Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Átengednéd nekik a gyereked?

Átengednéd nekik a gyereked?

Figyelt kérdés

A kérdés elméleti!


Az ilyen "Mennyé el dógozni máshova vagy végezzé el egy diplomát, mer én 5 gyerket neveltem minimálbérből napi 17 órás munka mellett!" tipusú válaszokat élből letolom piros kézre!


Normális, átgondolt válaszokat szeretnék! Akinek nem megy, az kérem ne írjon!


Köszönöm!



A párod meghal. Te és a kiskorú gyereked ott maradtok egy eladhatatlan, hiteles lakással és egy hiteles kocsival, ami kell a munkádhoz. A fizud semmire sem elég. Spórolt pénzed nincs. Már a gyámügy fenyeget és persze gyűlik a számla.


Ekkor megjelennek a párod szülei, (Akik téged ki nem állhatnak mert szerintük a fiuk miattad nem vette át a családi céget.) és az ügyvédjük és ajánlatot tesznek.


Átvállalják a lakáshiteled és egyben kifizetik a kocsid díjait, ha a gyerek náluk lehet a 18 éves koráig. És te nem keresed, csak ünnepekkor.


Mellettük olyan élete lehet a gyerekednek, ami idehaza keveseknek. Kiváló oktatás és egészségügyi ellátás. Kiváló lakhatási körülmények és jövőkép.


Belemész? Miért igen/nem?



2018. nov. 26. 19:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%
nem
2018. nov. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
A gyerek érdekében, de csak ha biztosítanak róla, hogy tuti jól bánnak vele.
2018. nov. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
33%

Az ilyen "Mennyé el dógozni máshova vagy végezzé el egy diplomát, mer én 5 gyerket neveltem minimálbérből napi 17 órás munka mellett!" tipusú válaszokat élből letolom piros kézre!


Toljál le piros kézre. Most mi lesz...

2018. nov. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%

Nem. A hiteles lakás is eladható, különben hitelt se kaptak volna rá. A gyámügy nem fenyeget ilyenért.

Egyébként meg egyáltalán nem szolgálná a gyerek javát az bármennyi pénzért cserében sem, ha az apja után az anyját is elveszítené. A nagyszülei biztos nem szeretik eléggé, különben nem akarnának ilyen rosszat a gyereknek.

2018. nov. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%

Nagyon nehéz... most 1,5 éves lányom nem lenne mellettem abba belehalnèk! De abba is ha elvinnè a gyamugy, vagy ha ehezne mellettem. Tényleg nem tudom. Ha semmi más választás nincs csak a gyamugy= Nevelőszülo, vagy ők akkor lehet a Nevelőszülot választanám. Ott ugyanis hetente telefon van, havonta láthatás,és ott biztos jó lenne nekik, ellenőrzik rendezsersen. Plusz több időm lenne dolgozni akar csak aludni jarnek haza és előbb utóbb ki tudom fizetni a lakást plusz kocsit. Utána pedig hazagondozzák a gyerkemet és újra együtt lehetünk.nem 18 éves korában lathatnam, hanem havonta és lehet 2-3 éven belül újra együtt lehetnènk.

A nagyit meg....inkább nem minősítem... gusztustalan H tudna segíteni de nem a kicsit nézi hogy melletted, együtt legyetek, hanem a bosszujat...

2018. nov. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
92%
Nem. Hollandiaba koltoznek a gyerekkel egyutt. A sztori nem irja, hogy nincs diplomam es nem beszelek nyelvet, szoval magambol indulok ki. A lakasomat nem tudom eladni a peldadban, de kiadni tudom. Nem irja a pelda, hogy rossz helyen van a lakasom, igy ki tudom adni dragan. Az fedezi a hitelt, meg egy kis zsebpenzt biztosit kintre. Anyosomeknak adnam a kocsit, ha kerik, fizetnek a hitelt es lenne egy jo kocsijuk. Ha nem kerik, kitalalnek mast, esetleg kivinnem magammal.
2018. nov. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem...


Soha nem adnám oda senkinek a gyerekem, akit vártam.


Az olyan anyós, aki csak ilyen feltételekkel tenné meg az unokáért, az nem is szereti.



Ha ilyen pénzesek anyósék akkor a fiúk sem hagyna ekkkora sz4rban..

Hiába nem vette át a céget, általában a gyerekek tartják a szüleik szibtjét pénzügyileg ( inkább felülmúlni azokták)



Viszont emiatt vagyok előrelátó,

Megfontolt pénzügyi döntéseim vannak.

Biztosítás.


Olyan hitelt soha nem vennék fel autóra,

Amit nem tudok fizetni.


Lakástra oesig hitelátvállalási biztosítást közök.

Megéri



Nem nevelek minimálból gyereket

Diplomám sincs..


Ennek ellenére nem kell bennmaradni egy xar állásban

2018. nov. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2018. nov. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
35%
Nem. De ha benned ez komolyan felmerül akkor talán a gyerekednek jobb a nagyszülőknél. Menj el dolgozni. Ennyi erővel el is adhatnád a gyereked.
2018. nov. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
55%
Nem adnam oda a gyerekem senkinek, nem elado. Amugy ahogy latom nem kell hozza okoskodni, piros kez mindenhogy jar. En is elhuznek a pocsbe gyerekestol mondjuk Finnországig legalabb. Kocsit vigye aki akarja, nekem van eletkepes szakmam, meg tudok nyelveket is, valoban nem irtad, hogy ne lehetne. Lakast en eladnam hitellel egyutt es ujrakezdenem. Nem ez lenne az elso ilyen sztori
2018. nov. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!