Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért akarja sok anya lepasszo...

Miért akarja sok anya lepasszolni a gyereket masnak?

Figyelt kérdés
Ugy ertem sok anya ismerosom napi szinten keresi az alkalmat amikor a gyereke nelkul lehet. Akkor ok rossz anyak?
2018. szept. 15. 21:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%
Van gyereked ?
2018. szept. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Van, igen. 1 eves. Csak azert kerdezem, mert velem ilyen nem fordult elo sosem es furcsa masnal latni ezt. Ha neha-neha akarnak lepasszolni azt megertem, de minden nap.. Furcsa. Legalabbis nekem az..
2018. szept. 15. 21:45
 3/13 anonim ***** válasza:
50%
Én sem értem, pedig a 2 nagy között 14 hónap van csak, nem volt egy pihentető időszak az eleje. Egyedül akkor maradt a nagy anyukámmal, amikor a tesó miatt dokihoz v laborba mentünk, a kicsi még sosem. Picik még, nem lenne szívem itthagyni őket csak úgy.
2018. szept. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
En is igy gondolom!:)
2018. szept. 15. 22:02
 5/13 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező, van a gyerekednek apja? És ő naponta 24 órán át a gyerekeddel van? Nincs? És mondd, hogy lehet, hogy ő napi szinten keresi az alkalmat, amikor a gyereke nélkül lehet?

Tudom, dolgozik ... Meg "férfi".


Na, ez pont ugyanolyan.

2018. szept. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%
Én ugyan nem éreztem így napi szinten, de minden másnap jól esett az a fél óra, amíg apuka elvitte sétálni. Gyakran csak ilyenkor jutott időm egy gyors zuhanyra, vagy nyugodtan leülni enni, esetleg megnézni egy 20 perces sorozatot, de volt olyan is, Hogy kellett az idő a főzésre. Ezek eléggé szükséges dolgok (nyilván a sorozat nem, de ki ne akarna néha kicsit kikapcsolni?), teljesen megértem ha valaki mindennap igényli.
2018. szept. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%

Nekem egyszerűen néha jól esett egy kicsi idő, amikor nem kellett egyfajta “készenlétben” lennem, hanem elmerülhettem bármilyen tevékenységben. Néha jól esett akár úgy elmosogatni, hogy közben nem fülelek ezerrel, hogy szól-e vagy nincs valami gond, hanem mondjuk benyomhattam a rádiót és hallgathattam hangosabban a zenét. Néha jól esik lazítani, az ember a gyereke mellett mindig figyel, ráadásul ahogy nagyobbak, egyre inkább figyelni kell, mikor már mennek, felmásznak ide-oda, magukra boríthatnak valamit, rengeteget kell beszélni hozzájuk, egy idő után pedig válaszolni a napi 10 000 kérdésre, és még sorolhatnám. Az, hogy néha jól esik 1-2 óra kimenő ebből, nem rossz anyaság. Sőt, a helyhet az, hogy én merem úgy gondolni, hogy a gyereknek is tök jó, ha néha mással is van, nem csak az anyjával. A kulcs az, amit én mindigis alkalmaztam a lányomnál, hogy soha nem csaptam be. Mindig, amikor a nagyszülőkkel vagy nagynénivel töltött bármennyi időt, megmondtam neki, hogy mikor jövök érte, vagy mikor hozzák haza. Soha nem mondtam olyat, hogy csak kiugrom kenyérért és aztán estig vissza se sikerül találnom. Velem anyám csinált ilyeneket, és soha nem az zavart, hogy másra bízott, hanem, hogy rendesen szorongtam attól, hogy egyszer majd sose jön értem....

Most kezdte a lányom az ovit, én majd csak januártól megyek vissza dolgozni, úgyhogy most kicsit rámszakadt a magány, és amennyire vágytam néha a nyugalomra, úgy sírom most vissza a “régi” időket, amikor egész nap itt volt velem :D :D

2018. szept. 16. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%

Ha nem is napi szinten, egy héten kétszer jó lenne egy egy óra nyugi.

0-24 egy picivel nagy erőfeszítés, folyamatos koncentrálás.

És igen, jó lenne néha nyugodtan főzni, vagy mosogatni, vagy nem ugrásra készen leülni a fotelba.

Nem érzem ettől rossz anyának magam.Nekem minimális segítségem van és nagyon értékelem azokat a ritka alkalmakat amikor egyedül, vagy kettesben a férjemmel tudok tölteni.

Nem vagyunk egyformák, a gyerekwk sem azok.Van akinek tök nyugis, jó alvó a gyereke, van akinek olyan mint a tűz.Van akinek hiányzik egy kis nyugi, másnak nem annyira.

A rossz anyaság nem itt kezdődik.

2018. szept. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
89%

A folyamatos készültség, felügyelet, alacsony szellemi szint 0-24-ben, az egészségtelen is pihenés nélkül, eleinte magányérzés, depresszio de ingerlékenység fog jelentkezni, ha nincs szünet, felnőttársaság, stb


Ezeket csak az érti aki benne van.


Kipróbálhatod ugy, hogy leméred mennyi ideig lennél képes egy csörgővel játszani, bepelenkázni egy kabalát, stb. És vidd a wc-re is magaddal. Éjszaka is kelj fel. Munka után le ne ülj, vedd kézbe. Ha valamit csinálsz, pl teregetsz, percenként szakítsd meg és kb ötödik nekifutásra fejezd be, hétvégén is csak a játszotéren legyél, vagy bábszínházba járkálj.

Menne éveken át szünet nélkül?

És a kabala még csak nem is sir, szükségletei sincsenek.

2018. szept. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
88%

Mindenkinek más az igénye az egyedüllétre. Van, akinek elég havonta pár óra, van, akinek naponta kell. Nekem pl naponta kell, hogy magamban legyek, senki ne zavarjon. Ettől még nem leszek rossz anya, ahogy attol se kesz valaki jó, hogy nonstop a gyerekén lóg. A minosegi ido szamit. Hiaba van valaki egész nap a gyerekkel, ha fáradt, eletunt, nincs kedve már semmihez, attól a gyereknek nem lesz jó. Ha csak pár órát van vele, de akkor aktívan játszik, kommunikál vele, vidám, akkor bizony boldog lesz a gyerek is.

Ha te nonstop a gyerekeddel akarsz lenni, hajra. Más majd eldönti, hogy neki hogy jo

2018. szept. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!