Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ahol az egyik fél akart még...

Ahol az egyik fél akart még egy gyereket, a másik viszont nem, hogy jutottatok közös nevezőre?

Figyelt kérdés

A kislányunk másfél éves, nekem vele lett teljes az életem. A férjemmel egy gyereket terveztünk mindig, de mostanában egyre többet mondogatja, hogy kellene még egy, meg hogy a lányunkkal olyan könnyű az élet, simán bírnánk kettővel.

De nekem nem hiányzik még egy terhesség, császár, és minden egyéb, ami a babával jár. Szeretem a lányunkat, és tényleg mintagyerek volt mindig, a terhességem is könnyű, problémamentes volt. Ezért is félek, hogy a második babánk teljesen az ellentéte lenne. Rengetegszer hallani, hogy amíg az elsővel könnyű és problémamentes minden, a második gyerek egy kisördög lesz. A legjobb barátnőmélnél ugyanez van. Azért vágtak bele a 2. babaprojectbe, merthogy a fiukkal is könnyű volt minden. Erre most van egy matrica babája, aki mellett wc-re nem tud egyedül menni, éjjelente 3-4 alkalommal kel még most is, folyamatosan sír, és ki vannak készülve a férjével, a fiuk meg inkább a nagyszülőknél van folyamatosan. Én ezt nem akarom.

Később is egyszerűbb lesz egy gyerekkel, ráadásul ha minden jól megy, a lányunk 2019 elején kezdi a bölcsit, és én jobban tudok a munkámra koncentrálni. Nem hiányzik az, hogy ismét itthon legyen teljesen... Elmondtam ezeket a férjemnek, szerinte én reagálom túl és hogy egyáltalán nem kéne képzelődjek...


2018. nov. 24. 12:04
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Ha BÁRMELYIK fél nem akar gyereket, akkor ott TILOS gyereket vállalni, mert az esetek többségében nem lesz belöle jó dolog.
2018. nov. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%

Egyértelmű, hogy mindkét félne akarnia kell, különösen az anyának, akit jobban érint a dolog, de nyilván mindkét fél életét alaposan felforgathatja egy kicsi...


Szerintem teljesen mindegy, hogy picit túlreagálod-e, NAGYON erősen és több okból nem akarod, így ne legyen, ezt el kell fogadnia, nem erőltetheti rád a dolgot.

2018. nov. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
Másfél éves... szerintem még meggondolhatod magad, jöhet olyan szakasz - tipikusan, amikor mondjuk bölcsibe megy vagy oviba - amikor újra vágysz a jó részére és még a rosszat is bevállalnád. De közös nevezőre persze nem lehet jutni, hiszen nem vállalhattok másfél gyereket :)
2018. nov. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem is képzelődsz, te nem a barátnőd vagy, lehet könnyen kezelhető babátok lenne, de az is lehet, hogy sírós, ezt nem lehet tudni, egy házasságban sok mindent meg kell beszélni, nyilván ezt is, sőt ez egy nagyon fontos kérdés, ha nem akarod, akkor ne vállald be, ennyi.
2018. nov. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarod, akkor semmikèppen sem!

Ne is gondolj erre. Ha később sem érzed, akkor sem szabad szerintem. Egy férfi azért könnyen beszél.. nem neki kell otthon lenni. Az meg nem bűn, ha vágysz dolgozni is.

2018. nov. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a kislányunk másfél éves volt, mi totális egyetértésben gondoltuk úgy, hogy nekünk így teljes az életünk, nem kell több gyerek. Totál bele voltunk szeretve, ő nem az a kis mintababa volt, ötmilliószor kelt éjjelente, az evéssel is mindig harc volt, de akkor is úgy éreztük, hogy ő tökéletes, nem kell több. Aztán elmúlt 2 éves, elkezdett kicsit nagylányosodni. Nálam jött a gondolat, hogy kéne még egy, férjemnél nem. Oké, hagytam, akkor nem lesz, végülis én boldog vagyok így. Eltelt több, mint fél év, jött a férjemnél is a gondolat, hogy csak kéne... Vártunk még 3 hónapot, beszélgettünk róla, belevágtunk. Másfél hónap múlva születik a kisfiunk, a lányunk 3,5 éves, odáig van, hogy tesója lesz, alig várja. Sokat önállósodott, igazi okos nagylány már. Korábban ő annyira igényelt minket, szerintem rendesen rossz lett volna neki egy testvér. Mostanra ő is megérett erre.

Szóval csak azt akarom mondani, hogy szerintem pici még a lányotok. Nem kell mindenáron kis korkülönbség, lehet nyugodtan éveket is várni akár. De úgy semmiképpen ne vállaljatok még egyet, hogy egyikőtök nem akarja. Nálunk se lett volna, ha bármelyikünk úgy érzi, hogy ő nem szeretne, csak nálunk mindkettőnkben átfordult a dolog. Várjatok még, hátha jön neked is a vágy, ha meg nem, akkor nem lesz. A férjed is értse meg, hogy ezt nem lehet ráerőltetni senkire (pláne, hogy ugye a dolog oroszlánrészét a nő viszi...).

2018. nov. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!