Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Valakinek enyhült idővel a...

Valakinek enyhült idővel a férje a többedik gyerekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
10 éve vagyunk együtt a férjemmel, két gyerekünk van. A második még nagyon pici, de ez nem is lényeges. A férjem mindig azt mondja, HOGYHA lesz harmadik majd 5-6 év múlva (31 éves vagyok, még éppen beleférne). Nem hozom fel a témát sose, pontosan tudja, hogy én kis túlzással bármennyi gyereket vállalnék. Erőszakoskodni és rátukmálni semmiképpen nem szeretném, mert az szerintem nem vezetne jóra. Valakinek volt, hogy aztán a férje hozta fel a témát és bevállalták az X.babát?! Amúgy az indoka, hogy mindent meg szeretne adni mindegyik gyereknek anyagi értelemben (érzelmileg is természetesen) és ha meg tudjuk adni majd Nekik bárhány gyerekünk lehet. Amúgy elég jól élünk, de maximalista, mindenből a legújabbat, legjobbat, étterem, nyaralás....
2018. okt. 3. 07:53
 1/9 anonim ***** válasza:
97%

Tehát a férjed végülis szeretne 3. gyereket csak kicsit még várni akar. Ebben szerintem nincs semmi különös,pláne annak fényében, ahogy írod, maximalista.

Szerintem ez nagyon becsülendő, h most még a meglévő kettőre koncentrál, így főleg, h a kicsi még tényleg pici. Teljesen érthető, h nem akar egyből harmadikat, de lehet, h nem lesz 5-6 év, elég neki 3-4 is.

2018. okt. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%

Másfél évvel ezelőtt még válás lett volna, ha becsúszik a 3. gyerek. Most meg itt alszik pár hetesen és a férjem találta ki, hogy mégis legyen.

Te nem szeretnél annyit várni? Mert akkor beszéld meg vele, hogy abban a korban te már nem szülnél, mert sok a kockázat.

2018. okt. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%

Jelen :)


Férjemmel tinikorunkban 3 gyerekről álmodoztunk, de felnőttként, racionálisan nézve már 2 után nagyon elgondolkodtam én is. Ferjem pedig azt mondta nem hiszi hogy belefér...aztán egyszercsak úgy állt elém hogy gondolkodott, és letojja tudunk-e külföldön nyaralni akkor is jöhet a 3. :)

Rá 3 hétre pozitív lett a teszt, nagyon örült :)

2018. okt. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem ez attól is függ, h kinek mire van igénye. Ha a férjnek igénye van arra, hogy a gyerekek a legjobbat kapják mindenből, akkor az más tészta. Sokan úgy gondolkoznak, h inkább megadnak mindent 2nek, mint 3mal bármiben is nélkülözzenek. Amúgy szerintem 3 gyerek vállalásához maximális anyagi biztonság kell, az hogy telik-e külföldi nyaralásra vagy sem csak a jéghegy csúcsa. Nem elég az adott pillanatban a biztosnak tűnő állás, megfelelő anyagi tartalékot is kell képezni.

A másik ami szerintem túlmutat az anyagiakon, az adott gyerekre fordított idő mennyisége. Ahogy te is írtad érzelmileg is mindent meg akar nekik adni, és ez sajnos a gyerekek számával fordítottam arányos. Mert nem mindegy, h a munka utáni adott időn 1 vagy több gyerek osztozik.

Pont nemrég volt erről egy kérdés, h az anyai ösztön csillapodik-e a nőkben. Nagyon sokan írták, h amikor megszületett az újabb pici, csak ideig-óráig érezték úgy, h most elég. Egy idő után ismét elkezdtek vágyni mégegyre meg mégegyre. Ekkor kell racionálisan gondolkodni, nem az ösztöneikre hallgatni.

2018. okt. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
61%

En gondoltam ra, felhoztam neki de o azt mondta hogy neki eleg a ketto, el se tudja kepzelni a 3.-at. Kb kirazza a hideg mert az mar milyen sok.

Nah aztan ugy alakult hogy spiral mellett lett a 3. Reszemrol is volt azert dillemma mert az elso ketto is gyorsan jott egymas utan es igy a 3. se nagyon varatott magara, meg alapbol se most rogton kepzeltem el, hanem 1-2 ev mulva. Lattam nagyon nem akarja, de kozben vergodott is, en viszont mar ugy voltam ha igy lett annak oka van, es elvetetni nem tudom, abortuszra menni ugy hogy van mar ket gyerekem egyszeruen nem tudtam.

Belement es most mar nagyon varja. Egyebkent is tudtam hogy 100 gyereket is ugyanugy szeretne, az elso kettot is imadja, az meg se fordult bennem hogy emiatt ne szeretne a 3.-at esetleg, de megegyeztunk hogy nem lesz tobb barmi is lesz:) mondjuk a 4et mar en sem tudom elkepzelni. :D

Tehat mindenki boldog es megnyugodott.

Nem ezert lett a 3. ugye, de a meg ehhez tartozo hatalmas plusz, hogy a CSOK miatt par honap es sajat hazba koltozunk amit borzasztoan varunk mar, es aminek vegtelenul orulunk. Ha nem lenne 3. nem tudom mikor lett volna sajat ingatlanunk.

2018. okt. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Bár eredetileg kettőt akartunk, a lányunk után mégis úgy éreztük, jó ez így, boldogok vagyunk hárman, nem kell több gyerek. Aztán 2 éves kora körül jött nekem az érzés, hogy szeretnék, férjemnek nem. Úgy voltam vele, hogy oké, egy gyönyörű lányom van, ha ennyi, akkor ennyi, így is boldog vagyok. Bő fél évvel később már mondta, hogy hááát, motoszkál a gondolat. Vártunk még pár hónapot, áprilisban elkezdtünk próbálkozni, januárban jön is a kisfiunk :) nagyon várjuk, végtelenül boldogok vagyunk, hogy lesz mégis. A harmadikkal most mindketten úgy vagyunk, hogy nem zárkózunk el teljesen, de jelenleg inkább a nem felé hajlunk. Meglátjuk, én még csak 30 éves vagyok, a férjem 29, van még pár évünk megkattanni, és vágyni még egyre, de szerintem nem túl valószínű. Most veszünk nagyobb házat, azt is 4 főre tervezve nézzük, kétlem, hogy utólag bele fogunk kavarni a kásába.

Szerintem a férjednél leginkább azon múlik a dolog, hogy milyen lesz hosszabb távon kettővel. Anyagilag, a mindennapokban stb. Ha minden sima, lehet, hogy belemegy. És ez teljesen érthető, még igazán azt se tudjátok, két gyerekkel hogy bírtok, hülyeség így beleugrani a harmadikba. Csak ésszel :)

2018. okt. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nem mondott nemet.

Nálunk is én vagyok nyitottabb a többedik gyerekre, de ő se bánná, ha összejönne, csak nem akarja annyira, mint én.

2018. okt. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
71%
Hát azért azt is vedd figyelembe, hogy 3 gyerekhez havi minimum 1 milliós bevétek kell. Nettóban.
2018. okt. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Örülök a sok pozitív példának, jó olvasni őket. Sok mindenben igazatok van, amiket leírtatok! Anyagiakkal tényleg minden rendben, a feltételek adottak és úgy néz ki azok is maradnak, de ez az, amit természetesen nem lehet tudni... engem valóban az “ösztönöm”, a hormonjaim hajtanak, amit az egyik válaszoló írt, hogy egyelőre hiába van itt a két csodálatos gyerekünk szeretnék még-még-még:). De valóban nem tudom még azt se, hogy milyen két gyerekkel. Szívesen olvasnék még tapasztalatokat ezzel kapcsolatban.
2018. okt. 4. 04:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!