Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Huszonéves fiatalok, akik...

Huszonéves fiatalok, akik felsőoktatásban végeztetek, mikor szeretnétek gyermeket vállalni?

Figyelt kérdés

Látva a fizetésem és a párom fizetését (netto 160 körül mindkettőnknek) csak játszom a gondolattal, hogy vajon saját lakásra mikor gyűlik össze a pénz, mert ugye utána lenne jó gyermeket vállalni.. és vajon ez 30 éves korom előtt megvalósulna-e.


A család kérdezgeti, félig-meddig poénból, hogy na és mikor jön már a gyerek? Én erre nem akarok felcsattanni, hogy figyelj magamra alig van pénzem, beosztom a kajára is... pedig nem rossz a fizetésem, de ha havi 80-90 ezret szeretnék félre tenni, akkor ez van. Kétségbe vagyok esve, nem szeretném, ha a gyerekemnek luxus lenne évi 1x elmenni belföldön! nyaralni... és biztos lenne neki az egészséges, változatos táplálkozás. Mert nekem ezek sokáig nem voltak / nem biztosak...


2018. nov. 11. 12:50
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Mivel továbbtanulok phd-n, így alsó hangon 28 leszek, mire végzek, és azért jó lenne dolgozni is a gyerek előtt, tehát úgy gondolom, 30 éves korom körül, de aztán meglátjuk. HA nem mentem volna phd-ra, akkor is vártam volna a gyerekkel olyan 27-28 éves koromig. Természetesen, mindig lesznek kérdezősködők, akik mindig mások dolgával foglalkoznak, de engem ez a legkevésbé sem érdekel.
2018. nov. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

25 évesen diplomáztam, majd elkezdtem dolgozni. 26 éves koromban sikerült közösen vennünk a (most már) férjemmel egy kis kertes házat, így szerencsésnek mondhatjuk magunkat, mert nem kell albérletet fizetnünk és tudunk is félrerakni. Ennek köszönhetően idén kispóroltuk az esküvőnk árát is, 3 hete házasodtunk össze. :)

Jelenleg 27 éves vagyok, egyelőre még nem kapott el minket a gépszíj, hogy ráálljunk a babaprojektre, de természetesen szeretnénk majd gyerekeket, csak még nem most. Egy kicsit még szeretnénk kiélvezni az időnket kettesben. Végre van saját házunk, kertünk, stabil állásunk, és csak most van rá lehetőségünk, hogy élvezzük ezeknek az előnyeit. Egyelőre utazgatunk, idén Rómában és Velencében is jártunk, jövőre pedig Angliába szeretnénk elmenni. :) Korábban nem engedhettük meg magunknak egy külföldi utat, és tudjuk, hogy kisgyerekkel sem nagyon lesz már rá lehetőségünk, ezért igyekszünk kihasználni ezt az időt, amíg még nincs babánk.


Ettől függetlenül mindketten szeretnénk majd gyereket, csak egy kicsit később. :) Talán 1-2 év múlva. Én akkor is még csak 29 éves leszek, szerintem nem vagyunk elkésve semmivel.


27/N

2018. nov. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
32 felett, addig utazgatunk annyit, amennyit gyerek mellett nem lehetne
2020. jan. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
25 évesen fejezem be az egyetemet de tisztességes (nem közalkalmazotti) fizetésem még 4 évig nem lesz, 30-at mondanék ideális kornak, akkor már dolgoztam 5 évet azért amit szintén ötöt tanultam. Aggaszt egy kicsit, hogy a párom akkor már 35 lesz és biztos hamarabb szeretne..
2020. júl. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!