Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meddig maradtatok otthon a...

Meddig maradtatok otthon a gyerekkel, miután megszületett? Van "ideális" időtartam?

Figyelt kérdés

Én mindig is elképzelhetetlennek tartottam, hogy 3 évet töltsek otthon a gyerekkel, eleve a gondolatba már belehülyülök, és ami azt illeti, barátnőimen is azt látom, hogy nem tesz nekik jót lelkileg az ilyen hosszú magány a babáikkal. Olyan kétségbeesetten kapaszkodnak minden apró kis lehetőségbe, hogy felnőttekkel kommunikáljanak, kicsit kimozduljanak, hogy én csak megerősítve látom ezt a képet.

Én most várok babát, nekem abszolút az a tervem, hogy max 1 év után visszamegyek dolgozni, legalább részmunkaidőben (a munkahelyemen ez lazán megoldható). Anyósom természetesen ezen teljesen kiborult, mert hiszen millió kutatás igazolja, hogy a gyereknek igenis szüksége van arra a 3 évre az anyjával. Na már most, ugye fejlett nyugati országokban a bevett szokás az, hogy 3-6 hónap után visszamennek az anyák dolgozni, és erősen kétlem, hogy a pénzhiány késztetné őket rá. Az én személyes véleményem szerint a gyereknek az csak jó, ha fiatalon kerül közösségbe, előbb esik át mindenféle ronda betegségen, az anyja is egy lelkileg kiegyensúlyozott, elégedett nő, az apja is "rá van kényszerítve", hogy több időt töltsön vele, szóval nem értem, miért olyan ördögtől való minél előbb visszamenni dolgozni (anyagiakról már nem is beszélve).


Szerintetek, akik már átéltétek ezt a helyzetet, van olyan, hogy "ideális" időtartam, amit otthon töltetek a picivel? Ti meddig voltatok vele, kihasználtátok a teljes 3 évet?


2018. szept. 30. 20:18
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
88%
23 hónaposan ment bölcsibe, nagyon nyitott egyéniség így tudtam előre hogy nem lesz nehéz a beszoktatas. Nem bántam meg.
2018. szept. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
89%
1,5 evesen vittem bolcsibe. 1 eves koratol hivtak hissza dolgozni havi szinten, 1,5 lett belole, elotte nem akartam. Igy mindent ateltem vele, amire vagytam (elso szavak, majd a teljes beszede, mozgasfejlodese...). De ha ujra tehetnem, 2 eves kora elott nem mennek vissza. Ha lesz tesoja, nem megyek vissza 2 eves kora elott. Nagyon banom mar, a bolcsit gyulolte, es en munkamban sem azt kaptam, amiben megallapodtunk. :( Valoban semmi se lehet fontosabb, mint a gyerkoc, de gyereke valogatja, ahogy par fenti peldat is irtak.
2018. szept. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, jó érzés őket olvasni :)
2018. szept. 30. 21:30
 14/35 anonim ***** válasza:
89%

Személyenként változó szerintem, hogy mi az ideális, anyának és gyereknek. (Anya meddig bírja otthon, gyerek mennyire nyitott.) 1 évesen én még nagyon kicsinek tartottam volna ehhez a gyerekemet, 2 évesen szinte zökkenőmentes volt a bölcsikezdés, szerette is. Nekem is jót tett 2 év után visszamenni dolgozni.

Még nem kell ezt eldöntened, egész másként is gondolhatod a dolgot akkor, ha valóban 1 év körül jár majd a gyereked.

De általánosságban azt gondolom, hogy egy egy éves még nagyon kicsi a bölcsihez.

2018. szept. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem aki ilyen korán lepasszolja a gyereket annak szülni sem kellett volna.

A 3 éves kor az már legalább elfogadható, nekem a kicsi pl 3,5 évesen kezdi majd az ovit. (Nem kaptam több szerződést az első baba miatt, úgyhogy sehová sem várnak vissza, anyagilag meg nem gond)

2018. szept. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
81%
Én a kezdetektől úgy terveztem h 2 éves korában megy a bölcsibe és én vissza dolgozni. Ez megvalósulni látszik, hisz most szoktatom be és lassan én is visszatérek a melóba. A terv stimmel ugyan, de a tervekben nem voltak érzelmek. Ezt így leírod, elmondod de átélni más. Már nagyon várom h emberek között lehessek, de olyan nehéz elválni az én drága kisfiamtól h az nem igaz... a 2 év még sztem ideális de előbb semmi pénzért nem mentem volna, még úgy se h ugyanúgy vágytam a társaságra. Egy gyereknek igenis szüksége van az anyjára ilyen pici korban. Most a napokban láttam a bölcsödében egy kisfiút, az tűnt fel h olyan kis szomorú a szeme. Egyébként játszott vidámnak tűnt, valami mégsem stimmelt vele. A nevelőtől tudtam meg, h 6 hónapos kora óta van itt, mondta h itt nőtt fel. Kicsivel több mint 2 éves kisfiú, a szívem szakadt meg. Innentől h a saját szememmel láttam mit tesz egy gyerekkel ha fél éves korától nem az anyja neveli , nekem bàrki érvelhet , mondhat amit akar , nem anya az ilyen. Kedves kérdező, remélem kerülnek a szívedbe majd érzelmek is és nem úgy gondolkodsz erről a dologról mint ahogy most. Becsülj majd meg minden pillanatot a kisbabáddal mert olyan gyorsan elrepül ez az időszak h nem is gobdolnád.
2018. szept. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
57%

A nagy 3 éves és 4 hónapos volt amikor oviba ment, utána még otthon maradtam a picivel. A pici decemberben töltötte a hármat így csak következő év szeptemberében ment oviba.

Én személy szerint el sem tudtam volna képzelni hogy bölcsibe adjam a gyermekeimet, bár ennek ahhoz is lehet köze hogy több tapasztalatom is volt bölcsikkel de egyik sem volt túl jó

2018. szept. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
70%

Személyes tapasztalatom van , vagyis közeli, az exem fia, hat hónaposan bölcsödébe ment, nem azért mert rászorultak a pénzre, ugyanis az anya milliárdos családból származik, egyszerűen neki ilyen fontos volt a karrier. Én akkor jöttem az exemmel össze mikor három éves volt a fiú, hát olyan borzalmas viselkedésű három évest még sosem láttam, pedig gyerekekkel dolgozom.


Aki a külfölddel érvel ( 15 éve élek Nyugat Európában ) nem úgy kell elképzelni , hogy a gyerek nyolctól - négyig vagy ötig bölcsődében van, max. napi 2-3 óra ,mert borzasztó drága, nekem egyetemi diplomám van és mégis ha beadtam volna két éves korában teljes időben, többe került volna mint a fizetésem.

Egyébként Angliában 1 év a gyes, (kilenc hónap fizetett három hónap fizetetlen ) , Ausztriában kettő év fizetett, plusz egy év fizetetlen, Svédországban , Németországban egy év fizetett. Ezek amiket biztosan tudok. Tehát nem nyolctól ötig fog a szerencsétlen gyerek a bölcsődében lenni, napi két 3 h-s részmunkaidőben mennek vissza az anyukák ha egyáltalán visszamennek. Úgyhogy ne érveljetek ezzel ha fogalmatok nincs róla.

2018. szept. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
83%

"gyereknek az csak jó, ha fiatalon kerül közösségbe, előbb esik át mindenféle ronda betegségen"


1 évesen minden betegség veszélyesebb is, mint nagyobb korában. Mi bölcsi nélkül is 4-szer voltunk kórházban 1 év alatti korában, nem ajánlom.


"az anyja is egy lelkileg kiegyensúlyozott, elégedett nő"


Ehhez nem kell visszamenni, ha alapból egy kiegyensúlyozott nő, aki nem a külső környezettől (lásd mhely) várja a megerősítést, hogy ő értékes.


"az apja is "rá van kényszerítve", hogy több időt töltsön vele"


Rég rossz, ha csak a kényszer visz rá egy apát, hogy foglalkozzon a gyerekével.

Ha pedig eleve kiveszi a részét, az anya se érez késztetést a menekülésre.


2 évet terveztem, több mint 3 év lesz.

2 évesen abszolút nem állt készen a közösségre, még a játszótéren is menekült a gyerekektől. 2,5 évesen kezdett nyitni, akkor már pár órára párnaponta volt rá igénye, mentünk is mindenfele. Most kezdi majd az ovit, amint teljesen megbízhatóan szobatiszta lesz.


1 évesem még járni se tudott, csak mászott, nem beszélt még (ez mind normális), mindenről lemaradtam volna.

2018. okt. 1. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
83%

*

Ó és fejlett nyugat. Holland barátnőmnek megszakadt a szíve, amikor vissza kellett menni 4 vagy 6 hónapos korában (elfelejtettem pontosan mennyi).

2018. okt. 1. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!