Mivel büntessem?

Figyelt kérdés

Augusztusban és szeptemberben vettem a nyolc éves nagylányomnak nadrágokat, harisnyákat.

Azóta a nacik nagy részét kiszakította (6ból négyet) plusz nem egy harisnyát azzal, hogy térden csúszkál a suliban.

Kedden adtam rá egy vastagabbat, ma már ki van kopva az anyag a térdén, és megjelent egy kis lyuk. Eddig sosem hordta, csak egyszer kimostam.

Az előzőnél már kiabáltam vele, akkor is jött az ígéret, hogy nem lesz ilyen többet.

Anyagilag se lehet ezt bírni, plusz nem érzem megoldásnak, ha csak veszek neki másikakat...


2018. nov. 8. 21:05
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
13%

Hogy tanácsolhatjátok azt, hogy menjen ronda foltozottba?? Ez irtó megalázó. Én nem értem, hogy teheti ezt valaki a gyerekével. :(


Kérdező vegyél jobb minőségű ruhákat, a gyerek mozog, játszik, eleven. Vagy vegyél neki váltós ruhát, valami szart. Amikor játszani akar vegye fel akar a harisnya fölé és akkor megmarad a ruha és a gyerek is játszhat.

2018. nov. 9. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Be lehet foltozni igényesen is, nem csak rondán, hogy megalázó legyen.

Ha nem kap újat, mert anya megbeszéli vele, hogy kiszakítottad a nadrágod, anya pedig most nem tud újat venni, az nem megalázás.

2018. nov. 9. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Egyedül nevelek két gyereket. Ovibarát munkahely nincs, segítség még úgy se (vagy bízhatom öket az alkesz szüleimre, azon belül a durván agresszív anyámra, de azt hiszem érthető, miért nem teszem).

A szőnyegen és a rossz parkettán hamar kopik a gagyó. Valami állatos-térdencsúszós játékot játszanak a barátjával.

Nem akarom verni, se leverni a gyereken az anyagi helyzetünket.

Annyit szeretnék, hogy ne vágja tönkre a gatyáit, hanem vigyázzon rájuk.

2018. nov. 9. 07:11
 14/17 anonim ***** válasza:
87%
Beszéld meg vele, hogy nem tudsz venni másikat és játszanak mást, ami nem ruhaölő. 8 éves iskolás azért màr megérti. Nekem 7 évesem van, elsős, de megérti, hogy a holmikra vigyázni kell, de mivel minőséget veszek, így kevesebb a gond. Amikor nem álltam jól anyagilag, akkor is törekedtem a minőségre, hogy bírja a strapát, és emellett nyugodtan legyen gyerek és játszon.
2018. nov. 9. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Az teljesen jó bünti, ha nem kap most újat, és meg kell értenie, hogy ez így nagyon nem jó. Nem 3 éves, hogy ne fogja fel, miért kell vigyázni a ruhájára. Ha ennek ellenére csak azért is térden mászik, akkor nem érdekli. Ha mindig kap új nadrágot, akkor nem érdekli.

Erre pont jó, ha párszor megtapasztalja, hogy milyen ciki a térdén kikopott nadrág.


Nálunk a ruha ujját rágta. Én is meguntam, hogy mindig újat vegyek, és rövidujjút csináljak amiből lehet. Párszor megszólta az óvónő, hogy miért van szétrágva. Utána elkezdtek a lányok rászólni, hogy ne rágja, mert csúnya lesz. 2 hónap alatt abbahagyta.

Utána kapott újat.

Nem viselte meg, nem alázta meg senki, nem is emlékszik rá.

2018. nov. 9. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan az enyém fiú és csak most lesz 8, de oviban soha nem volt ennyire koszos, szakadt délutánra, mint amióta iskolába jár.

Tetszik, nem tetszik, én megfoltozom (szerintem még jól is néz ki, teljesen eltérő színű, mintás anyag alá, színes fonallal varrom körbe), és ha majd nem akar foltozottban járni, hát majd jobban odafigyel. vagy vagy 10 farmerja és ebből talán 2 olyan, ami se nem lyukas, se nem kopott, rá lehet adni mondjuk egy színházas napon is.

2018. nov. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
66%
Hokinadrág játszósnak. Foltozottnál vagányabb, és valószínűleg sose lesz felfázva.
2018. nov. 10. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!