Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van akinek a férje nem akart...

Van akinek a férje nem akart 1. ,2. ,3. gyereket, de meggondolta magát?

Figyelt kérdés

Régen kettőt akart, most azt mondja, elég egy.

Indokai, hogy egynek adjunk meg mindent és egymásra is jusson időnk.

De nem keresünk rosszul, saját szoba is jutna neki, a mamák imádnak a gyerekre vigyázni, egymásra is jutna idő.

A házat is úgy vettük, csak ő berendezte magának számítógépszobának a leendő másik gyerekszobát.


Anyós keze is a dologban lehet aki szerint manapság épp elég egy gyerek és egyébként is mindent rosszul csinálok, dajka volt a parizerek és a sírnihagyás korában. Plusz neki elég két unoka a sógornőmével együtt. De ez hol izgasson engem?


2018. nov. 23. 15:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne az anyós izgasson, hanem a férjed, aki nem akar gyereket. Ha nem akar, nem akar.
2018. nov. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem erőltetheted rá a férjedre mert akár a kapcsolatotok is rámehet. Ha nem akar nem akar ennyi. Max 1x talán meggondolja magát, de kétlem.
2018. nov. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%

Az enyém meggondolta magát. Mi is ugyanígy indultunk, hogy kettő lesz. Aztán megszületett a kislányunk, teljes a szerelem, idill. A kapcsolatunk se sínylette meg egyszerűen annyira jól alakult mindent, hogy féltünk, hogy csak elrontjuk, ha belepiszkálunk még egy gyerekkel. A lányunk is sokáig olyan igaz anya-apa majma volt, nagyon igényelte, hogy vele foglalkozzunk, borzasztó féltékeny lett volna egy kicsire. Így végül megbeszéltük, hogy megállunk, nem lesz több.

Aztán 2 éves volt a leányzó, amikor bennem úgy megmozdult, hogy babáznék újra, mégiscsak jó lenne kettő. Apjuk közölte, hogy nem, ő marhára nem akar. Hát mondom oké, akkor nem lesz, végülis jó ez így is, én így is boldog tudok lenni. Majd eltelt fél év, és egyszercsak említette egy esti beszélgetésnél, hogy egyre gyakrabban eszébe jut, hogy mégis jó lenne. Vártunk még egy 3 hónapot, beszélgettünk a dologról, aztán úgy döntöttünk, hogy legyen. Jött is rögtön a kisfiunk, januárra várjuk. Mióta tudjuk, hogy úton van, semmi kétely nincs bennünk, hogy jó lesz így :) ja, a lányunk közben ugye lassan 3,5 éves, elejétől azt mondta, hogy szeretne tesót, és nagyon várja, örül neki, kinőtte azt a "csak rám figyeljetek" kort, sokat önállósodott, így szerintem az időzítés is tök jó volt.

Nem tudom, hány éves a meglévő, és mennyi idősek vagytok, de ha belefér, várj még, meggondolhatja magát. ha meg nem, akkor nem, ezt ráerőltetni tényleg nem szabad. Mondjuk abban igazad van, hogy senkit nem érdekel, hogy a kedves mama hány unokát szeretne. De az bizony számít, hogy a férjed akar-e még gyereket, vagy nem.

2018. nov. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

3 éves, tulajdonképpen még ráérünk.

A születése után volt róla szó hogy mikor jön a következő, majd egyszercsak azt mondta, hogy mégse akar.

Viszont védekezni azóta se védekezünk, tabit nem szedhetek, ő nem akar gumit húzni. Nem tudom mit gondol, mást csinál mint amit mond. Nehezen jött össze az első, de azért csak megfogant.

2018. nov. 23. 16:04
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyet terveztünk, már 3 van. Szóval 2szer is meggondolta magát ;)
2018. nov. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én a helyedbe megkérdezném tőle,ha nem akar védekezni mit vár? Ha besikerül a baba akkor mi lesz? Ha nem akar gyereket tegyen is ellene!
2018. nov. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! Na az én férjem volt az aki az elsőnél azt mondta, hogy elég egy, annak adjunk meg mindent. Hát én győzködtem, hogy de milyen jó lenne még egy, meg milyen sz@r testvér nélkül felnőni(saját példáimat hoztam), plusz nekem anyósom is segítségemre volt a ráhatásban így lett tesó... Aztán mivel az első 2 gyerek fiú lett, azt érveltem a 3.nál,hogy hátha kislány lesz. (őszintén régebben elsem tudtam volna képzelni magamat 3 gyerekkel.. Sőt egyél sem
2018. nov. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Bocsi közben elküldtem mielőtt befejezte volna.. Szóval nem tudtam volna magam 1 gyerekkel sem elképzelni, nemhogy 3-AL.aztán meglett a 3....kisfiú ő is

:)) Több már nem lesz biztosan, de mi tökéletes példa vagyunk a kérdésedre, s a kapcsolatunk sem sínylette meg, a férjem imádja őket!

2018. nov. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A testvér-kérdést én is felhoztam, hogy a mindent megadunkba a testvér nem tartozhat bele?

Én nagyon szeretem az öcsém, neki viszont elég rossz a kapcsolata a nővérével.

2018. nov. 23. 23:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!