Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Félrenyelt a 2 évesem, vigyem...

Félrenyelt a 2 évesem, vigyem orvoshoz?

Figyelt kérdés
Ette a borsólevest, a szájaban volt még egy falat de valami nem tetszett neki, elkezdett sírni, és félrenyelt.Elkezdett köhögni, öklendezni, vörösödött a feje.Elkezdtem ütögetni a hátát, kb még 2 percig köhögött aztán abbahagyta.Azt mondta jól van, azóta megette a levest is, meg másodikat is.Van okom aggódni?Vigyem orvoshoz?Milyen tünetei vannak annak, ha a légútba, tüdejébe, hörgőkbe került az étel?

2018. aug. 24. 12:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Olyan tünetei vannak, hogy akkor fulladozna, biztosan nem vinném sehova, hiszen már felköhögte, ami félrement.
2018. aug. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Olyan tünete van, hogy nem lélegzik, ergo halott.
2018. aug. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Csak azt is olvastam, hogy apóbb étel,tárgy le tud jutni a tüdőbe ott "beagyazódik" és később akár gyakran előfordulhat tüdőgyulladás.
2018. aug. 24. 13:06
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Ez nehéz kérdés, lehet, hogy elvinném. Én is olvastam már arról, amit írtál. Nem látsz a testébe, lehet, hogy jobb a békesség. A gyerekorvost biztosan felhívnám, ha lelkiismeretes, úgyis beküld a kórhazba.
2018. aug. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát én egy félrenyelés miatt biztos nem mennék vele orvoshoz, gyerekeknél ez még egészen mindennapos eset.
2018. aug. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell vinni sehová nem lesz semmi baja.
2018. aug. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs semmi baja. De legközelebb ne ütögesd a hátát, mert pont azzal tolod le a kaját a légcsövébe..


A térdedre kell fektetni ilyenkor úgy, hogy a feje lejjebb legyen mint a törzse és a két lapockája közé kell ütni határozottan párszor. Persze ne törjön bele a gyerek.


Nézz ehhez példa videókat. A Gyermekmentő alapítvány kb két hetente tart ingyenes oktatást és balesetekhez kapcsolódó ismeret terjesztést.

2018. aug. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!