Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért nem engedik a szülők...

Miért nem engedik a szülők élni a gyerekeiket?

Figyelt kérdés
Annyi ilyen emberrel találkoztam, hogy már nekem fáj. Miért nem élhet a gyerek ? Egy ilyen kérdésben az volt a kérdés, mehet-e a gyerek fesztiválozni. Erre a begyepesedett társadalmi átlag egyből elkezdte, hogy ennek mennyi veszélye van. Most miért kell mindenben a rosszat látni ? A rózsákban se a tüskéket keressük. Egyszer vagyunk fiatalok, éljük már ki és ne korlátozzunk mindenkit. Ahogy mondani szoktam, örülök hogy nem a gyerekem basztatása okoz örömöt. Ámen

#korlátozás #fesztiválozás #begyepesedett társadalaom
2018. júl. 29. 13:13
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Hány éves vagy?
2018. júl. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Ha gondolod szívesen megadom egy ismerősöm elérhetőségét, akinek a szülei hagyták élni őket, az öccse meg is halt 17 évesen egy rendezvényen.


Gondolom te még kamasz vagy, mert nem látod át, hogy egy szülő nem boldog attól ha a gyereke veszélynek teszi ki magát.

2018. júl. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem többen azért nem engedik az ilyesmit, mert azt akarják, hogy "rendes" ember legyen a gyerekükből, mások pedig azért, mert ők is voltak kamaszok, és olyan hülyeségeket csináltak, amit nem szeretnének, ha a gyerek is elkövetne, a feles csak a harmadik ok. Ja, meg szokás kontroll alatt tartani a gyerekeket. Én meg nem tudom hogy mennyire leszek ilyen szülő, mert a lányom nincs 10,de remélem nem fogom tulszabályozni vagy tulfélteni
2018. júl. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%

Az előttem szólókat kiegészíteném még azzal, hogy azért, mert a szülő a felelős a 18 év alatti gyerekéért.

Te is, amint betöltöd a 18-at, nyugodtan elkezdheted élni az életedet korlátok nélkül, csak akkor vállald majd a következményeket is.

Na, most képzeld el, hogy egy 15 éves, aki még annyira sem felnőtt (jogilag), mint egy 18 éves, mekkora marhaságokat követne el és veszélyeztetné mások és a saját életét, ha nem lenne szülői kontroll, hanem mindig azt csinálhatná, amit akar.

Addig örülj, amíg van ki vigyáz rád, és egy alap kontroll alatt tart, mert szr lesz egyedül kint az életben, mert egyedül a szüleidnek vagy fontos, senki másnak.

2018. júl. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kettes, ha gondolod, megadom egy ismerősöm elérhetőségét, aki fesztiválozott és fesztiválozik, nem halt meg és Diplomás ember, dolgozik egyetem mellett.
2018. júl. 29. 15:01
 6/10 anonim ***** válasza:
13%

Az a baj aki nem hagynak 15-20 évesen élni később, 20-35 közt pótolja be, pedig az már inkább a munka-családalapítás ideje lenne, nem a fesztiválozásé.

Mi a tesómékkal bárhova szószerint bárhova mehettünk 14-19 évesen, elég is volt.


26 éves koromra van 7 év munkaviszonyom, saját házam, diplomám (levelezőn), kocsim, és 13 hetes terhes vagyok.


Más velem korú barátaim akiket szintén hagytak élni hasonlóan állnak mint én..


Ellenben akinek mindenért könyörögni kellett, nem jöhetett sehova, vagy csak úgy jöhetett hogy hazudozott arról hova megy az kb sehol nem tart az életben, napról napra tengődik, semmire nem képes.


Szerintem hagyjuk élni a gyereket, talán önállóbb lesz..

2018. júl. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
97%

6-os, ismerek olyanokat, akiket engedtek, sőt leszrták, h hova megy, mégsem vitte semmire. De ismerek olyanokat is, akiket nem engedtek el mindenhova, vagy épp tényleg féltettek és sehova, mégis lett diplomája és családja, és ezek között is vannak olyanok, akik még család előtt kiélték magukat, olyanok, akiknek soha nem is hiányzott, és olyanok, akik gyerek mellett próbálják behozni.


Szóval nehogy már kijeletsük, h akit féltenek és nevelnek, az nem viszi semmire, míg akit engednek és azt se tudják, h mit csinál és csak a mázli, h nem ginázzák be, azok meg kivétel nélkül agysebészek lesznek.

2018. júl. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én nem rég voltam az Ibizai Ushuaya fesztiválon ami a Sziget és többi magyar xarnál némileg jobb környezetben van, és némileg több pénz van bele invesztálva jobb a fellépő közönség, jobb minden...

Az maga volt a Gyehenna bakker és ezt minden szülő és minden normális épeszű ember tudja.

A drog az az égből hullik alá úgy kb.

Sztár DJ, Sztár ez, Sztár az, Guetta, Adam Lambert, Martin Garrix, Zedd és a többiek, és mégis egy förtelmes undroító hely.

Tele profi insta qrvákkal, modellekkel, pénzes oroszokkal, show-business aljavilágával, drog, pia minden mennyiségben.

A Sziget sem lehet másabb, sőt, meg a Sound sem.

Ez egy qrva nagy üzlet manapság egy fajta néphülyítés hogy oda KELL menned ahhoz , hogy igazán élj, pedig ez nem így van.

Mindenki full részeg, be van piálva, társaságok, klikkek vannak stb.

Azt se felejtük el, hogy a magyar nem arról híres, hogy a szülők több ezer eurós földközi tengerparti utakra tudják vinni a csemetéjüket, kikapcsolódni így marad a magyar tenger és amit az kínálni tud...

Az meg ennyi.

Hallottam már sok rosszat, amik megtörténtek igen óvatos, éber egyetemet végző lányokkal fiúkkal is, szóval néha nem árt az idősebbekre hallgatni mielőtt beállsz a sorba, és azt hiszed attól leszel boldog és kiegyensúlyozott fiatal, hogy ilyen mocsok helyeken tombolsz.

2018. aug. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Wow, te egy rossz tapasztalat alatt levontál minden következtetést ? Te se lehetsz 20 éves, inkább 50.
2018. aug. 2. 19:10
 10/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, soroljam neked a rossz tapasztalatokat? Van bőven:-) Több mint pozitív. De gondolom te max 20 éves lehetsz tehát úgyse lehet meggyőzni csak az igazad hajtod..
2018. aug. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!