Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, nektek van idő,...

Anyukák, nektek van idő, energia olyanokra pl hogy lakást dekorálni dúdolgatva? Párom gyereket akar

Figyelt kérdés

Komoly kapcsolatban vagyok (talán), es párom fúr, farag, gyertyákat csinál, halastavat ápol, játszoteret épit a kertbe, grill bogrács dolgokat épitget ki, rokongyerekekkel játszik, tud zenélni, csapot javit, macskákkal játszik, nagy családjuk van, szinte mindig vendég valamelyik teso plusz családja és mindez mellett többműszakol és maszekjavit is, stb:, amolyan " széles spektrumu nyitottsággal" rendelkezik a világra


Viszont én napi 8-ban dolgozom, rengeteget vállalok plusz gyerekfelügyeletet, kb mintha már "szülő"lennék, az életem a párom előtt szinte már csak munka gyerek háztartás volt, a szociális kapcsolataim is joformán csak a rokonok tették ki. Fényévekre vagyok olyan hobbiktol hogy én neki üljek a környezetem örömmel szépítgetni, vagy lyukas zoknikat varrogatni, munka és gyerekek mellett mondhatni introvertált is lettem teljesen, már az is öröm ha rend és tisztaság van, a többi kb lesz.rom kategoria. Nem illatgyertyázgatok, nem himezgetek, nem zenélgetek, örülök is annak hogy nálam kert sincs.


Nos a párom gyereket tervez. Es kutyákat is a macskák halak mellé.

Én meg tartok attol hogy nekem bőven elég lenne a munka + gyerek kombo a háztartással együtt ahhoz, hogy életem se maradjon mint most.


Nem érti miről beszélek mitől tartok. Szerinte a gyerekek is imádni fogják a kertet.

Probáltam mondani azt is hogy plusz a kutyák is sokat igényelnének (idő, foglalkozás)es tetejébe még a gyerek, vagy gyerek tetejébe kutya, vagy mindezek többesszámban gyerekek, kutyák plusz hàztartàs, kert, es ezeken felül önmegvalositás hobby, ugy érzem nem fér bele, nekem sok lenne.


Én tartok a szülővé válástól hogy semmire nem lesz időm, energiám, ahogy most sincs.

Anyukák hogy látják?

Nektek van kedvetek olyan csipp csupp dolgokhoz gyerek mellett, ami nem élethalál dolog? Pl lakàsdiszites, rajzolgatàs egyedül, hobbyk, meg ilyesmik?

Ki lehet teljesedni?


2018. nov. 11. 05:23
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Vagy milyen felesleges dolgokat csináltok és milyen gyakran egyedül? Ami nem munka tanulas gyerek férj, van bennetek rácio kiteljesedni es pl csak ugy festegetni vagy akármi?


Nekem a család inkabb jelent kötelességet, munkát, mint szabadságot amit tetéz a többi kötelesség (munka, haztartàs)Ez mitől változhatna?

2018. nov. 11. 06:07
 2/14 anonim ***** válasza:
84%

Kicsit magamra ismertem az írásodból. Gyerek előtt elment a napom erre, hogy munka+háztartás, nem volt hobbim, úgy éreztem, ezek teljesen lefárasztanak, ezért amikor épp nem kellett csinálnom semmit, csak bambultam, neteztem, tévéztem, döglöttem. Aztán megszületett a kislányom. Hirtelen elkezdtem nem érteni, mi a jó francot csináltam előtte egész nap :D nekem kifejezetten jót tett a gyerek, aktívabb lettem, programokra jártam vele (babaúszás, baba-mama klub, ilyenek), nyitottabb lettem, ismerkedtem. Egyszercsak valahonnan jött egy gondolat, hogy megtanulnék horgolni. Otthon, netről megtanultam. Aztán kötni. Aztán eszembe jutott, hogy már kamaszként is meg akartam tanulni varrni géppel. Vettem olcsón egy használt varrógépet, elkezdtem próbálkozni. Egyre ügyesebb voltam, de az igazi áttörés az volt, mikor a gyerek 2,5 éves korában elmentem egy hobbivarró tanfolyamra. Azóta tudok ruhákat varrni neki, magunknak is, plüssöket stb. És annyira jól kikapcsol és feltölt, hogy rájöttem, hogy az aktív pihenés mennyivel többet ér, mint a fáradtan, fásultan fetrengés a tévé előtt :) ja, és én ezt mind amúgy munka mellett csináltam, a lányom pár hetes korától dolgozom itthonról. Most 3,5 éves egyébként, 2 hónap múlva születik kistesója.

Jó, amúgy ehhez mind kell egy olyan férj, aki támogatja, hogy ember is legyél, ne csak anyarobot, nem esik le a gyűrű az ujjáról, ha foglalkozik a gyerekével, sőt, adott esetben elmennek pár órára akár kettesben, hogy te tudj kicsit hobbizni. De a leírásod alapján a te pároddal ilyen téren nem valószínű, hogy gond lenne. Szóval amúgy én sokkal jobbnak, tartalmasabbnak érzem az életem anyaként, nem feltétlenül kell úgy lennie, hogy akkor most lehúzták a rolót, és átmegyünk robotba, aki csak a kötelességeknek él.

2018. nov. 11. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy akkor ez pozitivan is alakulhat :)

Párom is mond olyanokat hogy mellette nem kell félnem, hogy oda lesz a szabadsàgom


De én főképp azon problémàzok magamban hogy nekem miért nem maga a csalàd es kutyák es halak stb jelentik a szabadságot?

Munkàbol hazamenni a munkába. Ezt érzem :(

2018. nov. 11. 07:04
 4/14 anonim ***** válasza:
68%

Amit első ír, ez a "mi a francot csináltam én gyerek előtt egész nap?" annyira jó és annyira igaz! :) UGYANEZT éreztem én is, holott én gyerek előtt is aktív életet eltem!

De pl. gyerektelen kolléganőim nap mint nap mondogatják hogy úristen de fáradtak mert haztartás meg 8 óra munka (ami kb. semmi, hisz ez a normál munkarend...) és hogy így is zuhannak az ágyba este holtfáradtan. Sosem értették hogy nekem hogy van időm és energiám a gyerekre meg pl. Karácsony előtt 4 sütit sütni és a lakást meseházzá változtatni....nekik ajándékot venni se volt állítólag idejük dec 22 előtt.

Mindig mondom nekik hogy ha az embernek gyereke lesz, olyan extra energiát fedez fel magán mintha addig csak félember üzemmódban élt volna. Ez leginkább azért van, mert

1. gyerek nélkül az ember kééényelmesen, lassan csinál mindent, pl. en volt hogy egy óráig hajtogattam egy adag mosott ruhát mert közben sms-eztem vagy kimentem rágyújtani...csak az tűnt fel hogy egy órája "házimunkázom" holott abból a valódi hajtogatás nettó 10 perc volt! Gyerek mellett felpörögsz, megtanulsz priorizálni és hatékonyabb lenni.

2. a gyerek lelkesedése átragad, hogy dekorálj, rajzolj, élvezz dolgokat!


Szóval én gyerek óta újjászülettem. Pedig azelőtt sem voltam egy lusti, de azóta tényleg durva, hogy belegondolva dupla-tripla idő alatt csinaltam meg pl. egy mosogatást kettőnkre mint most négyünkre és így tovább a többi teendővel is.

2018. nov. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
43%
Nem ertem mi a problémád. Zoknit varrni pl egyáltalán nem kötelező. Ha nem akarsz kutyát, az se, de gyereket vállalni se kell. Amugy meg az embernek arra van ideje, amire akarja.
2018. nov. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%
Igazából ez azon múlik, a párod mennyire veszi ki a részét az otthoni teendőkből. Ha nem egy lusta fsz, aki elvár mindent de ő nem mozdulna meg, akkor nem lesz gond. A gyerek/kutya ugyan plusz feladat, de hatalmas örömforrás.
2018. nov. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én örülnék neki, ha a párom ennyire lelkes lenne. Gyerekkel tényleg más lesz az élet, jól kell tudni beosztani az időt, de amit együtt tölthettek, az csodálatos és tényleg nagyon jó, hogy a párod ennyi mindenben benne van. Érthető, hogy félsz egy kicsit, de ha eljön az ideje, jó lesz minden, hidd el, még ha nagyon fáradt leszel, akkor is.
2018. nov. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én sem élvezném a horgolást vagy festést, mert nem érdekel, viszont nekem van olyan tevékenység, ami kikapcsol. Gyerek előtt a szabadidőm jelentős részét tette ki, ez nyilván lecsökkent és hiányzik, de ahogy cseperedik a fiam, változik a dolog.

Neked is meg kellene találni azt az elfoglaltságot, ami feltölt és kikapcsol.

2018. nov. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia


A leírtak alapján egyszerűen csak nem állsz még kész az anyaságra.Ezt mond el a párodnak, eljön majd az ideje de még nem tartasz ott.

Én gyerekkoromba se mondhattam túl sok barátságot a magaménak, mindig ,,fura" voltam.Ma ezt nevezik introvertáltnak.Felnőttként sem lettem másmilyen.Szeretek egyedül lenni és néha még a 2 ember is sok körülöttem úgy érzem.Ennek ellenére vannak felszínes kapcsolataim és 1-2 barát akik valóban azok.Alapvetően nem is kell több.

Soha életembe nem horgoltam,nem kötöttem rajzolni pedig kb általános iskolás koromban rajzoltam utoljára.(majd most a kicsivel gyakorolhatom) Nem gondolom, hogy minden anyuka ezt csinálná vagy legalábbis elég elképzelhetetlennek tartom ahogy várják a babát és hímeznek meg kötnek orrba-szájba...:D

Azt nyugodtan mondhatom, hogy én elégedett voltam a gyerkőc születése előtt is az életemmel.Kiteljesedtem, megtaláltam magam már akkor.Mára pedig a pici is egy plusz ebben a teljességben.Van két macskánk és 3 kutyánk.Kertünk ahol a gyerek játszhat és imádom az életet.Hobbi meg olyan van ami pont jól beleilleszkedik a mostani életünkbe.:)

2018. nov. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

De ha most nincs is hobbid, akkor miért félsz, hogy gyerek mellett nem lehet?

Ezt neked kell tudnod, készen állsz-e rá, igen, szabadidőd jóval kevesebb lesz, és állandó logisztikai és szervezési kihívást jelent minden program, méf egy sima bevásárlás is.

De én pl csak azóta dekorálom a lakást vagy várom lelkesen a karácsonyt, mióta gyerekem van. Az egyszerű tevékenységek is jobban felértékelődtek azóta.

Én pont az ellenkezője voltam, nagyon tudtam élni, utazás, kirándulás, sport, buli, kézműveskedés, festés, minden volt. De szeretek gyerekes lenni, bár az első két év nagyon nehéz volt, mégsem csinálnám vissza.

2018. nov. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!