Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit szólnátok, ha a volt...

Ti mit szólnátok, ha a volt párotok nem venne a közös 4-5 éves gyerekeiteknek karácsonyra semmit, mert az új párja családjában ez nem szokás?

Figyelt kérdés
Nem vallási okokból, hanem "csak mert nem".
2018. okt. 19. 09:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
81%
"Ha nem az ajándékozás az ünnep lényege" miatt dönt így, akkor vigye el őket korizni mondjuk vagy még van biztos más módja, amivel kifejezi a szeretét ez alkalomból. De ha nincs másik szokás helyette, csak a hanyagolás - bár mindenkinek jogában áll bármikor megváltoztatni a szokásait és tenni nem lehet ellene - azért elég gáz és bántana, mert míg a gyerekeim még kötődnek hozzá, ez annyit jelentene nekem, hogy ő jobban el akar távolodni tőlük is.
2018. okt. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
89%

4 éves gyerek azt mondod neki, hogy a Jézuska ide hozott minden ajándékot, egyébként semmit nem tudsz tenni, ahogy telnek az évek majd rájön a gyerek magától, hogy ez nem normális dolog te csak magaddal foglalkozz, tedd szeppe a karácsonyát, az ex meg csinál amit akar, maga alatt vágja a fát.

Most négy éves gondolom tavaly 3 volt, akkor meg annyira nem is emlékszik az ajándékokra, és gondolom akkor egyszerre vettetek.

2018. okt. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
74%
Haragudnék.Főleg mert szerintem mindenhol szokás az ajándékozás és inkább csak nem akar az előző kapcsolatából született gyerekekre költeni.
2018. okt. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
75%
Szomorú helyzet, de sokat nem tudsz tenni. Mindenestre egy kört talán még megér az exednél. Ne támadd a jelenlegi nőjét - akármilyen, olaj a tűzre, hidd el -, de azért tudatosítsd benne, hogy normális esetben a gyerekei mindig megmaradnak neki, míg egy nő kitudja meddig, de a jó kapcsolatért tenni is kell. Ha hajthatatlan és amúgy nem tojik a gyerekeire, akkor próbáld meg vele megbeszélni, hogy szervezzen nekik valami kis különleges karácsonyi programot, ezekből elég bő választék van, tehát azért valamilyen formában kikerekedni az ünnep jelleg... Amúgy pedidg megmondanám neki, hogy az apjuk Jézuskája is hozzánk jött, jelképesen felmutatnék valamit... Kicsik még, egyelőre nem magyarázkodnék nekik a helyzet miatt. Remélem, hogy jobb belátásra tér... Nem az ajándék miatt kell, hogy boldog legyen a karácsony, de azért ez egy kis plusz az ünnepben és bologtalanabb sem lesz azért, mert kapnak valamit.
2018. okt. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
80%
Megmondod, hogy nálatok meg szokás, ide vegyen, az új párjának meg ne. Legalább olcsón megússza. (Amúgy meg bunkó, és ez csak egy nagy kamu szöveg tőle.)
2018. okt. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
76%

Otthon lesz ajándék a fa alatt? -Igen.

Apánál lesz ajándék az ő fájuk alatt? -Mit érdekel? Majd ő elmagyarázza, ahogy akarja.

2018. okt. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
64%

Én haragudnék és jól le is csszném, mert felőlem azt csinál és úgy él az új párjával, ahogy akar, de ne a saját gyerekemen akarjon spórolni, aki az övé is !


Én sem kaptam semmit az apámtól és bennem is egy életre nyomot hagyott az, hogy nem gondolt rám, ezért nem szeretném, hogy az én gyerekem is átélje ugyanezt!


Nem az ajándék értéke számít, hanem a gesztus, hogy gondolt rá és akármilyen játéknak örülni fog az a gyerek - nem igaz, hogy nem bír ki a kedves apuka évente néhány ajándékozási alkalmat - szerintem ez csak ócska duma, hogy ne kelljen költenie (bezzeg a cigire, sörre nem sajnálja, ugye?!)!

2018. okt. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
75%
A karácsony könnyen magyarázható nálunk tök mindegy hány ajándék van kitől azt a gyerek sose úgy éli meg hogy aputól anyutól egyéb rokon, a karácsony mindig a Jézuska ajándéka nálunk. Szülinapra stb tőlünk van. Bántani biztos bántana de kényszeríteni nem tudod. Remélhetőleg szülinapra vesz valamit.
2018. okt. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!