Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rászóltatok volna a következő...

Rászóltatok volna a következő esetben az idegen gyerekekre?

Figyelt kérdés

Ma kint voltunk a gyerekeimmel a jatszótéren. Én a kislányommal voltam, amíg a fiam tőlünk távolabb focizott. Amikor odamentem, hogy mondjak neki valamit, hallom, hogy néhány 10 év körüli fiú folyamatosan bánt egy másik (kicsit ducibb) gyereket, hogy "Zsírfej, béna vagy, menj vissza anyádba", ilyenek. Hirtelen teljesen lefagytam, és nem szóltam semmit, mert egyiküket sem ismertem, és felnőtt is volt velük a pályán, aki ugyan próbálta őket leállítani, de nem túl erélyesen.

Szerintetek rájuk kellett volna szólnom? Vagy az ilyesmivel csak rontottam volna az áldozat helyzetén? Biztos hallunk még ilyet máskor is, mi ilyenkor a helyes reakció egy idegentől?


2018. okt. 20. 18:21
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
70%

Mivel volt velük felnőtt, én nem szóltam volna. Szerintem te sem vennéd jó néven, ha éppen próbálsz megoldani egy helyzetet, és egy másik, idegen felnőtt kéretlenül beleszól.

Úgy viszont már szóltam rá más gyerekekre, hogy nem volt velük felnőtt. Szintén 8-10 éves korosztály, fociztak, hívták az egyik fiú húgát is, mert kellett nekik egy kapus. De onnantól kezdve folyton a lányt szidták, hogy milyen béna, hogy ő csak egy hülye lány, hogy inkább álljon ki az út szélére, ahhoz biztos jobban ért, stb.

Én akkor rászóltam a fiúkra, hogy ha már egyszer ők hívták, mert szükségük volt rá, akkor viseljék el, ha nem olyan ügyes, mint ők, és cseszegetés helyett inkább tanítsák meg focizni, de ilyen undorító stílusban ne beszéljenek vele.

2018. okt. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
#11 A fiúk hogy reagáltak erre? Megoldódott a helyzet?
2018. okt. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!