Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A férjem egy tuskó vagy...

A férjem egy tuskó vagy szülés utáni depresszióban szenved?

Figyelt kérdés
Nagyon vártuk a babát, de amióta megszületett a férjem teljesen elhidegült tőlünk.bunkó lett, holott főzök,mosok takarítok, az egy hónapos csemetével foglalkozok. Én kelek a kicsihez éjjel, én pelenkázom én látom el,ahogy őt is.Elvárja hogy kiszolgáljam, pakoljak utána. A baba csak addig jó amíg jókedvű, máskülönben a kezembe nyomja. Teljesen megváltozott. Rideg, távolságtartó, semmi szeretetet nem kapok tőle. Nem ilyen volt. Folyton fáradt, még beszélgetni sem lehet vele,mert inkább telefont nyomkod vagy megy aludni. A pasiknál is létezik szülés utáni depresszió ? Ki hogyan lábalt ki ebből a helyzetből? Én mit tehetnék ?
2018. nov. 28. 22:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szép szó nem hat, lépj a tettek mezejére.

Ne legyen elmosogatva, ne legyen vacsora.

Ha haza ér nyomd a kezébe a gyereket és vonulj el fürdeni-pihenni-olvasni-sétálni.

Ekkora egy herét!Ne hagyd mert később még rosszabb lesz.

Sosem értettem amúgy miért kell egy felnőtt embert kiszolgálni.Neki is van keze, lába, mozduljon meg!


A szex...na igen...szívesen kedveskedik az ember a párjának, csak az aktus tilos, attól össze lehetne bújni....na de egy ilyennel???Semmi kedvesség?Semmi segítség?Hát akkor intézze el magának.

2018. nov. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
53%
Igazából akartam választ írni, hosszasan..de, a #3-as válaszadó, mindent leírt, amit gondolok! Szerintem, neki teljesen igaza van!
2018. nov. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Még nem tudom hogy hogyan, de megpróbálom rendbe hozni a dolgokat. Jó ember, talán tényleg csak sok a változás az életünkben. Újszülött,költözés, rossz munkahely. Bízom benne hogy változni fognak a dolgok. Tudom hogy szeret, csak ez most egy nehezebb időszak. Ha meg mégsem így van, idővel úgy is kiderül.
2018. nov. 29. 12:09
 14/15 anonim ***** válasza:
94%

Mondjuk szerintem kezdd ott, hogy megszünteted a hotelszolgáltatást. Az otthonába megy haza, nem egy szállodába, ahol a felesége várja, nem az inasa, és ott van a gyereke is, akit egész nap nem látott, és épp úgy az övé is, mint a tiéd. Ha hazajön és éhes, szerintem a konyhát megtalálja, kiveheti magának a kaját. Vagy mondjuk meg is várhat, és ehettek együtt is. Szólj neki, hogy teríthet, melegítse a kaját, addig te elrendezed a babát, és leültök közösen enni. Fürcsikézés előtt ledobálja a ruháját? Be is rúgnám a sarokba, egy idő után elfogyna a tiszta ruhája. Megtanulná, hogy nem mászik magától a szennyesbe. Teát meg asszem minden épkézláb ember tud magának főzni, nehogy már még ezt is te tedd elé. Dőlj hátra és pihenj. Ha meg szóvá teszi, hogy nincs a segge alá téve minden, akkor végre itt az ideje, hogy megbeszéljétek, kit mi bánt. Engem például rettentően bántott volna, ha a férjem a gyerekeink felé se szagol, amikor este hazaér. Vagy úgy tett volna, mint akinek onnantól kezdve, hogy belépett az ajtón, véget is ért volna minden tennivalója, míg az én "munkaidőm" a nap 24 órájában tart. Az meg kiváltképp bántott volna, ha még csak beszélgetni sem lett volna hajlandó velem, mert ha otthon van, vagy telefont nyomkod, vagy alszik.

Nyilván őt is bántja valami, ha ilyen távolságtartó, de ezekről beszélni kell, mert magától nem fog megoldódni.

2018. nov. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Akik ebben vannak/voltak, meséljetek kérlek, mi változott azóta

Sajnos én is hasonlóban vagyok és most fáradtam bele teljesen

Próbáltam vele beszélni, de hónapok óta igazából szóba sem hoztam, mert ő "dolgozik", én meg itthon vagyok (vállalkozást is viszek amúgy, vagyis jelenleg már csak vinném, mert most már nem megy az örökmozgó gyerekünk mellett)

ápr. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!