Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Néha úgy érzem, megbolondulok...

Néha úgy érzem, megbolondulok már. Ilyenkor nektek mi segít?

Figyelt kérdés

4 és 2 évesek. Elsővel veszélyeztetett voltam, 5 éve vagyok itthon. Most már fél állásban dolgozom, de ettől nem jobb, hanem rosszabb lett a helyzet. Maximalista vagyok, szerintem, és nehezen bírom, hogy semmit nem csinálok "rendesen", csak "félgőzzel". Folyamatosan pakolok, takarítok, dolgozom, tanulok, hogy ne maradjak le, és ezerszer elmondok dolgokat, mégis az agyamra tudnak menni estére már. Heti 1 szabadnapom van, de nem tudom kipihenni magam, valahogy nem attól függ, hogy el tudok -e menni inni egy teát, vagy sétálni. Nem múlik a stresszérzés, csak a sírás kerülget egész nap és egyszerűen tele van a tököm az egésszel.


Mit tesztek, amikor betelik a pohár?


2018. szept. 9. 19:28
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Arra gondolok, másnak rosszabb. Egyedül van, beteg a gyereke, 5-6 van neki.
2018. szept. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Erre még sosem gondoltam. Tényleg minden rendben van velünk. Senki nem beteg, jó körülményeink vannak, stb. Szemfelnyitó hozzászólás volt. Köszönöm szépen!
2018. szept. 9. 19:45
 3/9 anonim válasza:
77%
Én is mint az első, egyből helyrerak a gondolat, hogy másnak beteg gyereke van s kibírja ő is, én meg itt nyafogok ahelyett, hogy örvendenék neki, vagy ha nagyon elszakad a cérnám akkor odaadom az apjának, hogy olvasson mesét neki, szórakoztassa el míg lenyugszom.
2018. szept. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
Ilyenkor érdemes őket apukára rábízni, fogod magad beülsz a kocsiba és mész..
2018. szept. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. szept. 9. 19:47
 6/9 anonim ***** válasza:
85%
Amit az első írt ahhoz a csoporthoz tartozom, hála Istennek nem beteg, viszont egyedül vagyok vele. Most három éves, születésétől kezdve egyedül nevelem, és mivel külföldön lakunk , család sincs tehát eddig végig velem volt 0/24 ben. Most kezdte az óvodát, de az is csak napi 2 óra. Három éve nem voltam egyedül wc-n, nem tudtam elmenni fodrászhoz, nem tudtam elmenni egyedül meginni egy kávét, semmit. Egy fél napot egyedül voltam , amikor is műtöttek de estére már haza is engedtek. Frissen műtötten, ugyanúgy el kellett látnom mint a többi napon.Mindent egyedül csinálni végig, a fogzást, a dackorszakot, most szobatisztaságot, és egyedül gondolni a jövőre, iskola, borzasztó nehéz közben úgy , hogy nekem három éve nem főzött senki egy teát.
2018. szept. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ezt el sem tudom képzelni, mélységesen tiszteletreméltó, amit végigcsinálsz! Nagyon erős nő vagy.
2018. szept. 9. 19:56
 8/9 piroska és a farkas ***** válasza:
94%
Osztva az eddigi hozzászólók véleményét, én azért - 4,5 éves és 22 hós kicsik anyukájaként- azt gondolom, h ezt az érzést, ezt a " tökömtelevan"- t néha megengedhetjük magunknak. Azért, mert mások jobban ki vannak merülve, nem jelenti azt, h mi egyáltalán nem lehetünk kimerülve. Én most azon gondolkodom, talán magnéziumot kéne szednem...
2018. szept. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én megnézem az újszülött kori képét, most másfél éves. 36 hetesen született 2400 g-mal.

Nagyon sokat aggódtunk érte, nehez volt az első fél év.

Igaz, hogy hisztis, hogy akaratos, hogy kiakaszt sokszor, de itt van velünk, és ez a lényeg!

Ha a félállast nem -bírod, mert csak nehezebb lett, hagyd abba. Majd visszatérsz rá egy év múlva. Ne akarj egyszerre mindent.

2018. szept. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!