Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg igaz, hogy nem kell...

Tényleg igaz, hogy nem kell egy gyereknek játék, elég ha van 1-1 zacskó, amivel játszhat és az anyuka mesél, mondókázik vele?

Figyelt kérdés
Nekem még nincs gyerekem, nem is értek hozzájuk, a szomszéd lány most lett terhes és ő mondta, hogy az ő gyerekének nem lesz játéka, majd játszik zacskókkal meg pet palackokkal, fadarabokkal, mert az fejleszti a legjobban meg ő úgyis ott lesz, hogy meséljen és mondókázzon neki, vele. Nekem ez azért furcsa, mert vannak kistesóim, akik jelentősen fiatalabbak nálam és nekik volt csomó ilyen készségfejlesztő játékuk, amik elvileg nagyon jók.. Most akkor mi az igazság?
2018. szept. 1. 08:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
80%
Őszintén szólva nem mindenkinél válik be a több tízezer forintos fejlesztő játék. Mi sokszor túlzasokba esünk a játékvásárlással kapcsolatban, már rájöttem nekem tetszik és azért veszem meg. Tanuló kutyát, sütifaló kincsesbödönt, tanuló asztalt, telefont, tabletet, mágikus kockákat vettünk, hogy tanuljon, mind F.P.os és a tableten kívül más nem érdekelte. Még csak 2 éves, de sok játékot elajándékoztam pl. sütifalóból 3 volt, 2 ajándékba kaptunk. Sok mindent meg már eltettem a tesónak, hátha ő majd jobban fogja értékelni. Jelenleg 3 játéktároló doboz van használatban, méretre akkora, hogy ő maga kényelmesen elfér benne, ha beleül. Ezekben többnyire autók vannak. Amivel szeret még játszani azok a műanyag vagy nem is tudom milyen anyagból készült állatfigurák. Több doboz lego duplonk is van, de azok sem hozzák lázba. Mikor kisebb volt nála is bejött az üdítős flakon, a nylon zacskót fújtam neki lufi gyanánt és ő jót mulatott. Most is sokszor teafilterrel, 3in1 kávékkal, papírzsebkendővel játszik. Szereti pakolgatni a körömlakkokat, rúzsokat. Fürdéshez gyönyörű pancsi játékokat vettem. Szerinted kell neki? Neeem! A samponos, tusfürdős flakon a tuti. Én nem mondom, hogy igaza van, mert azért szerintem még a legszegébyebbeknek is jó, ha van pár darab játéka és mint írtam én minden vackot megveszek, így nem is mondhatom, hogy jól teszi. De egy 2-3-4 hónapos gyereknek valóban elég lehet valami otthon készített csörgő, színes (nem kárt okozó) tárgy.
2018. szept. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
nem igaz,tulzásba nem kell vini semmit,zacskot semmi esetre nem adnék a kezébe és botot sem,
2018. szept. 2. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
59%

Hat most ezt mondja, aztan lehet, hogy alig fogja tudni visszafogni magat, hogy jatekot vegyen a gyerekenek. Mi viszonylag kornyezettudatosan elunk, ellene vagyunk a sok szemetnek, muanyag jatekot elfogadunk a csaladtagoktol, de mi magunk, ha lehet nem veszunk, max. hasznaltan olyat, amit le lehet jol fertotleniteni, mondjuk a zacsko, meg a pet-palack pont nem ez a kategoria, de a gyerek tenyleg elvan egy fadarabbal, kavicsokkal, levelek gyujtogetesevel, en meg cipelem magunkkal a homokozos jatekokat, de minek?... A jatszoteren is azt latom, hogy mindenhol szetszorva a jatek, max. egy masik gyerek neha elkeri, es jatszik vele, vagy vita lesz rajta ket gyerek kozott, sokkal nagyobb esellyel, minthogy egy adott kavicson vitatkozzanak.


A masik oldalrol viszont azert az sem utolso szempont, ha biztonsagos jatekot tud az ember a gyerek kezebe adni, amit nem kell mp-enkent figyelni, hogy mit csinal vele. A Pet-palack meg a zacsko pont nem ilyen, kifejezetten veszelyes lehet meg egy kisgyerekre mindketto (az enyem is jatszott, jatszik neha ezekkel, de folyamatosan figyelem olyankor).


Az ismeroseimnel a legtobb helyen olyat latok, hogy tele a lakas jatekokkal, a gyereket meg ideig-oraig esetleg lekoti, aztan mar nem erdekli, ezert vesznek neki valami ujat, amit aztan szinten gyorsan megun. Mi rotaljuk a jatekokat, csak keves jatekot hagyunk elol. Azis kiderult kutatasokbol (most nem tudom linkelni), hogy a tul sok valasztasi lehetoseg nem jo, mert igy egyik jatekkal sem fog elmelyulten jatszani a gyerekek egy jelentos resze, hanem mindennel csak egy kicsit, aztan az osszeset vagy megunja, vagy tul sok ingert jelent neki, es kiakad tole.


Szerintem az olyan jatekok jok, amikkel a felnott alapbol is szivesen jatszik, es nemcsak a gyerek miatt veszi meg. Lehet persze kivetel, nalunk ilyenek az apa gyerekkorabol orokolt kisautok, mert azokat tenyleg nagyon imadja a fiam, de a legtobb jatek akkor erdekes neki, ha mast is lat vele jatszani. Illetve jo megoldas lehet a jatekdomping elkerulesere a jatekok cserelgetese baratokkal, vagy jatszohazba menes.

2018. szept. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
13%

ha fiú, alapból van neki zacskója, és a benne lévő dolgokkal már egész fiatalon eljátszik :)


elnézést, ne legyetek dühösek, csak annyira magas labda volt :)

2018. szept. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!