Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik császárosok lettek nem...

Akik császárosok lettek nem féltek jobban a második babát vállalni?

Figyelt kérdés
Párom már szeretne kis tesót, de én félek több okból. Fő ok a műtét. Több probléma is volt az elsőnél. Vért nyelt át vitték másik kórházba még a kezembe sem foghattam! Rossz volt a kiszolgáltatottság, fájt a seb, begyulladt a visszerem hasba injekcióztak. Azért írtam le hogy tudjátok miért félek annyira.
2010. jún. 21. 14:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én előre tudtam hogy császár lesz,előzetes myoma műtét miatt(hasi).Nekem mondjuk pozitiv élmény volt.Most jön a kistesó,szintén császár(előzőek miatt)és csak "egészséges" szinten félek,és bár egy szülés sem egyforma (császár sem)valamilyen szinten tudom mire számíthatok.Bár kérdésedből nem derült ki hogy mi volt a császár oka,vagyis a következő szülés lehet-e természetes,de mivel neked kellemetlenebbre sikerült,nem hiszem hogy a következő ugyanolyan lenne!Ehez is optimistán kell hozzáálni,de megértem félelmedet!Ha eljön az ideje győzd le!!! :)
2010. jún. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Téraránytalanság. Reggel el folyt a magzatvíz. 12 óra vajúdás után 3 ujjnyit tágultam kislányunk 4200g volt amit akkor még nem tudtunk. Műtét közben mondta az orvosom hogy: Ez nem jött volna ki.
2010. jún. 21. 15:24
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is az első császár volt. Elfolyt a magzatvíz, én nem tágultam semmit, és 12 óra után császároztak. Mondjuk nekem nem volt nagy baba 3200, meg egy héttel előbb a kiírtnál. De nekem semmi fájdalmam nem volt. A második gyerkőc rá kétévre sima szüléssel született. Én nem paráztam az újabb terhességtől. Én a gyerekek közti korkülönbséget lőttem be, és szerncsére sikerült. A sima szülés nekem sokkal fájdalmasabb volt, mint a császár.

Úgyhogy szerintem fel a fejjel, szerintem sincs két egyforma szülés.

2010. jún. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik barátnőm szülte az első babát császárral. Most várja a másodikat. Kérdeztem tőle, hogy nem tart-e tőle, hogy ez a szülés is hasonló lesz, de azt mondta, hogy ő nem bánja. Mondjuk neki nem voltak ilyen durva dolgok, csak faros volt a baba, és így nem merték bevállalni a hüvelyi szülést.
2010. jún. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

De én nagyon félek! Bár nálunk még nincs tervben a kistesó, mert még csak 4 hónapos a fiam, de ha belegondolok, nagyon rettegek. Nem is az esetleges újabb műtéttől, hanem a terhesség alatti problémáktól. Nagyon félek, nehogy szétváljon a heg. Bár lehet azért érzek így, mert még viszonylag "friss" az élmény.

Szerintem ha Te még nem állsz készen a következő terhességre, beszéld meg a pároddal, hogy még várni szeretnél. Csak azért ne vállald be a következő baby-t mert a párod már szeretné. Csak akkor, ha már Te is akarod!

2010. jún. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én is félek a heg miatt is.... Szerintem majd jövőre inkább idén még nem szeretnék teherbe esni.
2010. jún. 22. 12:51
 7/9 anonim ***** válasza:

Bár nekem nem volt császárom, anyu egyik barátnője 2 császár után simán szült! Alig akartam elhinni. Ő is félt, de csak egy picit. A 3. baba a 2. után 12 évvel született és szerencsére talált egy olyan orvost (asszem egy doktornőt) a Baross utcai klinikán, aki vállalta, hogy ha nincs hegszétválás, akkor levezeti a hüvelyi szülést. És nem lett semmi baj! De különben a Szent Istvánban is volt, aki 2 császár után spontán szült.


Én amúgy most várom a 2. babát és én is félek, mert bár nem császároztak, 1 hetes koráig én sem foghattam kezembe a picimet, mert PIC-en volt, csak a koraszülött osztályon vehettem először a karjaimba meg ott már azért szabadott látogatni is. Ne félj, mert megérzi a baba, ha már ott lesz a pocakban! Nekem már sikerült kicsit leküzdenem a félelmet, már nem is görcsölgetek annyira. Nem lesz baj! ;)

2010. jún. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én már az örzőben azt mondtam, hogy felőlem jöhet a következő. :D

Én nem félek, bár nekem is pozitív élmény volt a császár, a fiam faros és lábtartásos volt, valamint belekakilt a vízbe. De valahol éreztem végig, hogy császárral fog megszületni, úgyhogy én arra készültem lelkileg, talán ezért sem viselt meg. Nem bánnám, ha a következő is császár lenne, bár még tervbe nincs, mert még csak 9 hónapos a fiam. De ha akarna, jöhetne...

Beszéld meg a férjeddel a félelmeidet és hogy még várni szeretnél, hogy teljes biztonsággal élvezhesd a terhességet. Esetleg egy orvost is felkereshettek, aki megvizsgál és megmondja, hogy kb. mikor lehetne újabb babát vállalni úgy, hogy esélyed legyen a természetes szülésre, és ne kelljen hegszétválástól tartanod.

2010. jún. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az első császárom egy szemműtét miatt volt illetve 16 órát vajúdtam és nem tágultam csak 1,5 újjnyira:<

A második császárom rosszabb volt mert a terhesség miatt roncsolódott az első heg így kivágtak a méhemből illetve a hasfalamból.Na azt nem kívánom senkinek.

2010. jún. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!