Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 20-21-22evesen gyereket...

20-21-22evesen gyereket vallalni gaz?

Figyelt kérdés
Tudom sokak mar a kerdes elolvasasatol is falnak mennenek viszont en sosem voltam az az ember aki a koranak megfeleloen el. Elvileg nekem anyammal kene meg lennem stb stb. Alberletben elek a parommal akivel mindjart 3 eve egyitt vagyunk. O 24 en 20 eves vagyok. Mindig mondjuk hogy varunk meg par evet en viszont nem erzem, hogy varnom kene. En azt erzem, hogy keszen allok ra, tudom mivel jar meg ha ez most felelotlen kijelentesnek is tunik. Azt erzem hogy a 20 eves testben egy par evvel idosebb lelek van es ezt mar reg ota erzem. Mindin porcikam arra vagyik hogy lehessen egy kis csoppseg akirol gondoskodhatok. Dolgozom azert hogy biztos labakon alljunk a parom is dolgozik o is szeretne babat de a jelenlegi “elvarasoknak” akarunk megfelelni azzal hogy varunk meg par evet. Van teto a fejunk folott megteremtjuk magunknak a penzt amibol elunk egyszeruen belebolondulok abba a kotelezo par evbe mert “tul fiatal” vagyok

2018. nov. 14. 15:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%

Dehogyis. Ha megvannak a feltételek, rendesen felnevelik a kicsiket, akkor mélységesen tisztelem is az ilyen szülőket.

Az a gáz, ha valaki az anyja nyakára szül vagy később akar majd élni s hanyagolja a kicsit, éretlen, miegymás.


Nekem volt már ismerősöm, aki 20 évesen szült, teljesen OK volt az élete, amennyire beleláttam, leszámítva, hogy a házasság nem volt tartós, de anyámé se volt az, pedig ő 2 nap híján 40 évesen szült. Nem hiszem, hogy annyira szokatlan lenne az ilyesmi, csak persze a többség a te korodban még kis éretlen ifjonc, illetve tanul, bulizik. Attól még te lehetsz más, ez OK.

2018. nov. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Szia én 22 vagyok és már 8 hónapja próbálkozunk az első babával. Van saját házunk dolgozom és párom is, ő külföldön. Hétvégente jár haza. Szerintem nem kell azzal törődni mit gondol más. Ti érzitek hogy képesek lennétek-e ellátni, felnevelni egy gyereket úgy, hogy a lehető legjobbat kapja. Lehet valaki fiatalon jó anya míg más 30 éves kora után sem alkalmas rá.
2018. nov. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%

Hát, fizikailag nem gáz, sőt, jó fiatal korban vállalni.

Viszont mennyire biztos az albérlet, amiben vagytok? Mennyire biztos, hogy maradhattok hosszú távon? Mennyire biztos a munkahelyetek? Mennyit tudtok jelenleg férletenni a fizetendőkön felül? Mert ha te otthon leszel, akkor egy jó darabig nem emelkedik a fizud, sőt a jelenleginél kevesebb lesz, a kiadás pedig több. És még egy nagyon fontos kérdés, mennyire biztos a kapcsolatotok?

2018. nov. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
45%

3-as , ezek a kérdések egy 30 évesnél nincsenek meg???

Vagy egy 30 évesnek biztosabb az állása? Az albérlete???

De még a kapcsolata sem feltétlenül.


Kérdező: ha a feltételek megvannak (márpedig azt írod megvannak: lakhatás, anyagiak), akkor hajrá. Nem a kor számít, hanem a háttér.

2018. nov. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%

4-es:


Egy 30 évesnél is felmerülhetnek ugyan ezek a kérdések, de ilyen korban ezek lehetnek már sokkal rendezettebbek.


30 évesen már beszélhetünk karrierről, saját vállakozásról, magabiztos háttérről. Van munkatapasztalat, élettapasztalat.


A párkapcsolat sem olyan hosszú, főleg ebben a korban még azért érhetik meglepetések az embert - persze később is. Azért egy baba vállalása rengeteg lemondással is jár.


Mindezek mellett egy szóval sem mondtam, hogy rössz ötlet lenne, vagy hogy idősebb korban nem merülhetnek fel ezek a kérdések. Egyszerűen ezek jutottak eszembe, ha pozitív és biztos a válasz, akkor hajrá.

2018. nov. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
47%
En 21 voltam az elso babanal. Most 24 vagyok nem reg szuletett a 2. Tobb gyerek nincs tervben szerintem ez igy pont jo :)
2018. nov. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%
Nem gáz, mindenki úgy csinálja, ahogy akarja. Én tanultam még ilyenkor (23 éves koromig). Nem bánnám, ha a lányom is inkább tanulna még 20-22 évesen.
2018. nov. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%

Ha gáz, akkor én is gáz voltam 11 évvel ezelőtt :D

Pedig én még csak idősebbnek sem éreztem magam a koromnál soha. Húsz évesen pontosan húsz évesnek éreztem magam. Ettől még nagyon szerettem volna gyereket, és bár nyilván voltak hibák, amiket elkövettem, de azért azt hiszem, egész tűrhetően csináltam a dolgomat kisgyerekes anyaként a magam húszéves módján.

2018. nov. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
De, gáz. Főleg, egy ilyen fiatal fiúnak szülni az. De mindenki úgy csinálja az életét ahogy akarja.
2018. nov. 15. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Rögtön kezdeném is azzal, hogy nyugodtan dobj nekem egy üzit, mert nagyon hasonló helyzetben vagyunk és beszélgethetnénk. 20 éves vagyok, a párom 22. Lassan 3 éve vagyunk együtt. Ugye mennyire hasonló szitu? Mi 10 hónap múlva össze házasodunk. A kapcsolatunk elejétől tudtuk, hogy együtt akarunk, egymástól gyermekeket. Mi is már nagyon vágyunk kicsire. Jelenleg az egyetlen ok, amiért várunk az az esküvő. Viszonylag ritka a mi helyzetünk a mai világban. A társadalom úgy tartja, hogy mi 20 évesek nem állunk készen a gyerekre. De véleményem szerint, ezt ne a társadalom vagy a környezetünk döntse el. Mert most az a módi, hogy 40-ig várnak. Én nem szeretnék. Anyukám 3 hónap együtt "járás" után hozzá ment apukámhoz és 21 évesen szült engem. 22 éve házasok és boldogok. Őket nem érte anno emiatt semmilyen atrocitás, mert ez volt a norma. Én az esküvőm szervezése közben 2 kezemen nem tudom megszámolni, hányan kérdezték meg, hogy "mégis hány éves vagy?" meg, hogy "nem korai?". Lehet valakinek az, nekem nem. Én érett vagyok ehhez, más 30,lehet 40 évesen lesz rá az. Szerintem azért, hogy másnak megfelelj ne várj. Van háttered, szerető partnered, meg éltek, mi kell még? Van aki a jobb fizetésre vár, de ez is tök relatív, mert jobb mindig lehet. Ha mindketten akarjátok nem lehet akadály a kor, vágjatok bele!
2018. nov. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!