Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rászóltatok volna a következő...

Rászóltatok volna a következő esetben az idegen gyerekekre?

Figyelt kérdés

Ma kint voltunk a gyerekeimmel a jatszótéren. Én a kislányommal voltam, amíg a fiam tőlünk távolabb focizott. Amikor odamentem, hogy mondjak neki valamit, hallom, hogy néhány 10 év körüli fiú folyamatosan bánt egy másik (kicsit ducibb) gyereket, hogy "Zsírfej, béna vagy, menj vissza anyádba", ilyenek. Hirtelen teljesen lefagytam, és nem szóltam semmit, mert egyiküket sem ismertem, és felnőtt is volt velük a pályán, aki ugyan próbálta őket leállítani, de nem túl erélyesen.

Szerintetek rájuk kellett volna szólnom? Vagy az ilyesmivel csak rontottam volna az áldozat helyzetén? Biztos hallunk még ilyet máskor is, mi ilyenkor a helyes reakció egy idegentől?


2018. okt. 20. 18:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Biztos beszóltam volna. "Ő le tud fogyni. De te mindig ilyen hülye maradsz."
2018. okt. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nekem az ilyen beszólások mindig utólag jutnak eszembe. :)
2018. okt. 20. 18:31
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
Rájukszóltam volna!
2018. okt. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
Én lehet oda mentem volna a társasághoz és megkérdeztem volna tőlük, hogy soroljam-e én is, hogy mi nem előnyös rajtuk? Ne? Jó, akkor lehet szétszéledni és olyanokkal együtt bandázni, akit kedvelnek. Nem kell bántani másokat.
2018. okt. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%
A ducifiúnak is mondtam volna néhány jó szót, valami olyasmit, hogy nincs semmi baj az alkatával, ne hagyja, hogy mások piszkálják.
2018. okt. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
38%
Ilyen beszólások jobb is, ha nem jutnak eszedbe. De normális módon rájuk lehet szólni.
2018. okt. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%
Nem hatja meg őket a be szólás sem hiába jön felnőtt embertől. Valahogy a fiút kellet volna kiszedni a szituációból.
2018. okt. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
80%
A fiú nem magától jött erre rá, az otthoni értékeket tükrözi. Naná,h ogy nem volt elég erélyes a felnőtt, egyetért vele a maga módján. Szánalmas.
2018. okt. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen


Minden felnőttnek normális hangnemben kell nevelni mindenki gyerekét ( sok szülő elfelejti és nekik ákk feljebb-ezen mindik kivagyok)

2018. okt. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2018. okt. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!