Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Táppénzre mehetek így?

Táppénzre mehetek így?

Figyelt kérdés

A bökkenő, hogy 2 hónapja dolgozom a jelenlegi állásomban, és 2 hete derült ki, hogy az előző munkaadóm nem fizetett utánam járulékot 7 hónapig. Ezt nem szivesen részletezném, várom a csekkeket, hogy részletben tudjam törleszteni a TB elmaradást.

Viszont 6 hetes kismama vagyok, aki csak 2 hónapja biztosított, és a munkaköröm veszélyeztetné a terhességet. (Vegyszerek, maró anyagot stb).

Így elmehetek táppénzre, vagy fel kell mondanom?


2018. nov. 20. 11:04
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Mivel megszakadt a biztosítási viszonyod, ezért csak annyit lehetsz táppénzen, amennyit a jelenlegi munkahelyeden dolgoztál. Az az két hónapot. Szóval igen, fel kell mondanod. Akkor ezek szerint be sem voltál jelentve az előző munkahelyeden? Mert így a csed/gyed is ugrik majd. Mivel ilyen kevés ideje dolgozol bejelentve, így még trükközni sem lehet, mert sehogy sem lesz meg az egy év.
2018. nov. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Óó, hát szuper... :(

Nem voltam bejelentve, egy aljas csaló az előző munkaadóm, jelenleg is pereskednek ellene, mert hébe-hóba voltak csak bejelentve nála emberek..

Azért köszönöm a tájékoztatást.

2018. nov. 20. 11:13
 3/6 anonim ***** válasza:
69%
Felmondanod azért nem kell. Sajnos csak 2 hónap táppénzre mehetsz. Ha próbaidős vagy, akkor sajnos ki is rúghat. Az egy év biztosított idő nem lesz meg sajna, így is csak gyest kapsz. Ha nem vagy próbaidős, határozatlan idejű a szerződésed, akkor védve vagy. A munkáltatónak biztosítania kell olyan munkakört, ami nem veszélyeztet, ha nem tud, akkor elvileg az alapbéred kell fizesse, míg otthon vagy, de nem tudom, hogy jogilag, ezt meg lehet-e lépni 2 hónap munka után.
2018. nov. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%

Nem kell táppénzre menned, ha egészséges a terhességed.

Könnyített munkakört kell kérned, amit végezhetsz terhesen is. Ha ezt nem tudja biztosítani a munkáltató, akkor fel kell mentenie a munkavégzés alól, és alapbért kell fizetnie.

Nehogy felmondj! Bár valószínű, hogy így sem leszel jogosult csedre és gyedre.


Az előző munkáltató meg nem jelentett be, vagy csak nem fizetett utánad?

2018. nov. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
69%

Állj.


Van munkaszerződésed? Be voltál jelentve, csak nem fizette be a járulékot? Vagy be sem jelentett? Ha elmaradt a bejelentés, de szerződésed van, igazolni tudod a munkavégzést, kötelezik a járulékbevallásra és fizetésre.


Ettől függetlenül egyébként a veszélyes munkakör nem keresőképtelenség, tehát nem táppénz. Felmentés, alapbér.

2018. nov. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Volt munkaszerződésem, 2 hónapot fizetett utánam, de a próbaidő lejárta előtt a hátam/tunk mögött azonnal felmondott nekünk papíron (amiről persze hallgatott, mint a kutya). Minket foglalkoztatott tovább, a járulékokat meg nem fizette. Tehát feketén voltunk ott. Még orvosnál sem voltam akkoriban, hogy szóljon, hogy hoppá rendezetlen a TB-m, akkor lebukott volna. 1x keverte magát gyanúba, mikor még ott dolgoztam és a munkatársam rájött erre, de kimagyarázta, hogy közös megegyezéssel mondtak fel neki, és most veri a mellét a semmire. Naív voltam, mert hittem neki.. Polgári per, és rendőrségi ügy is folyik ellene.

Nem vagyok próbaidőn, beszélek akkor a munkaltatómmal a könnyített munkáról.

2018. nov. 20. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!