Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meddig maradtatok otthon a...

Meddig maradtatok otthon a gyerekkel, miután megszületett? Van "ideális" időtartam?

Figyelt kérdés

Én mindig is elképzelhetetlennek tartottam, hogy 3 évet töltsek otthon a gyerekkel, eleve a gondolatba már belehülyülök, és ami azt illeti, barátnőimen is azt látom, hogy nem tesz nekik jót lelkileg az ilyen hosszú magány a babáikkal. Olyan kétségbeesetten kapaszkodnak minden apró kis lehetőségbe, hogy felnőttekkel kommunikáljanak, kicsit kimozduljanak, hogy én csak megerősítve látom ezt a képet.

Én most várok babát, nekem abszolút az a tervem, hogy max 1 év után visszamegyek dolgozni, legalább részmunkaidőben (a munkahelyemen ez lazán megoldható). Anyósom természetesen ezen teljesen kiborult, mert hiszen millió kutatás igazolja, hogy a gyereknek igenis szüksége van arra a 3 évre az anyjával. Na már most, ugye fejlett nyugati országokban a bevett szokás az, hogy 3-6 hónap után visszamennek az anyák dolgozni, és erősen kétlem, hogy a pénzhiány késztetné őket rá. Az én személyes véleményem szerint a gyereknek az csak jó, ha fiatalon kerül közösségbe, előbb esik át mindenféle ronda betegségen, az anyja is egy lelkileg kiegyensúlyozott, elégedett nő, az apja is "rá van kényszerítve", hogy több időt töltsön vele, szóval nem értem, miért olyan ördögtől való minél előbb visszamenni dolgozni (anyagiakról már nem is beszélve).


Szerintetek, akik már átéltétek ezt a helyzetet, van olyan, hogy "ideális" időtartam, amit otthon töltetek a picivel? Ti meddig voltatok vele, kihasználtátok a teljes 3 évet?


2018. szept. 30. 20:18
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
50%

18 éves koráig is otthon maradhatsz, nem tiltja semmi.

Legfeljebb támogatás nincs, alapvetően 3 éves korig van GYES, ha 3 gyereked van, akkor a legkisebb gyerek 8 éves korág lehet igénybe venni anyasági támogatást (25.660, Ft).


Ha onnan közelítem meg, hogy minimum meddig, akkor a jogszabály alapján 6 hétig.


A te döntésed, ha túl korán mennél vissza, menet közben is meggondolhatod magad.


6 hónapos kor alatt az állami bölcsődékben nincs felvétel.

2018. okt. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
52%
2 gyerekem van, egy 4 éves lány és egy 6 éves fiú. Én főállású anya vagyok. A gyerekek előtt a saját vállalkozásomat vezettem, mára maradtam tulajdonosnak, de az más vezeti. Nekem nagyon bejött ez a dolog, nem szoktam unatkozni sem most, sem akkor, mikor a gyerekek még nem jártak oviba. Csináltam a házimunkát, jöttem-mentem a gyerekekkel (mamák látogatása, apa látogatása a munkahelyen, babaprogramok, más gyerekes vagy gyerekes anyukákkal való kiruccanás, bábszínház...), illetve egyedül és a férjemmel is. Most is ugyananez, csak ugye a gyerekek már oviba járnak, úgyhogy őket is hozom-viszem oviba, külön fejlesztő programokra. Nagy udvarunk van, mindig szerettem volna nagyon szép, parkszerű helyet kialakítani belőle, de nem kertész, hanem önmagam által. Erre is van időm végre és nagyon kikapcsol az ezzel töltött idő. Én nagyon jól érzem magam így a bőrömben, de megértem azt is, aki nem. Tehát Mindenkinek az az ideális időtartam, ami alatt jól érzi magát a gyereke és ő is. Az a lényeg, hogy tiszteletben kell(ene) tartanunk egymás állásponját, mert én is sokszor hallottam, hogy aki nem megy vissza - vagy csak kihasználja azt a 3 évet és addig nem megy vissza -, az milyen lusta, befásult nő. Ez nem így van, csak mások vagyunk, mások az igényeink. A lényeg úgyis az, hogy boldog és sikeres gyerekeket neveljünk és közben mi is megmaradjunk egészséges lelkületű szülőknek.
2018. okt. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
79%

Hasonlóan gondolkodtam, mint te, mikor terhes voltam. Ráadásul előttem ott volt egy rossz modell, nevelőanyám sosem ment vissza dolgozni, miután megszületett a gyereke, és hát (szépen fogalmazva) egy mártír htb lett belőle, akivel csak az élelmiszerárakról és háztartási eszközökről lehet beszélgetni… ne értsen félre senki, nyilván van, aki nem lesz ilyen sok-sok év otthonlét után sem, de én ezt láttam, és nagyon nem akartam volna ilyenné válni. Úgy gondoltam tehát, hogy egy évig leszek otthon.

Aztán megszületett a gyerekem, és rádöbbentem, mennyire kicsi és kiszolgáltatott egy ilyen „lény”, így otthon maradtam – illetve munka helyett elmentem egy egyetemi posztgraduális képzésre. Ez csak heti két nap elfoglaltságot jelentett, és jó döntésnek bizonyult, mert (kövezzetek meg) engem sem elégített ki szellemileg a gyerekkel való együttlét, nagyon élveztem, hogy felnőttek közt vagyok, és új dolgokat tanulok.

Végül 2,5 fél éves korában délelőttönként pár órában elkezdett bölcsibe is járni, mert akkor már kaptam munkákat is (itthonról dolgozom azóta is). Az első évben óvodába is fél napot járt csak. Nekünk ideális volt így, a gyerekem egyébként sem az a típus, aki imádna tömegben lenni, de ahogy előttem írták, másnak, másmilyen gyerekkel más lehet a tapasztalata, ezért azt mondom, sokszor van, hogy „a szülő tervez, de a gyermek végez”, meglátod majd, nektek mi a jó megoldás.

2018. okt. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
46%
Maximum 1 évig maradok itthon, a 3 szerintem rengeteg. Még csak nem rég született a lányunk, de én mindig is tudtam, hogy számomra nem működőképes az, hogy 3 évet maradjak otthon a gyerekkel. Nem szeretem a bezártságot, az egyedüllétet, nekem igényem van arra, hogy emberek között legyek, tulajdonképpen a munkámat is szeretem, tehát nálunk marad a max 1 év, nekünk így felel meg, aztán más meg másképp csinálja, így van ez jól.
2018. okt. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 Tubarózsa ***** válasza:
44%

Szia!


Hasonloan voltam és vagyok mint Te. Kizárt, hogy 3évet itthon legyek, nekem ez rengeteg. Amikor terhes voltam a fiammal és még dolgoztam (30.hétig dolgoztam) kérdezték a kollégák, hogy meddig leszek otthon? 2-3év? Annyit mondtam biztos nem, de nem tudom meddig, majd meglátom. Akartam én 6hós korában jönni, de akor még nagyon picike volt +anyatejes. Végül 9,5hónapos volt amikor 4órás részmunkaidőbe visszajöttem dolgozni. Nem bántam meg. Szeretem a fiam, imádom, de föleg az elejen peluscsere, szopi, haztartas ez ment 0-24 bezarva a lakasba nagyon rosszul viseltem(oké sétálni mentünk szinte mindennap, de rajtam az nem segitett, nem lett jobb kedvem sőt...). Most 1evés mult már egyre könnyebb -lelkileg- sokat segitet, hogy dolgozom is, felnőttekkel (is) vagyok. A munka: bár 4orásba dolgozom, de ez nem a klasszikus napi 4ora h-p. Kollégákkal a kezdés 3.30-6.00közt van ki mikor a végzés kb 20.00-0.15fele. Általában aki legkorábban kezd az végez legeleször. Igy én is reggeltől késő estig dolgozom. Havi pár napot(max 6nap). A munkarendem miatt a fiam nem jár bölcsibe, hanem a nagyival van(anyukámmal). Anyu minden honap 20-25korul megkapja a beosztást ő 12orazik tehat havi 14-16napot dolgozik. A szabadnapjain megbeszelve neki mikor jó azokon a napokon jövök dolgozni, amit én leadok a fönökömnek, hogy ekkor tudok jönni és eszerint csinálja a beosztásom. A gyerköc ilyenkor odaat van nagyinal és dédiéknél(nagyszüleim) ott van nagy kert sokat tudnak kint lenni játszanak, van egy kutyus is. Mi társasházba lakunk nem nagyon tudunk kimenni. Természetesen ha nagyi nem tudna vagy nem akarna segiteni akor nem dolgoznék, de akor késöbb se. Hiaba a bölcsi/ovi 5elött nem tudnám vinni 22.00-0.30ig se maradhatna. Akor htb lennék talán életem végéig.... férjem is ugyanigy dolgozik, sokszor egy napon megyünk ezért is van a nagyival inkább. Ha járna is bölcsibe akkor is kéne valakinek egy szabadnap, hogy hozni-vinni tudjuk igy feleslegesnek tartottuk most bölcsibe beadni. Majd jövöre talán, ha igényli a gyerektársaságot. Nekem, nekünk igy jó és mindenki boldog :) tervbe van a kistesó is nem akarok tulnagy korkülönbséget köztük és azt se akartam, hogy itthon legyek 4-6évet. Ha lesz teso nála is 1éves kora körül tervezek visszajönni. #22 és #24el egyetértek, hogy mindenki csinálja ahogy neki jó. Nem lesz vki jobb v rosszabb anya attol mert akár 6honaposan vissza megy dolgozni, de akkor se lesz rossz v jo anya, ha csak suli kezdésnél megy dolgozni. Nem ettől függ. Én is attol, mert dolgozom már, tudok együtt tölteni időt a fiammal. Igyekszem heti 1 max 2napot dolgozni, bár volt, hogy 3napot mentem egy héten, de utana közel 2hétig nem mentem.

Azt viszont nem értem, hogy sokan miért gondolják ugy, hogyha anyuka a gyerek 2éves kora előtt visszamegy dolgozni 4-6orásba akkor onantol miert a bölcsi v babyszitter v nagyi v akárki neveli a gyereket? Nem hetfo-szombat 6.00-22.00ig dolgozunk, munka mellett is rengeteg idő marad a gyerekre. Igen a plusz fizetés is nagyon jól jönn. Most 4órásba keresek annyit, mint anno az elözö helyemen 8oraba +tulora, amit ráadásul szívböl gyülöltem.


Bocsánat, hogy hosszú lett és várom a lepontozást :)

28N

2018. okt. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
82%

Három gyerekem van. mindhárom járt bölcsibe, főként anyagi okokból, illetve a munkahelyem megtartása miatt.

1. gyerek 2 évesen ment bölcsibe.

2. gyerek 19 hónaposan.

3. gyerek most szoktatom be, 20 hónapos lesz.

Most a harmadik gyereknél megfogadtam, hogy 2 éves kora előtt nem megyek vissza dolgozni, de nagyon rám vannak szorulva és visszautasíthatatlan ajánlatot kaptam.

2018. okt. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
32%
Kihasznaltam a 3 evet es utana sem mentem vissza dolgozni (nem is fogok), mert nem tudtam volna minosegi modon munka mellett menedzselni a csaladot.
2018. okt. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
48%
3 éves koráig itthon maradok a tesóval is, akin rajta vagyunk és 3 éves koráig maradok itthon a naggyal. Ismerősömnek 21 hónapos a fia, ő nem tervez dolgozni mondjuk neki olyan a háttere is, hogy nem kell. Barátnőmnek 2 fia van, egyelőre ő sem akar dolgozni menni, a kicsi 17 hónapos, egy kórházi szobában voltunk. Dolgozhatok még eleget ám a magam részéről nem unatkozok. Kitölti a napomat a gyerek, a háztartás, a tesó-projekt és most várom, hogy a munkaügyi indít-e tanfolyamot, amire jelentkeznék. Tehát én nem megyek egyelőre vissza, nekem jó a babámmal, nem vagyok magányos sem, mindig feltaláltam magam és nem vágyok karierre, mert olyan helyen lakunk, ami pont megfelelő arra, hogy a vállalkozásomat űzhessem, melyet most indítunk benne. Én tökéletesen elégedett vagyok itthon, a picinek is jót tesz, hogy vele vagyok. Nem a hasonló korúakra van szüksége, hanem a szülőkre!!!
2018. okt. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
63%

Szia. Most 2 és fél éves a fiam. Nem dolgozom még, jövő decemberben diplomázom, addig nem is megyek vissza. 3 műszakban dolgoztam eddig, mindenképpen másik munkahelyre megyek majd vissza dolgozni.

Jövő szeptemberben oviba megy majd. Ha nem tanulok semmit, akkor is csak ovis korban mentem volna vissza.

2018. okt. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
69%
Olyan érdekes, hogy akik szeretnek dolgozni, és vissza is mentek három év előtt, azok durván le vannak pontozva. Mintha nekik nem lehetne releváns véleményük a témában. Próbáljatok már egy kicsit a saját kis dobozotokon kívül is gondolkodni. Nem kőbe vésett szabály sehol sem, hogy 3 évig otthon KELL lenni egy gyerekkel, ezt itthon verték bele az emberek fejébe, mert addig se kellett azzal foglalkozni, hogy hol is dolgozzon ez a rengeteg ember.
2018. okt. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!