Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért olyan furcsa, ha a mai...

Miért olyan furcsa, ha a mai világban nem akar valaki gyermeket vállalni?

Figyelt kérdés

Ha beszélgetek valakivel , és ez a téma kerül elő ,majdnem mindenki hitetlenkedve néz , majd a szokásos szövegekkel " Majd ha idősebb leszel meggondolod magad .... majd észbe kapsz,aztán úgyis lesz " lezárja az ő részéről. Amikor meg felhozom az érveimet , hogy miért nem szeretnék gyermeket megkapom azt , hogy egyedül maradok , mert nem fogok kelleni így senkinek sem ( több , mint egy éve boldog párkapcsolatban élek , és a párom tudja , hogy nem akarok gyereket).

Ti hogy vélekedtek erről a témáról ?

Előre is köszönöm az értelmes válaszokat ! :)



2018. aug. 24. 23:42
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
13%

10, a 8-as nyilván nem a te esetedre gondolt, hanem én értem mire: mindenki 35-40 közöttig partizik meg karrierezik, meg önmegvalósít, aztán amikor akarna gyereket, már nem jön és orvostól orvosig jár.

Amúgy a mai vilagban egyre gyakoribb hogy nem akarnak. Csak itt a GYEREKNEVELÉS topikban is minden nap jön valaki hogy "nemakarokgyereket"...

2018. szept. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
65%

Mindketten meggondolhatjátok magatokat még idővel. Nem tudom, mennyi idős vagy, de úgy gondolom, még 35 évesen sem késő szülni, viszont negyven felett már rizikósabbnak gondolom én is.


Nem olyan vészes amúgy a gyermeknevelés, mint képzeled. engem folyton elhalmoztak a mekkora felelősség dumával, letámadtak szuperebbnél szuperebb gyermekgondozási eszközök szükségességével stb. mégis, felét sem gondolom úgy, mint a riogatók.


Egyébként én nem voltam sosem olyan ember, aki mindenáron gyermeket akart. Terveztük, de nem ment vérre a dolog, ha mégsem jött volna esetleg össze.


Az, hogy nem fogsz így kelleni senkinek nem, nem igaz, mert ha olyan pasival állsz össze, aki szintén nem akar, akkor bingó, nincs semmi gond.


Bután hangozhat az a mondás, hogy a gyermekeinkben élünk tovább, de valahol mégis igaz. Nem féltem sosem túlságosan a haláltól vagy súlyosabb betegségektől, de mióta gyermekem van, egyáltalán nem félek mert úgy vagyok vele, ha én már leszek, ott lesz ő, egy pici belőlem is.

2018. szept. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
48%

"úgy gondolom, még 35 évesen sem késő szülni, viszont negyven felett már rizikósabbnak gondolom"


Épp az a veszélyes, ha abból indul ki valaki, hogy 35 évesen se késő. Mert persze, többedik gyereket szülni nem késő, és egyre több példa van arra is, hogy az elsőt szülik 35 fölött, igen, de azért nézzétek meg, hány olyan van, aki így gondolkodott és nem jött össze neki, illetve csak mennyi plusz szenvedés árán (bukott lombikok meg fagyibabák, vizsgálatok, kezelések sora, amire ráment munkahely, kapcsolat, stb.) - csak persze rengetegről nem is tudunk, mert az ilyesmit nem szokás kitenni az ablakba, és ha össze is jön, akkor is, annak az esélye, hogy a gyereknek testvérei is lehessenek, kb. a nullához konvergál. Aki ellenpéldálózni akar, ne olyanokat írjon, hogy x meg y is z évesen szült, hanem olyat, hogy x is 35 fölött kezdte, és természetesen foganta és szülte meg mind a 3-4-5-stb. gyerekét. Ezek a jó ellenpéldák. Sok van belőlük? Ha nem, akkor mégiscsak huszonévesen jó kezdeni.

2018. szept. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
32%

Szomorú latni olyan fiatalokat, akik hangoztatjak, hogy evek óta járnak, van egy közös kutyajuk.

A magyarsag meg kihalófélben, érdekli is őket.

Hogy is felejthettük el, hogy milyen jó is egy nagy csalad! A sok testver, unokateso! Ebben az önző, pénzhajszász vilagban mar nem látunk.

2020. júl. 28. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!