Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van még mindig ez a...

Miért van még mindig ez a begyepesedett nézet sokak fejében?

Figyelt kérdés

Hogy a fiúgyerek az igazi gyerek, az már valami, stb... "Fiút csak az igazi férfi tud csinálni" ... "Lány? Nem baj, majd talán legközelebb."

"Nem baj, az is aranyos végülis".

És egyéb hasonló megjegyzések hangzanak még ma is sok embertől, 2018-ban is...

Ja, és kérdés... Ez csak engem zavar?

(Az "Én nem foglalkozom az ilyenekkel" választ most ne ismételgessük, nem ez érdekel...)



2018. okt. 15. 12:24
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
43%
Mindegy csak egészséges legyen :D
2018. okt. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
100%

Hála istennek, ilyesmit én nem hallok.


Mindenesetre azt gondolom, hogy végtelenül bunkó dolog ilyeneket mondani. Ez nem jópofa, hanem szexista és proli.

2018. okt. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
88%
2018 Budapest. Sosem hallottam ezt senkitől.
2018. okt. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mondok jobbat, apámnak 4 fia volt, házasságon kívűl születtem, le akart tagadni és az volt az érv, hogy ő csak fiúkat tud csinálni.
2018. okt. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
95%
37 Éves vagyok , megyeszékhelyen dolgozom, ahhoz közeli faluban lakom , soha életemben nem hallottam még ezt.
2018. okt. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
100%

Hát én pont fordítva tapasztalom sajnos. A fiú gyerek nem jó, mert durva, meg mert fiú, csak a lány gyerek jó, mert cuki, és csinin fel lehet öltöztetni, míg egy fiút nem.

Én a második fiamat várom, és nem egyszer mondták, hogy nem baj, jó az is, de majd a következő lány lesz. Mintha bün lenne, hogy fiút várok, és nem lányt. Amikor megjegyzem, hogy nem lesz 3.gyerekem, akkor meg kiakadnak, hogy lány nélkül nem élet az élet. Hát ezek fényében én igenis büszke vagyok a fiamra és örömmel várom a másodikat.


Szóval szerintem ez környezetfüggő, lehet, hogy nálatok a fiúk vannak istenítve, az én környezetemben meg a lányok. Talán csak a kollégáim örülnek a fiúnak.

2018. okt. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
100%

"Fiút csak az igazi férfi tud csinálni"


Meg lehet ez esetben nézni sok férfit: Bruce Willis, Dwayne "The Rock" Johnson, Sylvester Stallone stb a lányaikkal. :D

2018. okt. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak azt kaptam

Örülj, hogy lány lett, könnyebb ha az első lány

2018. okt. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
100%

Van az a tudálékos embertípus, aki mindenkibe bele akar kötni.

Ha császárral szülsz - "az nem szülés", ha természetes úton, akkor -" biztos szétment a pic@d"

Direkt fel akar bosszantani, hogy te zavartan elkezdj magyarázkodni, onnantól nála a labda.

Az ilyeneket az bosszantja a legjobban, ha levegőnek nézed őket.

2018. okt. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
100%

Mikor a kislányommal voltam várandós én is ilyeneket kaptam. Akkor ki is írtam egy ilyen kérdést, mert nagyon bosszantott: https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhe..

Úgy néz ki, hogy ismét kislányunk lesz, de mára megtanultam elengedni a fülem mellett az ilyen 'kedves' emberek beszólásait.

2018. okt. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!