Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen trükkötök van arra,...

Milyen trükkötök van arra, hogy ne legyen a lakás sáros, mikor beviszed a babakocsit?

Figyelt kérdés
Kint nem hagyhatom.
2018. okt. 11. 08:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
17%
Nem vittem be soha a lakásba. Van tároló, oda való. Ha mégis be vinnem, akkor eleve lenne a lakásban helye, ahol fólia lenne a padlón, így nem lenne sáros. Meg amúgy is az ember valamennyire letakarítja a kerekeket, amikor haza ér.
2018. okt. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Benne hagyom a lányomat és felsöprök/felmosok gyorsan. Az ajtó mellett van a helye, kb 1 nm. 😊
2018. okt. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én kinnt hagytam az ajtó előtt amíg bementem a kicsivel, levetkőztettem, elpakoltam. Aztán a babakocsit összecsukva vittem be. Vagy kinnt vagy bennt töröltem át attól függően, mennyire volt koszos.
2018. okt. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nincs tároló, családi ház.

Lemosom kint vízzel a kerekét, így a sár lejön, de mivel nem közvetlenül az ajtó előtt teszem, így beviszem a koszos vizet a kerekével. Összecsukni macera, meg bent is nyitva tárolom. Na meg 90%-ban alszik amikor hazaérünk.

Én is mindig felmosok utána, de gondoltam, hátha van valakinek varázstrükkje :)

2018. okt. 11. 09:30
 5/13 anonim ***** válasza:
Nincs trükk.Takarítás van utána.
2018. okt. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Mi a garázsban tároljuk. Ha nagy sár van, akkor lemosom a kerekeit nedves ronggyal, és összecsukva viszem be mindig (amúgy is macerás lenne másképp, mert iker babakocsi)
2018. okt. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
62%

A nyitókérdésnél meg voltam győződve arról, hogy társasházi lakás, méghozzá olyan szerencsétlen kialakítású, hogy se pincerekesz, se közös tároló.

Családi ház?

A melléképületben kell tárolni. (Ha nincs garázs, vagy nem fér be oda.)

Nincs melléképület?

Csinálni (vagy készen venni) kell egyet. Barkácsáruházakban sokféle méretben és áron árulnak szerszámtároló házikókat.

Amúgy is ezerféle szerszámot kell tartani egy családi háznál, aminek semmi keresnivalója a lakótérben, de fedett helyen kell lenniük. Nem is láttam még olyan családi házat, ahol ne lett volna melléképület vagy legalább az alsó szinten egy szerszámtároló.


Vízzel lemosni a kereket egyébként öngól: az koszol, ami nedves. Mostanában száraz idők vannak, tehát maximum poros lehet a kereke - pont annyira, mint a cipőd talpa. Ha lemosod, akkor viszont, mivel tökéletesen nem tudod letisztítani, természetes, hogy húzni fogja a csíkot maga után. Mint ahogy a cipődnek is nyoma maradna, ha le akarnád mosni a talpát, mielőtt bemész.

2018. okt. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Társasházban lakunk, saját udvarral, de emeleten. Levettem a vázról az épp használt felső részt, azt bevittem a házba, a váz összecsukva a lépcsőházba maradt. Most már pici, futkározós kocsink van, az egyben van a régi váz helyén.
2018. okt. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

kint hagytam addig a teraszon, míg behoztam a gyereket, aztán leszedtem a kerekeit megmostam és utána hoztam be a vázat is! de csak addig csináltam ezt, míg bent is néha használtuk a babakocsit(pl.főzés közben abban volt..stb.)

Utána már a váz kint maradt a teraszon, csak az ülést hoztam be

2018. okt. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Van garázs. Több szempontból sem jó. Bent is használom a kocsit, szokott ebben aludni a babám. Reggel hideg van, nem lenne szerencsés hideg kocsiba tenni.

Az meg lehet, hogy száraz az idő, de az napközben van. Reggel párás minden. Ahogy viszem a másik gyerekemet az oviba, áttolom a füves részen, máris nedves lesz. Innentől kezdve garantált minden reggel a mocskos kerék.

2018. okt. 11. 15:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!