Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Otthonlévő anyukák, hogy...

Otthonlévő anyukák, hogy bírjátok?

Figyelt kérdés
Főleg azok, akikkel nincs minden nap otthon a párjuk. Az enyém külföldön dolgozik és hétfőtől csütörtökig magunk vagyunk a kislányommal. Akit imádok és bármit feláldoznék érte, csak néha nagyon felerősíti bennem, hogy hiányzik apa. Nagymamák jönnek lelkesen, de mégsem ugyanaz, magányosnak érzem magam.
2018. szept. 16. 18:54
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
36%
😃 Ez most komoly? 1db gyerek, és csak 3 hete van, de te már kikészültél??
2018. szept. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
66%

Jól, szerencsére én mindig szerettem egyedül lenni,soha sem okozott nekem gondot, hogy mivel üssem el az időt.Így, hogy van a baba pedig teljesen be van táblázva minden napunk.Nagymama,nagypapa hétvégente látogat bennünket, hétköznap ők is dolgoznak és mivel távol laknak minden nap nem jöhetnek. Mi egy éve vagyunk így.Párom 3-4 hetente jön haza egy hétre.Nem mondom, hogy nem jó ha itthon van de elboldogulok.

Idővel valószínűleg könnyebb lesz neked is.Most még a hormongőz se ment le rólad ami a szülés után ,,eléri" az embert.A baba is egyre fejlődik majd és újabb és újabb dolgokat produkál, egyre többet kell rá figyelni és rá se érsz agyalni azon, hogy mennyire nem jó neked max este mikor már alszik:)Kitartás nem olyan rettenetes ez.

2018. szept. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
68%
Könnyebb nem lesz, csak másabb! Minden időszaknak meg van a maga szépsége és nehézsége. Én másfél évig napi 5 órát aludtam 3 részletben, volt olyan időszak mikor a kisfiam felcserélte a nappalt és az éjszakát. Ez 16 hónapos korában volt, ilyenkor egész éjszaka játszottunk. Nappal aludt, de nekem meg ott volt háztartás is. Most múlt 2 éves, az éjszakát végig alussza, na de napközben 40 percnél ritka mikor többet alszik. Egész nap nincs megállás, fárasztóbb, mint az éjszakázás volt. Persze nagyon jó, hogy már beszél és szobatiszta, ez mindenképp könnyebbség!
2018. szept. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
46%

"Ez most komoly? 1db gyerek, és csak 3 hete van, de te már kikészültél??"


Neked van gyereked? Egy gyerek, pláne a legelső gyerek teljesen meg tudja változtatni az addigi megszokott életedet, a napirendedet, felborul a bioritmusod, máskor kell kelni, feküdni, nem alhatsz annyit, amennyit korábban, ráadásul ott vannak a hormonok, a vérzés, esetleg szülés utáni depresszió meg minden egyéb, ami a szervezetedben lejátszódik. Még akkor is hatalmas változás és nagyon kimerítő, ha végig jelen tud lenni az apuka, de ha ráadásul messze dolgozik, akkor még rosszabb.

2018. szept. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

14.

Igen van, 3.

Ezért nem értem...

2018. szept. 17. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Pedig pont most írtam le az előző kommentemben. Attól, hogy neked szerencséd volt és nem fárasztott le annyira, másnak nagyon is megvan rá az oka, hogy ki legyen merülve. Nem mindenki egyforma.
2018. szept. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Utolsó, én ezt megértem. Bár én nem éreztem ezt az elsőnél sem, biztos szerencsém volt vele, de amióta ő 3 éves és van egy 3 hónapos kistesó nem értem korábban mi volt egyáltalan nehéz....
2018. szept. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Én nem arra gondoltam, hogy a gyerekkel nehéz, mert amúgy egy angyal :) hanem ez a bezártság, meg nem mehetünk el hosszabb időre stb... soha életemben nem néztem ennyi tv-t mint szoptatás közben :D na és szóval így nagyon hiányzik a párom, hogy viszonylag sokat vagyok itthon egyedül.
2018. szept. 17. 21:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!