Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem divat manapság...

Miért nem divat manapság megnevelni a gyerekeket? 30 éve szinte csak szófogadó, értelmes gyerekeket láttam, manapság meg csak káoszt.

Figyelt kérdés
Akkor is volt 1-2 rendetlen gyerek,virgoncabb,de többségében mindenkinek szót kellett fogadnia otthon,iskolában is volt tekintélyük a tanároknak.Nem verekedtek állandóan,max. egymás haját meghúzták,nem volt ennyi agresszió,visszafeleselés,stb.Önállóak voltak,egyedül mentek suliba,nem kellett még a 14 évest is kísérgetni mint valami ovist.Még az általános iskolában se hallottam olyat hogy valaki azt mondta volna hogy b... meg,ma meg már az óvodában ez a kötőszavuk,utcán is ezt hallom.Azt nem értem,hogy a mai szülőknek nincs igényük arra hogy normális embert faragjanak a gyerekükből ? Mindegyik el van már kén yeztetve,jómódjukban azt se tudják már mit csináljanak... Ezerszer több nemi erőszak,brutalitás történik már tizenéves korban,és ez mind a szülő hibája,mert nem hiszem el ha minden gyerek megfelelő nevelést,adott szinten szigort kapna,ennyi ilyen dolog történne.Tehát a kérdésem,miért nem tudnak a szülők felnevelni normálisan manapság egy gyereket ? A munkára ne fogjuk,mert régen is ugyanúgy dolgoztak a szülők.
2018. szept. 29. 07:35
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
73%

Dehogynem bezzegelsz! Te bezzegelsz csak igazán.

És általánosítasz. Megszépülnek az emlékeid, a mai világot pedig valamilyen keserűség miatt csúfabban látod.


Ugyanakkor voltam kisgyerek, de én teljesen máshogy látom. Nem volt az olyan jó világ, csak még nem volt internet, nem terjedtek úgy a hírek, csak a saját szűk tapasztalataid alapján ítélhetted meg a világot.

Ha szebben éltél, védettebb közösségben, szebbnek hitted az egész képet.

Engem ért atrocitás, raboltak ki gyerekként, megerőszakolták az egyik barátnőmet, évfolyamtársunk öngyilkos lett általánosban, molesztált minket a tesitanár...

Igen, egyedül jártunk és nem mindegyikünk ért haza... stb.


Nem volt az jobb világ, nem voltak jobbak a gyerekek-felnőttek, csak jobban homokba dughattad a fejed.

Pont.

2018. szept. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
73%
Öregszel, hülyülsz, megy a "régen minden jobb volt", naná, mert fiatal voltál, régen is volt rossz gyerek, most is van.
2018. szept. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
72%
38 éves vagyok. Veled egyidős, voltak verekedések, pedig jó környéken laktam. Te lehet nem találkoztál dolgokkal, de voltak, csak internet nem volt. Azonkívül a mi korosztályunk aztán a tökéletesség mintaképe mi? Annyira jól neveltek minket, hát én nem úgy látom. Egyébként van gyereked, hogy belelátsz a mostani fiatalság életébe, vagy csak osztod az észt?
2018. szept. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
91%

Pedig, ha utánnanéznél pl a bűnügyi statiaztikáknak, rájönnél, hogy sokkal jobb most a közbiztonság, mint gyerekkorodban. Csak régen max a kékfényben láthattad, most lépten nyomon ezzel riogatják az embereket. Divatba jött a pánikkeltés.

Te valahol nagyon burokban nevelkedtél. Majdnem egyidős vagyok veled. Elit suliba jártam és itt is volt olyan, hogy amíg a nagyok le nem buktak, csak pénzért engedték be a fiúkat a mosdóba.

2018. szept. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem pont annyi neveletlen gyerek van, mint ahány jól nevelt. Csak őket észre sem veszed. Mert csendben ücsörög a villamoson és közben csendben beszélget anyával/apával/nagyival.


Azért a probléma ennél összetettebb szerintem. Egyrészt változik a világ és ezt el kell fogadni. Másrészt viszont való igaz, hogy baj van, ma már nagyon sok szakember kutatja az okokat. Lehet olvasgatni a témában bőven... Az egyik "probléma", hogy az én korosztályomnak (30 körüliek) nincs tragédiája. Vagyis a probléma, hogy nincs probléma... furcsa nem igaz? Mi nem tudjuk milyen mikor lebombázzák az otthonunk, nekünk mindig volt egy kényelmes ágyunk. De nem csak háborúval nem találkoztunk, hanem még egy forradalommal sem. Mindehhez bejön még a fogyasztói társadalom, ahol már profi szakemberek foglalkoznak azzal, hogy lehet egy gyerek érdeklődését felkelteni egy játék vagy nasi iránt, hogy tutira megpróbálja kikönyörögni a szülőktől. A mi gyerekkorunkban még nem voltak ennyire jól képzett marketingesek.

Nagy divatja van a jutalommal nevelésnek is. Én ellene vagyok, de én a saját gyerekemért felelek, nem máséért. El tudom képzelni, hogy valakinek ez működik és működhet akár jól is. Csak mondjuk én nem látom át.

Az is igaz, hogy szegény tanároknak már kb semmi tekintélyük nincs. De ez sem teljesen igaz, ugyanis az a szülő, aki nevel az azt is megtanítja, hogy a szülő jelenléte nélkül bizony a tanár főnök és ha rád szól, hogy ne beszélj, akkor csendben maradsz.

És az a szülő, aki számonkéri a tanárt mert mondjuk rászólt a gyerekére, az hidd el hogy prosztó módon beszél a benzinkutassal is, meg a nővérrel meg mindenkivel. Mert már ő maga sem volt megnevelve rendesen. Valószínűleg már vele is elhitették 30 éve,hogy ő a világ közepe és neki mindent lehet. Vagyis mi következik ebből? Hogy 30 éve is bőven akadtak neveletlen gyerekek...


Ettől függetlenül a probléma valós. A frusztráltság, sok létbizonytalanságban élőkben. A pénz hajhászás. A fogyasztói társadalom. Stb stb. Sok minden felelős a problémákért.

De emlékszem az én szüleim sem dolgoztak keveset, sőt! Viszont szülőként kezelték, és mikor otthon voltak akkor nem fáradtan összerogytak és beraktak a tv elé, hanem összeszedték a maradék erejük és minőségi időt töltöttek velünk. Ez a mai napig így van ha hazamegyek. Hiába hullafáradtan esnek haza munkából, akkor is minőségi időt töltenek velem ill. velünk.

2018. szept. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
53%

Nem olvastam a válaszokat, de az én véleményem az, hogy nagyon sok olyan ember vállal gyereket, akinek nem kéne. Ahogy fejlődik a világ, érdekes, egyre több idióta ember van, pedig éppen az ellenkezőjének kellene történnie. Sokan csak a segélyre szülnek, de gyereket nevelni nem tudnak. Alapvető hibák vannak a gyereknevelésben. Ma már mindenre csak jog van, kötelesség semmire sem. A gyereknek joga van hisztizni, mert nem a kék hercegnős pohárból akar inni, hanem a zöldből, anyuka meg fejveszve rohan ahelyett, hogy rászólna a gyerekre, hogy márpedig nem hisztizel. A csúnya szavak kötőszavak, szomszédom úgy beszél a gyerekével, hogy az eszméletlen. A r@hadj meg, idióta, agyatlan, stb. szavak mindennaposak. A férfiak félremennek, mert nehogy már, csúnya lett az asszony 2 gyerek után, a nő meg egy idióta pitsa, a szoli, meg a fészbuk fontosabb. Egy szó, mint száz, sokan nem tudnak gyereket nevelni, mert akkor sérül a pici lelke, aztán kinevel egy tiszteletlen, lusta disznót, vagy ne adj Isten már óvodás korban neveletlen. De ennek kontójára szoktam látni rendesen nevelt gyerekeket is, csak sajnos ez a ritkább. A szülést meg nem lehet intelligenciához kötni sajnos... Alapjában véve nincs rossz gyerek, csak rossz nevelés. Persze meglehet, hogy egy ember rossz felnőtté érik és az nem a szülő hibája, mert láttam már olyan is, hogy szívét lelkét kitette, a gyerek mégis bűnöző lett.

24N

2018. szept. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
78%
Akik ma szülők, azokat a te generációd nevelte szülővé. Ki bszta akkor el? Önkritika kellene több, ítélkezés helyett.
2018. szept. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
86%

Erre csak azt tudom mondani, hogy ezeket a gyerekeket azok nevelik, akik 30 éve voltak gyerekek. Szóval hogy hol romlott el, jó kérdés..

Más világ van, mások az emberek. A felnőttek is.

2018. szept. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
77%

Nagyot változott a világ. Értelmetlen szidni a "büdös kölköket" meg a "hülegyerekeket". A te életed olyan, mint a szüleidé volt, milyen nagyszülő leszel? Nálunk pl a nagyszülők kariert építenek, semmire nem érnek rá, mert a szabadidejükben fodrászhoz, kozmetikushoz, műkörmöshöz járnak vagy shopingolnak.

Ha véletlen átmegyünk, akkor meg végig facebookozik. Na, ők olyanok, mint a te nagyszüleid voltak?

2018. szept. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
77%
Abszolut segito szandekkal mondom, hogy nem szabadna ennyire megoregedned. Ma egy 40 eves mar nem idos, var rad egy teljes elet! A ferjem veled egyidos, de sosem mondana ilyeneket. Raersz majd 80 eves nenikent viselkedni a hazad elotti padon, ha tenyleg annyi idos leszel!
2018. szept. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!