Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Űj munkahely, taknyos gyerek,...

Űj munkahely, taknyos gyerek, segítség nélkül?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeptember 17-én mentem vissza dolgozni, új munkahelyre. A fiam harmadik hete jár oviba (amúgy nagycsoportos), de máris taknyos. Szüleim messze vannak, új a város is, senkit nem ismerek. Nem mehetek rögtön táppénzre, mégis más hogy oldja meg ezt? Eddig ha beteg volt, otthon maradt simán, mert a kicsivel (aki 3 éves és szintén most kezdte az ovit) otthon voltam.
2018. szept. 23. 08:55
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Férjem szülei még messzebb laknak, mint az én szüleim, és már nagyon idősek. Most költöztünk új városba, szóval senkit nem ismerek.. Holnap azért rákérdezek az oviban, hátha az óvónénik ismernek valakit... Köszi mindenkinek, aki válaszolt!!! :)
2018. szept. 23. 09:26
 12/19 anonim ***** válasza:
93%

Nézd, én pont ezért voltam sajnos a fiam 4 éves koráig itthon, derékszíjat anyagilag behúzva. Mert mindenki más dolgozott, nem tudtam kire bízni a gyereket és nem csak akkor, amikor beteg volt, hanem mivel mindenki legkésőbb 3/4 6-kor elment dolgozni, így esélytelen volt, hogy bárki el tudja vinni az oviba. Aztán anyósom munkanélküli lett, így amikor a fiunk 4 éves lett, akkor bevállalta, így tudtam visszamenni dolgozni.

Szóval 2 lehetőséged van, vagy megoldod valaki mással, vagy sajnos vállalod a táppénzt, ezzel pedig azt, hogy sajnos lehet, hogy munkanélküli leszel. Sajnos saját tapasztalatból tudom, hogy egy átlagos óvodás gyerek kb. havonta-2 havonta beteg, annyit nem fogsz tudni táppénzen lenni.

Mondjuk én nem is költöztem volna a helyetekben messze a családtól úgy, hogy van 2 gyerekem.

2018. szept. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
91%

Fú szegény...két ovis gyerek és az egyik 3 éves. Felváltva lesznek betegek. Azonnal keress valami bébi szitter oldalon valakit, vagy hirdetések is vannak.

Muszáj mert próbaidő alatt úgy kitesznek, hogy lábad sem éri a földet. Nagyon nehéz ez :(

De rengeteg megbízható bebiszitter van! Csak rámegy a fizetésed. Próbálj nyugdíjas nénit keresni lehet, hogy a házatokban is találsz. Vagy meg is kérdezheted a ház lakóit, hogy esetleg ismernek-e valakit.

2018. szept. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Én akkor mentem vissza új helyre dolgozni, amikor a legkisebb kezdte 3 évesen az ovit. Hál' istennek kevesebbet voltak betegek, mint a korábbi években, de volt hogy nehezen tudtuk megoldani. Volt, hogy a héten két napot én voltam itthon, egy napot a férjem, egy napra ideutazott anyukám (igaz csak 200 km-ről), egy nap babysitter. Meg olyan is volt, hogy egyikünk bement dolgzni 6-tól 12-ig, a másikunk meg 1-től 7-ig, meg olyan is, hogy az egyik gyereket elvittük néhány napra anyukámhoz, bár ő nem mindennap dolgozik. Szerencsére a főnököm is megértő, az első munkanapomon például rögtön táppénzen voltam, de látja, hogy egyébként próbálom megoldani, hogy amikor csak lehet, bemenjek, és a munkámat így is megcsinálom, nincs belőle probléma.
2018. szept. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Már keresem a babysittert... Az én nem költöztem volna ilyen messze a szülőktől 2 gyerekkel kommentre szeretnék reagálni. A férjem nem magyar, szóval az ő szüleitől nem volt nehéz messze költözni. Mivel ő a kenyérkereső elsősorban, ezért oda megyünk, ahol jó munkát kap. Már az is szuper, hogy egyáltalán Magyarországon kapott lehetőséget. Szóval nem mindig megoldható, hogy a család közelében maradjunk...
2018. szept. 23. 12:22
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
off, de én munkáltatóként soha, senkit nem küldtem el, mert beteg volt a gyerek vagy akár ő. CSerébe csak annyit várok el, ne éljen vissza a helyzettel és ne akarjon kamu indokkal otthon maradni, átverve engem meg az orvost (szünet is megoldható anélkül, hogy csalni akarna valaki, de van szája, szóljon)
2018. szept. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Ez esetben két maradj otthone gyetlen napot te, egy napot az apja, és ha még szükséges, keressetek szittert.
2018. szept. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Sokféle munkahelyet megjárt emberként mondom: ahonnan ezért elküldenek, ott nem is nagyon akartál volna sok időt tölteni.
2018. szept. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Babysitter ill, ha miskolci vagy, vigyázok rá.
2018. szept. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!