Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem divat manapság...

Miért nem divat manapság megnevelni a gyerekeket? 30 éve szinte csak szófogadó, értelmes gyerekeket láttam, manapság meg csak káoszt.

Figyelt kérdés
Akkor is volt 1-2 rendetlen gyerek,virgoncabb,de többségében mindenkinek szót kellett fogadnia otthon,iskolában is volt tekintélyük a tanároknak.Nem verekedtek állandóan,max. egymás haját meghúzták,nem volt ennyi agresszió,visszafeleselés,stb.Önállóak voltak,egyedül mentek suliba,nem kellett még a 14 évest is kísérgetni mint valami ovist.Még az általános iskolában se hallottam olyat hogy valaki azt mondta volna hogy b... meg,ma meg már az óvodában ez a kötőszavuk,utcán is ezt hallom.Azt nem értem,hogy a mai szülőknek nincs igényük arra hogy normális embert faragjanak a gyerekükből ? Mindegyik el van már kén yeztetve,jómódjukban azt se tudják már mit csináljanak... Ezerszer több nemi erőszak,brutalitás történik már tizenéves korban,és ez mind a szülő hibája,mert nem hiszem el ha minden gyerek megfelelő nevelést,adott szinten szigort kapna,ennyi ilyen dolog történne.Tehát a kérdésem,miért nem tudnak a szülők felnevelni normálisan manapság egy gyereket ? A munkára ne fogjuk,mert régen is ugyanúgy dolgoztak a szülők.
2018. szept. 29. 07:35
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
77%
Ez azért nem így van! Minden gyerek más, mindig is voltak szófogadó, illedelmes gyerekek és mindig voltak rosszak. Közel 30 éves vagyok, általános iskolában az osztályomban volt 5-6 gyerek, akikkel mindig baj volt. Elsőben összepisilték a falat, dobálták a tanítót mindenfélével. Köztük az egyik 6. osztályban a padot akarta hozzávágni a tanárhoz. Középiskola első osztályaban kirúgták, mert drogozott és ki akart ugrani az ablakon. Én mindig jól nevelt, szófogadó gyerek, tini voltam. Mindig tanultam, engem bulizni a szüleim "zavartak". Az öcsém meg iszonyat rossz volt, a szüleim folyton az igazgatói irodába voltak hivatalosak, mindig baj volt vele, meg is bukott. Pedig soha nem tettek kivételt, csak különböző temperamentumú gyerekeik születtek. Mára lenyugodott, nyomozó lett. Nekem van egy két évesem, elképesztően rossz, akaratos. Nem ér se a szép szó, se a kiabálás, se a leültetés, se a szobába zárás, se a játék elvétele, semmi! Sokszor sírhatnék, úgy érzem csődöt mondunk és rettegek, hogy milyen tini lesz belőle. Földhöz veri magát és képes fél órán keresztül torka szakadtából ordítani, ha nem az van amit ő akar, megharap, a hajamat tépi/tépné, borogatja a játéktárolós dobozt, dobálja a játékokat. Hogy mi a megoldás? Fogalmam sincs!
2018. szept. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
84%

Régen nem volt ennyi szórakozási lehetőség. Ma már sok fesztivál stb. van, ahova a család eljár. Így nem csak az állatkertben futsz össze gyerekekkel, hanem bárhol. Emiatt is tűnik soknak a "rossz" gyerek. Már mindenhol ott vannak. 😄


Na meg a gyereket nevelni mindenki tud, csak a saját gyerekét nem tudja az anyuka... És mivel már 35+ szülnek a nők, így akkor tapasztalják meg azt, hogy bizony nem minden gyerek csendes kisangyal. Addig meg szentül hiszik, hogy ők jobbak lesznek.


És még jön az, hogy ha leszídod a gyereked, akkor már megvető tekintetekkel találkozol.

2018. szept. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
41%
És én ugyan miért lettem lepontozva? Mondjátok már meg.... 16os
2018. szept. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
89%

Ó Uram, add, hogy a gyerekeim ilyenek maradjanak, és soha ne legyenek olyanok, mint én voltam gyerekként. 😁

Tiszta szerencse, hogy anyàm nem hitt a gyerekverésben, sose leszek elég hálás, hogy nem csapott agyon. 😁

Az Indul a bakterház semmi ahhoz képest, amit mi műveltünk.

2018. szept. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg nem találkoztál velem, meg az öcsémmel, mert mi bizony elég rosszak voltunk :D Én voltam a hisztis, szemtelen, nagyszájú, akaratos, öcsém meg csak szimplán lesz*rta, ha valamit nem volt szabad, és inkább meg se kérdezte, ha sejtette, hogy nemleges választ fog kapni. És mi pont az a 30 évvel ezelőtti korosztály vagyunk. Mondjuk anyám emlegeti is, hogy de jó nekem, mennyivel könnyebb dolgom van a fiaimmal, mint neki volt velünk, de szerintem ezt csak hiszi, mert nála jók, itthon meg... :D

Egyébként ugyanúgy normálisan lettünk mi is felnevelve, mint ahogy az én gyerekeim is normálisan vannak. Nem hinném, hogy most több ilyen "sz*rok bele" szülő lenne, mint a 80-as, 90-es években, mivel akkor is elég sok volt. Emlékszem rá, amikor olyan elsős lehettem, a szomszéd kislánynak nyomta az anyja a buszon, hogy fel ne álljon, neki is ugyanúgy ki van fizetve a bérlete, át ne adja a helyét, álljon csak, aki később szállt fel, nem kifogás, hogy sánta vagy terhes vagy akármi. Meg volt a lakótelepen egy csomó gyerek, aki kocsisokat megszégyenítő módon beszélt már 3-4 évesen is. És ez szintén az én gyerekkoromban volt. Mi nem igazán beszéltünk így, pedig mint mondtam, mi sem voltunk jó gyerekek, de például a csúnya beszédet elég komolyan vették anyámék. Ettől még az én korosztályomban is előfordult. Jaaa, és elég sok bunyó is volt, a játszótéren is, meg a suliban is. Én pl. kimondottan verekedős voltam az iskolában, ha valaki belém kötött, az kapott. Mire felsősök lettünk, ez azért abbamaradt szerencsére.

A nagyobbik fiam most ötödikes, náluk is azt látom, hogy ahhoz képest, hogy úgy harmadikos korukig gyakoriak voltak a csetepaték, negyediktől már kimondottan ritka, hogy egymásnak esnének. Szóval túl nagy különbséget nem látok.

2018. szept. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként szerintem a 14 éveseket most sem igazán kísérgetik, maximum ha valami miatt nagyon indokolt. De én nem bánom, hogy végre a legtöbb szülő belátta, hogy ovisokat, kisiskolásokat nem lehet egyedül elengedni. Hülyeség, hogy 20-30 éve el lehetett, sőt, van, aki szerint még 10 éve is a régen minden jobb volt ideje tartott, és akkor még nem volt ekkora forgalom, meg mi a szösz. A forgalom ugyanekkora volt tíz éve is, és 20 éve is csak épp egy kicsivel volt kisebb. 30 éve még talán tényleg érzékelhetően kisebb volt, de ugyanúgy nem volt veszélytelen az utca egy 6-7 éves gyerek számára, mint most, sőt, akkor még annyi eszköze sem volt segítséget kérni, mint manapság.

Lehet mondani, hogy önállóbbak voltak a gyerekek, és egyedül közlekedtek, de azért remélem mindenki emlékszik például Szathmáry Niki esetére, aki idén 20 éve, hogy eltűnt, és sok évvel később találták csak meg a holttestét. Pedig csak elindult haza az iskolából. Egyedül. Hét és fél évesen. Mert '98-ban még a legtöbb szülő úgy gondolta, hogy egy kisiskolásra rá lehet bízni, hogy egyedül menjen haza a suliból. Hát ő szegény sosem ért haza.

Szóval na, nem véletlen, hogy a szülők féltik a gyerekeiket manapság már, csak az a szomorú, hogy ehhez ilyen eseteknek kellett történniük.

2018. szept. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!