! A gyerek arra emlékszik hogy apa és anya kiegyensúlyozott, jókedvű és nem stresszes túlhajszolt.


Attól hogy valaki szülővé válik kell a kikapcsolódás.



Én fiatalon szültem (23), ne aggódj egy kis melírért már elővett az egész szomszédság, mégis kire hagytam a csöpp fiamat😡 szánalmas degenerált emberek az ilyenek

2018. aug. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én csak ott érzem jogosnak ahol anyuka nem havi egy alkalommal egy két órára hagyja másra a 2honapost majd később a 8-9honapost hanem azt tartom kissé furanak amit sógornom csinál heti 2-3szor órákat távol volt, nagyobb a gyerek akkor meg a nagyszulokkel feszt. Mert hogy neki szüksége van rá... Éli világát mintha mi se történt volna.

Nekem ez fura mert egy gyerek lemondással is jár és olyan mintha ő ezt egyáltalán nem akarna felismerni.

A nagyszülők nagyon szeretik a kisfiút persze de sajnálom őket mert fáradtak nem bírják az éjszakazast panaszkodnak sokszor hogy nem bírják a tempót.

Minden életkornak megvan a feladata, a nagyszülők nem abban az életkorban vannak amikor pici babat vagy élénk hisztis kisgyereket kell terelgetni.

Nyilván ha heti egyszer egy két órára távozna vagy nagyobb gyerek esetében heti 1nap az megint más.

A másik a barátnőm aki pl sose viszi vásárolni magával a gyerekeket mert hogy hisztiznek meg nehéz velük a boltban. Emiatt a gyerekek soha nem vártak végig egyetlen bevásárlást se.

Múltkor bementunk együtt mert nekünk be kellett ugrani vmiert, és hát ordoguzest hajtottak végre a boltban 5 és 6evesek.

Szoval jó oké hogy mindig meg tudta oldani hogy másokra bízza őket na de így hogyan és mikor fognak megtanulni emberek között viselkedni? Maguktól?

2018. aug. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%

Pár éves gyerekek esetében senki nem ír ilyet. Tehát túlzásokba estel.

Itt lassan abból csinálnak az anyukák versenyt, ki megy minél hamarabb. "Nyolc naposan! Nem, én már hat naposan ott mertem hagyni!

2018. aug. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%

Folyt.


Mintha attól félnenek, ha kimaradnak egy 20. lanybucsubol, megáll az élet 😉


Ki lenne irigy az ilyen lelki szegényekre?

2018. aug. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
Lehet a “lepasszolással” egyetérteni vagy nem, de valójában kinek mi köze hozzá? Meg miért képesek az emberek mások életén rendszeresen bosszankodni? Részemről ez az, ami érthetetlen! Pont nem érdekel, hogy xy kinek hova meg hányszor adja le a gyerekét. Egyrészt tökre az ő dolga, másrészt miért ez a mércéje annak, hogy ki mennyit törődik a gyerekével? Lehet, hogy valaki pl sosem “passzolja le”, de közben meg rá se hederít egész nap, a “lepasszolós” meg azért igényel szabadnapokat, mert rengeteget foglalkozik a gyereke(i)vel, és egyszerűen elfárad és magával is szeretne törődni kicsit. Az is teljesen igaz, hogy ez az egesz úgy van beállítva, mintha a gyerek kínozva lenne, holott általában imádnak ők is kiszakadni otthonról és a nagyinál egész nap palacsintát enni, meg a papával nagyokat kirándulni. Nem tudom, mi ebben a rossz és főleg nem, hogy miért foglalkozik mindenki ennyire görcsösen a másik életével
2018. aug. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
Néha furák itt a válaszolók is, reggel volt valami ilyen kérdés, hogy apjára hagyná a kisbabát az anyuka 1-2 órára és egy csomóan meg voltak feszülve rajta, hát én se értem őket, de azt tudom elképzelni, hogy nincs semmi segitségük és féltékenyek, meg nem ehhez vannak hozzászokva.
2018. aug. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%

Lepasszolás és lepasszolás között is van különbség.

Az apjára hagyni a gyereket nálam nem lepasszolás. Akkor sem, ha 8 naposan hagyja rá 1-2 órára, hisz az apja is ugyanolyan szülő. Még ha anyatejes, akkor se marad ki szoptatás.


Ami nekem abszolút lepasszolás kategória, ha összességében mindenki mással többet van egy gyerek, mint a szüleivel.

Illetve minél kisebb egy gyerek, annál kevesebb időt tudok "elfogadni" (=megérteni), hogy másra bízzák.

Pl: amikor a pár hónapost a mamáknál altatják azzal az indokkal, hogy "de úgy szeret velük lenni" (kár hogy még magáról sem tud).

2018. aug. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
21%

1.-nek, linkelek egy cikket, én ezt olvastam, ha te is erre gondolsz, akkor valamit nagyon félreértettél.

Én minden szavával egyetértek, és nem vagyok sem amőbatestű vagy lelakott fejű.


[link]


Amúgy az utolsó bekezdés gyönyörűen összefoglalja a lényeget.

2018. aug. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, az ítéletmentességről ír, de mégis a cikk írója ítélezik, és olyan embereket említ, akikről valószínűleg fogalma sincs (az Instagramon kívül).
2018. aug. 23. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!