Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akiknek 3-3,5 èv van a gyereke...

Akiknek 3-3,5 èv van a gyerekei közt visszamentek közben dolgozni?

Figyelt kérdés
2 èves a kisfiam. 2 hete kezdtem el ùjra dolgozni, ő ment bölcsibe. Akarunk neki kistesót, de ùgy gondoltam dolgozok közben 1 èvet legalább, mert anyagilag se mindegy meg màr nagyon hiànyzott a tàrsasàg. Munkahelyen mondjuk gondolom nem fognak neki örülni. 3 èvnèl nem akarunk kevesebbet köztük, mert kisfiam mèg most is kel èjjel, nagyon eleven, nem egyszerű vele. Nàlatok hogy volt?

2018. okt. 28. 13:23
 1/7 anonim ***** válasza:
38%

Én nem. 3,5 lesz a gyerekek között. Mondjuk csak papíron volt meg a státuszom (önkormányzat), valójában nem tudtak volna nekem helyet adni, így nekik is "jól jött".

Kivettem a szabimat és utána táppénzre vett az orvos. Egyébként valós okkal. Ha visszamegyek is jöhettem volna el, mert ez a terhességem komplikált, míg az elsővel simán dolgoztam a 34. hétig.

2018. okt. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%
Igen. 3 és fél év lett köztük, mindkettőnél a 35. hétig dolgoztam és 2 évesen mentek bölcsibe. A nagyobbik jó alvó volt már csecsemőként is, a kisebb katasztrófa volt, még 3 évesen is kelt minimum 4 óránként.
2018. okt. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
18%
Igen, 9 hónapos volt az első,majd 4 hónapos a második mikor visszakellett mennem. Most a harmadik babánál talán tudok egy évig maradni.
2018. okt. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
41%
Nem mentem vissza. 2 éves volt a lányom mikor újra terhes lettem. Nem is terveztem visszamenni dolgozni. Az elsővel 4 hónapig olyan rosszul voltam hogy dolgozni is alig birtam. Aztán veszélyeztetett lettem a 6. hónaptól. Nem szerettem volna ha megint megismétlődik ez ha dolgozok.
2018. okt. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Igen, hogyne mentem volna. Nem a "társaság" miatt, hanem a munkám, a karrierem miatt, no meg a család anyagi helyzete miatt. Nem kenyérre kellett, hanem a tervekre.


Egy-egy évet voltam otthon velük. A nemzetküzi felmérések alapján nincs különbség azon gyerekek és felnőttek lelki állapota között, akikkel egy vagy három évet voltak otthon.


Nem is tudom, mit csináltam volna, amíg bölcsödében vagy óvodában vannak a gyerekek, majd iskolában? Ülök otthon, és nézem a tévét? Számomra ez elképzelhetetlen.

2018. okt. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hú, utolsó, ez igencsak karrieristán hangzott. Én az első terhességemnél 36.hétig dolgoztam. A nagy nem volt bölcsis. 21 hós volt mikor újra terhes lettem. Kibírtuk azt a 6 hónapot kevesebb bevétellel is. A nagyfiam kiegyensúlyozott, nem volt lemaradva amiatt hogy nem volt bölcsis. Nem otthon tévézgettem, neveltem a nagyot, szeretgettem, élményeket adtam neki, és élveztem közben a terhességet. A kicsit sem adom be bölcsibe, nem azért mert lusta dög vagyok, hanem mert lesz még alkalmam 30 évig dolgozni, miért a gyerektől vegyem el ezt a pár hónapot. Ez az én nézetem. Amúgy vár a munkahelyem, ami jó hely, de anyagilag nem függünk annyira szerencsére ettől.
2018. nov. 1. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Nem is tudom, mit csináltam volna, amíg bölcsödében vagy óvodában vannak a gyerekek, majd iskolában?"


Miért feltételezed, hogy egyáltalán volt ilyen időszak?

1-es vagyok, jelenleg is itthon vagyok a "naggyal". Se nem bölcsis, se nem ovis. Szeptemberben kezdhette volna az ovit, de egyrészt nem óvodaköteles mert aug. 31 után töltötte a 3-mat, másrészt nem lett 3 előtt szobatiszta, így nem kezdte. Ha pedig januárig nem tudjuk megkezdeni a szoktatást, nem is megy 4 éves koráig, nehogy összekapcsolja a kistesóval.

Így se unatkozunk együtt, mert heti háromszor korai fejlesztésre hordom (nem passzióból).

A család anyagi helyzete meg: nem a semmire vállaltuk, hogy rohanni kellett volna vissza. A megtakarításunkba pedig hogy ezt megtehessük, jócskán lapátoltam én is eleget, miután középvezetői posztból jöttem el.

2018. nov. 1. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!