Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért néznek sokan rosszallóan...

Miért néznek sokan rosszallóan egy terhes nőre, miért kell mondogatni hogy az állam pénze?

Figyelt kérdés
Hogyha egyszer a magyar kormány így határozott hogy az állami pénzből legyen fordítva a gyermekekre is ami egyébként nem is az összes tehát az állam magának is tesz félre,miért kell ezzel vagdalózni.Bizonyos adókat akkor is kell az embereknek fizetni,ami NEM MEGY NEKIK VISSZA így se úgy se.Akkor nem tökmindegy a reklamálóknak hogy mire megy?Ami nemes dologra megy mert az ország gyermekeire megy akik szegények mit ártottak ezeknek az embereknek.Még szép hogy a gyerekek érdeke fontos az országnak.Tudom hogy nem mindenki ennyire érzelmes de nem kéne ilyennek lenni.Különben is az ember azért is szül hogy tovább adja a génjeit,minél több emberre tudjon számitani az életben és hogy boldog legyen és nem a pénz miatt.Legalábbis én ezek miatt örülök ha szülhetek és büszkén merem kijelenteni alig várom hogy már szüljek ismét .
2018. okt. 9. 06:31
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
91%

én ezt így soha nem hallottam a környezetemben senkire, még a 3-4 gyerekes anyukákra sem....mind jól szituált, normális gondolkodású, értelmes, lehet rajtuk látni hogy nem azért vállaltak ennyi gyereket hogy utána felvegyék a különböző kedvezményeket és otthon lógassák a lábukat. Ha Te ilyen megjegyzéseket kapsz, akkor gondolkodj el azon, hogy beleférsz e ebbe a kategóriába, vagy valami más miatt szekálnak esetleg. Nem célzok semmire, csak jelezném, ha megjegyzéseket kapsz ez ügyben, az nem normális, vélhetően valami oka van.

Mifelénk büszkén tekintenek a sok gyermekes anyukákra.


Mellesleg aki dolgozik, adót és járulékokat fizet, épp azért, hogy később mikor gyereket vállal, többek között arra is jusson a befizetett pénzből, hogy otthon maradhasson X évig. Ez mindenkinek szíve joga, aki ADÓT fizet! És ezt azért emelném ki mert van egy réteg, aki sajna nem járulék, sem adót nem fizet, viszont az államkasszából kiveszi ugyanazt a pénzt, amit pl én is, aki 8 év munkaviszonnyal a hátam mögött szültem, vagy a férjem, akit a munkáltatója becsülettel 100%-osan bejelent, és valószínű 200szor annyit tesz a kalapba havonta mint ez a bizonyos réteg....

2018. okt. 9. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
78%

Ja nemes ügy..gyere el erre ahol én lakom...a gyerekek az utcán lézengenek nagycsoportos koruk óta, rugdossák le az időseket a bicikliről, cigiznek, isznak..mind bőven alsós általános iskolás. Úgy beszélnek hogy én szégyellem magam.


Amúgy meg, mindenki annyit szüljön, hogy az állami segélyek nélkül is fel tudja nevelni. Főleg úgy, ha anyuka nem dolgozott/fog dolgozni a gyerek 2-3 éves kora után, mert így csak kivesz a közösből, de belerakni nem rak semmit.

2018. okt. 9. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
46%

érdekes helyen lakhatsz utolsó :) nálunk is vannak neveletlen tinik de azért alapvetően jó a közösség, a gyerekek pedig színesítik, ők az utánpótlás, a nagyobbak kreatívak, proaktívak, ők viszik előre a közösséget, nem az otthon kesergő kapuzárási pánikban szenvedő felnőttek vagy zsörtölődő idősek :) kellenek a fiatalok, én imádom őket (nekem 2 gyerekem van, de ők még csak ovisok, én középkorú vagyok)


annyi szent, ha a nő otthon szeretne maradni a gyerekekkel, mint háztartásbeli, jó ha tudja hogy abóbl nem fog megélni. Vagy a segélyeket veszi fel, vagy kiegészítő jövedelmet keres - esetleg a férjére támaszkodik. Ha a segélyeket veszi fel akkor bizony az állam pénzén él (meg a miénken) ezen nincs mit szépíteni. Viselje a kritikát.

2018. okt. 9. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
100%

1: Én ezt nem tapasztaltam, amit írsz. SŐT! Pultosként dolgoztam és amikor megkérdezték, mikor szülök, mennyi van vissza, és az volt a válaszom, hogy pár hét, meg hogy utolsó hónapban vagyok, mindenki le volt döbbenve, hogy akkor mit keresek a pult mögött. Miért nem vagyok otthon. Amit nem is értettem, hisz ha egészséges vagyok, miért ne dolgoznék??? SZóval én pont az ellenkezőjét tapasztaltam annak, amit írsz.


2: "Különben is az ember azért is szül hogy tovább adja a génjeit,minél több emberre tudjon számitani az életben"

Én nem rabszolgát szültem, hogy majd a gyerekem eltartson, és legyen kire számítanom. Nem vagyok ilyen számító. Ahhoz nem kell szülnöm, hisz a házastársamra és a barátaimra mindig számíthatok (a későbbiekben is) És ha valaki szül 5 gyereket, az még nem garancia arra, hogy öreg korára bárki is rányitja az ajtót. ÉS a genetika... Néhány gént nem kellene örökíteni (hogy szépen fogalmazzak).

2018. okt. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos van egy olyan része az országnak, ahol egyáltalán nem szokatlan látvány ez. Családonként 3-4-5 gyerek, és egyiknek sincs sem tiszta cipő, sem étel, sem rendes ruha. Van olyan is, aki otthon születik, és még anyakönyvezve sincs. (Egyik ismerősöm gyermekvédelmis, ő mesél néha ilyen durva eseteket.) Egész városrészek vannak, ahol ez dívik. Nem mindenki a nemes ügyért szül. Valaki életében nem hallott a védekezésről, és besikerül, de akkor már megtartja, mert miért ne. Aztán jön az első segély, és rájön, hogy jé, így is lehet pénzhez jutni. Aki így szül, és életében nem dolgozik egy percet sem, az igenis a mi pénzünkön él, és azért szül több gyereket, hogy legyen mégtöbb. Nem olyan ritka ez, mint sokan gondolnák.
2018. okt. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
100%

A 2esnek igaza van. Rengeteg az olyan település, ahol a családok bevételi forrása csak a gyerekekből származik,esetleg még közmunkából. Ahol én lakom az a település is ilyen, aki csak teheti menekül innen, úgy ahogy mi is menekülünk ha felépül a házunk. Aki nagyobb varosban lakik, az persze, hogy nem lát ilyet, de attól rengeteg ilyen falu település van, ahol a kisebbség 80%ot tesz ki. Olyan borzasztó körülmények között élnek 35nm en 6an 7en.

Én is a 3. Babámat várom, dolgozunk a férjemmel, igyekszünk mindent megadni a gyerekeinknek. Terhesen is dolgozok ameddig csak tudok. Én ezeket a megjegyzéseket nem veszem magamra, se attól még sajnos sokan magukra vehetnék.

2018. okt. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
9%
vannak ilyen települések, ez így van, de aki normális emberként ilyen helyen lakik, ahol a lakosság 70%a neveletlen agresszív gyerek meg léhűtő cigó, mégis mit vár? Ha nem tetszik a kaka kupac amin ülsz kettes, akkor lapátold el magad alól!
2018. okt. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
100%

Persze, kedves hetes... Mert költözni, venni egy másik lakást, és máshol munkát találni olyan nagyon könnyű. Vagy mi ruházzuk és etessük, és vigyük el a gyerekeket az utcáról iskolába, erre gondolsz?


És én szándékosan nem írtam cigót, mert nem csak rájuk jellemző sajnos. 5-ös voltam.

2018. okt. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
9%
igen, a férjem például felköltözött dolgozott, és vett egy másik lakást. Ja, hogy 18 évesen felköltözött és nem gyereket vállalt mielőtt dolgozni kezdett volna? Itt van a lényeg. Az ember előbb teremtse meg a gyereknek a helyet, és utána szüljön.
2018. okt. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
100%

A normális családokban itt is dolgozik mindenki, és megteremti a saját körülményeit rendesen egy gyerek vállalásához. De adjuk fel a munkánkat, a vállalkozásunkat, a saját házunkat, amiért eddig dolgoztunk? Aki eddig életében nem tudott hatalmas összegeket félretenni, épp csak annyit keresett, hogy tisztességesen megélt, az nem tud sipp-supp lakást venni máshol. Még ha eladom a régit vidéken, akkor sem jön ki a fele sem az újnak Pesten.


Amúgy hiába kardoskodsz, hogy teremtse meg mindenki a hátteret, nem teremtik meg. Mindenki tudja, hogy ez az alapvető baj, de sajnos nem tudunk ellene tenni semmit, mert nem mi vagyunk az a réteg, akinek ezt mondani kell. De ha szeretnél, lejöhetsz Pestről felvilágosítást tartani azoknak, akiknek szükséges. :)


Érezd magad szerencsésnek, hogy nem ilyen helyen nőttél fel, és neked nem kellett mindent beáldozni azért, hogy az ország egy jobb helyzetben lévő részén élhess.

2018. okt. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!