Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti hány kilótól használtatok...

Ti hány kilótól használtatok kengurut?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretném már kenguruban vinni a babám, viszont nem tudom hogy elég nagy-e már hozzá. Most 4300 gramm, 58 centi, 10 hetes. Nem az a pufók baba, inkább az a vékonyka. Várjunk még szerintetek?

(Igen tudom hogy kendőben már rég hordozhatnám és a gerincének is sokkal jobb és érdemes beruházni rá... nincs kendőm! Kengurum van! Kérlek a kérdésemre válaszoljatok, ne a kendőt ajánljátok!☺)



2018. nov. 26. 07:50
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
82%

Rugalmasat nem vennék, rövid ideig használható és hamar tönkremegy.


Más hordozókat annyiért el is tudsz majd adni amennyiért megvetted használt csoportban.

2018. nov. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
22%
Haha, a kenguru az itt a vörös posztó! Olvassál utána, hogy mikortól lehet használni a tiedet, amúgy az én véleményem az, hogy a babakocsi mindenkinek a legjobb, mi vettünk egy drága csatos hordozót, talán az is kengurunak minősül, nem tudom, sok értelme nem volt, apja csatolta magára kb. 10 perc alatt összeizzadtak, kényelmetlen és ráadásul még kérdéses is, hogy árt-e a gerincének, a kendőt utálom, ránézni is rossz, ki se próbáltuk, pedig kaptunk kölcsönbe.
2018. nov. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Utolsó láttam már itt sokmindent, szuperanyák akarták lenyilazni azt a nőt aki megengedte a 4hónaposának hogy megnyalja a barackot, meg nárcisztikusnak titulálták azt az anyukát aki tescos pelust adott a gyerekére pedig futotta volna sokkal jobbra csak a tescos bevált minek cserélje. Látom hogy én lettem a gonosz kengurus anya, mikor még konkrétan ki se vettem a szekrényből a miénket! :D
2018. nov. 26. 10:36
 14/23 anonim ***** válasza:
71%

Tudod, hogy ártasz az egészségének. Ennek ellenére használni akarod. Ráadásul nem egy nagyobb, 8-10 hónapos babával, akinek már elég erős a háta és a nyaka, hanem egy 10 hetes csöppséggel, aki a fejét se tudja megtartani ülő helyzetben, ezért a kenguruban meg is fulladhat.

Elhiszem, hogy laza vagy, meg te azt csinálsz a gyerekeddel, amit akarsz, aki pedig jót akar a gyerekednek, azt leoltod...

De tegyük fel, látod, hogy valaki kólát önt a cumisüvegbe, és megitatja vele a babáját, akkor mi lesz az első reakciód? Mosolyogsz, hogy milyen szomjas volt? Vagy felháborodsz? Pedig ovis gyerekek ezrei isszák naponta, és nem halnak bele, kutya bajuk, lehet hogy náthás se szokott lenni.

2018. nov. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
73%

Hordozni szeretned, kenguruban, erre igyekszem a valaszomban koncentralni :)


Az elso kerdesem az lenne, hogy kisfiu-e vagy kislany? Ha kisfiu, akkor egyaltalan nem hasznalnam semelyikfajta kengurut sem, mert a hereire tul nagy nyomas nehezedik a kenguruban amiatt, hogy nincs a combja benne rendesen alatamasztva. Kislanynal sem idealis, de nala "csak" a gerincet terheli.


A masodik kerdesem az lenne, hogy a gerinceddel, gataddal, illetve a vizelettartassal minden oke-e nalad. A kenguruval az a gond, hogy mire kevesbe karos lenne, hogy belerakod a gyereket, (mikor mar minimum onalloan, stabilan tud ulni, es akkor is nagyon tavolesik az idealistol), szoval mire eleri azt a fejlettsegi szintet, hogy a gerincet kevesbe karositja, addigra akkora lesz a sulya, hogy az megterhelo lesz szamodra, mind a gatadra, mind a gerinced also felere, lefele elore huzza a sulyt, mert eleg hulyen van a sulypontjuk ezeknek megoldva. Kiprobaltam baratnomek kengurujat, egy eleg neves markatol, hat azzal fel ora rendszeresen is eleg hamar tonkrevagta volna a hatamat.


Ha csak 1-1 percre tenned bele, pl. kocsibol kiszallas-beszallas, akkoris minimum jo lenne, ha mar a fejet, es a hata felso reszet onalloan tudna tartani, barmilyen kengururol is van szo.


Fotot tudsz esetleg mutatni rola? Mert mar a kenguruk kozott is van olyan, ami jobban alatamasztja a gyerek combjait, jobb terpeszt csinal, es puha anyagbol van, nem merev. A merev, nagyon szuk terpeszu kengurut en semmilyen eletkorban nem hasznalnam a helyedben a babad, es a te egeszseged erdekeben.

2018. nov. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
42%

Elozo vagyok, kerestem par fotot, ami adhat neked nemi tampontot:


Ha ilyen fajta, akkor en nem hasznalnam, ez az, ami nagyon nem jo:

[link]


Ez egy fokkal jobb, itt legalabb reszben ala van tamasztva a combja, bar a hata eleg merev, igy ennel az ulnitudast minimum megvarnam, ha mar nem szeretnel masfajta eszkozt venni, itt fontos lenne, hogy tartja a hatat mar onalloan:

[link]


Ez a fajta pedig mar puhabb hatu, a combjat eleg jol megtamasztja, ez sem a legjobb egy ilyen picinek, de ha a fejet, es a hata felso reszet mar szepen tartja, akkor ebbe mar inkabb bele lehet tenni, mint a felso kettobe:

[link]

2018. nov. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az építő hozzászólást! Kisfiam van és még nem hallottam, hogy nyomás nehezedik ettől a heréire, ezt nagyon jó tudni! :) Én teljesen rendbe jöttem a szülés után, semmi gondom nincs.


[link]


Ez lenne a mi hordozónk. Természetesen nem azt szeretném hogy a fiam a hátralévő életét ebbe töltse, nem értem miért kellett nekem esni szinte mindenkinek, főleg úgy hogy tényleg csak most vettem elő, azt is azért hogy le tudjam fényképezni.

2018. nov. 26. 12:25
 18/23 anonim ***** válasza:
78%

Ennek a fajtanak szerintem szuk a terpesze, kisfiut en nem vinnek benne, illetve kifejezetten lent van benne a baba, amiket mar irtam, hogy miert nem jo (ehhez meg hadd tegyem hozza, hogy ez masfajta hordozoeszkoznel is fontos, ha esetleg masik mellett dontesz, hogy a feje kb. puszimagassagban legyen, mikor elol hordozod, tehat konnyen tudj a buksijara puszit adni). 5-7 kilo folott mar csipon, illetve hatonhordozast ajanlanak meg az ergonomiailag megfelelo hordozoeszkozoknel is, amiatt, hogy ne legyen problema azokkal, amiket mar fentebb irtam, ennel a fajta kengurunal ez hatvanyozottan igaz. Ha nem szeretned, hogy problema legyen, akkor en kerulnem a hasznlatat.


Tudom, hogy mekkora segitseg tud lenni a hordozas, felszabadul mindket kezed, a gyerek megsem sir, megy veled, nezelodik, vagy sokkal konnyebben elalszik, megertem, hogy szeretned hordozni. Nem tudom, merre laktok, de vannak klubok, meg Pesten egy bolt is, ahol kolcsonozni is lehet hordozoeszkozt, nem kell megvenni, olyan 200 ft/nap korul van, ha esetleg az opcio lenne.

2018. nov. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
65%

Azert kicsit mas barackot nyalatni meg teszkos pelenkat adni egy babara, mint orakig rugoztatni a gerincen. Látok gyakran noket kifele hordozni az utcan

Ugy jarkalnak a szerencsetlen gyerekkel, mintha nem is tudom valami taska lenne. Szerintem nem egy kategoria az olcsovv pelenka meg a korai kostoltatas azzal, amit irsz

Nem erzem magam osanyanak, de mielott hordozot valasztottam tajekozodtam es sem magyarul, sem angolul nem talaltam semmifele pozitiv elonyet a kenguru hasznalatanak. Ha nekem ment, pedig aztan en ősbabakocsis vagyok, akkor siman vehetné barki a faradtsagot, megnyitja a bongeszot es utana olvas ezeknek. Csak hat kaptam, meg blabla. Voros poszto.. Az. Remelem egyszer valaki benneteket is fellogat egy tangaba egy jonagy fara rugozni.

2018. nov. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
72%

Ez a legrosszabb típus, merev háttámasz, szűk ülőrész, keskeny pántok, és nem csoda, ha elajándékozta valaki, mert ráadásul ronda is.


Egyébként hetente van ilyen kérdés. Keress rá, hogy kenguru. Vagy guglizz rá.


Ilyennel ciki utcára menni, ne aggódj, ott is mindenki kéretlenül meg fog szólni, hogy lógatod a babát.

2018. nov. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!