Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mióta megtudtam, hogy várandós...

Mióta megtudtam, hogy várandós vagyok azóta egyedül vagyok kisfiammal.4 éve lassan. Az apja neve nincs feltüntetve sehol, nincs apasági sem. Tehet valamit?

Figyelt kérdés

Az elejétől fogva egyedül nevelem kisfiamat. Azt mondtam a gyámhivatalban,hogy nem tudom ki az apa.

Viszont a gyerek apja tudja,hogy van egy fia. Az lenne a kérdésem,hogy az apja ha megkeresne,hogy akarja a gyereket vagy bármi akkor mehet bíróságra? Vagy tehet valamit azért,hogy övé is legyen a gyerek?


2018. szept. 29. 21:28
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
48%
Beszélj ügyvéddel, úgy tudom, annak, hogy kérje az apaság vélelmezését van valamennyi határideje. Vannak ingyenes jogi konzultációk a legtöbb önkormányzatnál. Kérj időpontot és kérdezz rá a törvényre. Sajnos nem vagyok jogász, így nem tudom, hol kell utánanézni, csak valamelyik Veled is megtörténhet sorozatban a tévében volt hasonló.
2018. szept. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
51%
A teszt arat nem neki kell fizetni. A miheztartás végett apasagij pert kell indítania, aminek része a hivatalos dns teszt is -mellesleg nem 40e, hanem jóval tobb- aztán a per végen a pervesztes fizet mindent. Ebben az esetben a kérdező lesz a pervesztes, mivel valóban a pert indító az apa. Igen, ezután gyermekelhelyezési per indul, ahol a kérdező eleve hátránnyal kezd, mivel eltitkolta a gyereket. Nem valószínű ugyan, hogy az apának ítélnék, de nem fogják anyukát megdicserhhi. Nyilván kész láthatás és tartásdíj-- ami alól egyszerűen kínzod bújni amúgy apuka, ha nem akarja fizetni
2018. szept. 30. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
51%

Kár, hogy mindenki hülyeséget ír.


Ptk. 4:111

1 éve van az apának, hogy pert indítson onnantól hogy megtudja, övé a gyerek. Rég lejárt.


Persze a kérdés, hogy tudod-e bizonyítani (tanúkkal, bármivel), hogy az apuka TUDJA, hogy ő az apa, csak eddig tojt rá.

2018. szept. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%

12- es, idei arak:


ÁRAK (árak 2018.5.14-től érvényesek visszavonásig):


AKCIÓS 20 (+1)markeres apasági vizsgálat duo 54 800.- apa-gyerek viszonylatában megállapítja az apának vélt személy valóban biológiai apja-e a gyermeknek

2018. szept. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
58%

Utolsonak:


Nem csak a tesztet kell a vesztesnek kifizetni, hanem az összes perköltséget, ami százezres nagyságú.


Kérdezőnek: az apa apaság megállapitása iránt indithat pert a tudomásszerzéstöl számitva egy évig.

2018. szept. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
80%

14!


Kár, hogy a bíróság nem fogad el akármilyen tetszhet, csak akreditált labor speciális tesztjét és az közelebb van a százhoz, mint az 50hez. Plusz ahogy az utolsó is írta, bírósági költségeket is a vesztesnek számoljak fel. Ezzel együtt igen szép összeg is lehet a vége.


Aki meg azt írta, hogy egy éven belül lehet: igazad van. Na és azt higy hhizonyitja a kérdező, higy apuka tudta kezdetektől ?

2018. szept. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
52%

"Na és azt higy hhizonyitja a kérdező, higy apuka tudta kezdetektől ?"


Legegyszerűbben tanúkkal. Közös barátok, akik igazolják, hogy igen, adott időben együtt voltak. Ha a kérdező nem szakította meg mindenkivel a kapcsolatot és menekült külföldre, akkor már vélelmezhető, hogy az apukának tudnia kellett, hogy tőle terhes. Kész.


De felhasználhatók a közösségi média bejegyzések is. Sms-ek, email-ek.

2018. szept. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Cifrázódik a sztori, jól van. Szóval alkohol- és drogproblémái vannak, továbbá 4 éve felétek sem néz, de te attól félsz, hogy egy nap majd igényt tart a gyerekre és neki is fogják ítélni. Lennének kérdéseim...
2018. szept. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!