Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meddig maradtatok otthon a...

Meddig maradtatok otthon a gyerekkel, miután megszületett? Van "ideális" időtartam?

Figyelt kérdés

Én mindig is elképzelhetetlennek tartottam, hogy 3 évet töltsek otthon a gyerekkel, eleve a gondolatba már belehülyülök, és ami azt illeti, barátnőimen is azt látom, hogy nem tesz nekik jót lelkileg az ilyen hosszú magány a babáikkal. Olyan kétségbeesetten kapaszkodnak minden apró kis lehetőségbe, hogy felnőttekkel kommunikáljanak, kicsit kimozduljanak, hogy én csak megerősítve látom ezt a képet.

Én most várok babát, nekem abszolút az a tervem, hogy max 1 év után visszamegyek dolgozni, legalább részmunkaidőben (a munkahelyemen ez lazán megoldható). Anyósom természetesen ezen teljesen kiborult, mert hiszen millió kutatás igazolja, hogy a gyereknek igenis szüksége van arra a 3 évre az anyjával. Na már most, ugye fejlett nyugati országokban a bevett szokás az, hogy 3-6 hónap után visszamennek az anyák dolgozni, és erősen kétlem, hogy a pénzhiány késztetné őket rá. Az én személyes véleményem szerint a gyereknek az csak jó, ha fiatalon kerül közösségbe, előbb esik át mindenféle ronda betegségen, az anyja is egy lelkileg kiegyensúlyozott, elégedett nő, az apja is "rá van kényszerítve", hogy több időt töltsön vele, szóval nem értem, miért olyan ördögtől való minél előbb visszamenni dolgozni (anyagiakról már nem is beszélve).


Szerintetek, akik már átéltétek ezt a helyzetet, van olyan, hogy "ideális" időtartam, amit otthon töltetek a picivel? Ti meddig voltatok vele, kihasználtátok a teljes 3 évet?


2018. szept. 30. 20:18
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
71%

nagy fiamal,2 éves koráig ,lányomal 1,5 éves koráig voltam otthon ,semmi bajuk nem lett bölcsitől.

ezt mindenkinek magának kell tudni mikkor szeretne vissza menni dolgozni,

2018. okt. 2. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
78%
Lányom most lesz 3 éves, itthon vagyok még vele. Második babánkat várom, 1 hónap múlva szülök. Nálam mondjuk nem volt kérdés, tudtam hogy 2 gyerek közt nem fogok visszamenni dolgozni. Viszont azt kell mondjam 3 év itthon tényleg sok, főleg ha a rokonság/család 300 km-re él, a barátok sem babáznak még és a szomszédok se olyanok. Lányom 2 éves kora után már nagyon vágyott közösségbe, rossz voltátni hogy itthon mennyire unatkozik, hiába játszottam vele sokat, az nem ugyan az mint egy ovi vagy bölcsi. Szóval én 2 éves korig biztos nem adnám be sehova de utána simán, ha vágyik rá.
2018. okt. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 Tubarózsa ***** válasza:
65%

#30: köszönöm!


Aki lepontozott azoktol kèrdem. Mi baja lesz a gyereknek attól, ha (átlag) heti 1napot a mamájával van? Akit szeret ès viszont. Nagyinak ez nem nyüg, imádja az unokáját. Sajnos nincs hobbim; vagyis de, a vezetès. Buszsofor vagyok igy a munkam a hobbim. Mehetnek barátnömhöz is heti 1x aki 60km re lakik. V mehetnèk naponta kocsival csak úgy több száz km -et...

Vagy itt már az a problèma, hogy merek x időt a gyermekem nèlkül lenni?

Fizetèssel nemtudom ki hogy van, de nekem 4orasba ",nagyon" sok,hogy alsó hangon 100e a fizum. Ez a minimum ettől többet kapok. Van akinek ez a 100ezer apropenz, nekunk nagyon sokat számit.

Vmit mèg akartam írni, mind1 majd eszembe jut....

Puszi..

2018. okt. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 Tubarózsa ***** válasza:
Akik lepontoztak #25ös válaszom. Irják le melyik rèsze gond. Kösz
2018. okt. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 Zsöff85 ***** válasza:
37%
Azért a 3 év meg az 1 év között van ám átmenet! Egy egy éves még olyan kicsi. Még beszélni sem tud. Szerintem szívtelenség bölcsibe adni. 2 évig igazán illene kibirni otthon, főleg, hogy jár gyed is. Aki ennyi áldozatot nem tud hozni az nagyon önző ember szerintem.
2019. márc. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!