Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ti abbahagynátok ezért a...

Ti abbahagynátok ezért a szoptatást? Rossz anya lennék ettől?

Figyelt kérdés

Nagyon megküzdöttem azért, hogy szoptathassam a kislányom, mert 3 hétig nem indult be a tejem. Most sincs valami sok, épphogy elég neki.

De! Egyre többször foglalkoztat egy újabb gyermek gondolata. Sajnos nem vagyunk már fiatalok és nem lehet természetes úton gyermekünk, így minél előbb bele kellene vágnunk újra a lombikba. Csak ahhoz abba kéne hagynom előbb a szoptatást, hogy a hormonjaim helyreálljanak, és újra el kéne kezdenem szednem azokat a gyógyszereimet, amelyeket a szoptatás miatt abba kellett hagynom.

Most 3 hónapos a kislányom. 6 hónapos koráig mindenképp szoptatni szeretném. Utána viszont el kell kezdenem leszoktatni, ami miatt már most gyötör a lelkiismeret és már most nagyon rossz anyának érzem magam attól, hogy lenne lehetőségem tovább is szoptatni, de nem fogok...

Ti mit tennétek egy ilyen helyzetben?


2018. okt. 20. 23:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
19%
Sokaknál egy lombik baba után spontán jön a második. Nekünk ugyan természetesen fogant az első is, de majdnem 6 év után. A második meg szoptatás mellett, 5 hónappal szülés után. 😊😊😊 Emiatt el sem kell választani, vidáman szoptattam én is terhesen. Szerintem fél éven nem múlik semmi, az egy évesen leválasztás pedig csak jobban hangzik, mint a 6 hónaposan, nem? 😊
2018. okt. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%
Az első gondolatom az volt, hogy a te esetedben 6 hónapos koráig tuti várnék, de aztán láttam, hogy ezt te is így gondoltad. Hát figyi... szorít az idő, és ha másképp nem megy, csak lombikkal, az valóban nem 2 hét lesz, míg összejön. Szóval ebben az esetben azt mondanám, hogy talán igen, meglépném ezt. De nem tudom, hány évesek vagytok, ha annyira azért nem szoros, a baba 1 éves koráig adhatnál mondjuk időt annak, hogy hátha összejön spontán (tényleg sok ilyen sztori van, de nem tudom, mi nálatok a lombik oka), ha meg nem, akkor már szerintem minden lelkifurdalás nélkül elválaszthatod a lányodat. Mondom ezt úgy, hogy elég szoptatáspárti vagyok, én 2 évig szoptattam a kislányomat, de fiatal is vagyok, meg könnyen, spontán jöttek a gyerekek is (a másikat most várom), szóval teljesen más a helyzetem, mint a tied.
2018. okt. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
23%
És ha várnál egy éves koráig? Nem, nem azért hogy mások milyen anyának tartanak, csak élvezd, élvezzétek ki mind a ketten. Mert ugye nincs rá garancia , hogy lesz még egy gyerek. Fél éven meg nem fog semmi múlni. Nekem betegség miatt sajnos csak egy gyerekem lehet , 2,5 éves koráig szoptattam, kiélveztem minden percét.
2018. okt. 21. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%
Semmi baja nem lesz a gyerekenek, ha leválasztid 6 hónapos korában. És ettől nem leszel rossz anya. Nem attól jó anya valaki, hogy szoptat.
2018. okt. 21. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Sajnos kizárt, hogy spontán összejönne. Tudom, sokakkal megtörténik ez a csoda, de biztosan nem olyan jellegű a problémáik, mint nekem...

Azért gondoltam a 6 hónapos korig szoptatást, mert a legszűkebb ajánlás is ez, a baba egészsége szempontjából, ráadásul onnantól már mást is fog kapni enni, és a hormonjaimnak, a gyógyszer elkezdésének is kell fél év, mire beáll...

Lassan 40 leszek. A 6 lombik nagyon megcsappantotta a petefészek tartalékaimat. A legutolsó lombiknál a stimuláció már nagyon nem ment jól. Giga dózis hormonra is alig nőttek a tüszők. Szóval úgy érzem, számít +/- fél év...

2018. okt. 21. 08:42
 6/15 anonim ***** válasza:

11 honaposan hagytam abba a szoptatast, igaz akkorra már csak napi egy, ritkán két alkalommal igényelte. 6,5 hónapos koráig kizárólag anyatejes volt. Reggel szoptattam, majd szoptatás után beadtam az első stimuláló injekciót (gonalf + merional).


Nálunk semmilyen problémát nem okozott sikerült is a lombik.


Az orvisommal egyeztettem is, végig ellenőrzött, hogy minden rendben van e.

2018. okt. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
76%

Jajj ne mar! Ez a szoptatas hihetetlen milyen lelkiismereti kerdest tudnak csinalni ebbol sokan.. nem is ertem! Nehogy mar attol hatarozd meg magad “ jo amya” “ rossz anya” hogy meddig szoptatsz vagy siman szultel vagy csaszarral es hasonlo baromsagok! Rohejes mar amin a mai nok problemaznak.

Tenyleg sok nonek ezektol fugg az onertekelese? Mert akkor aztan sulyos gondok vannak!

Tudod mikor leszel rossz anya? Ha majd agyba-fobe utod, ha nem adod meg neki az erzelmi biztonsagot, ha nem szamithat rad, ha nem te leszel neki az a szemely akinek barmikor barmit elmondhat es aki orokke ott lesz vele joban-rosszban, ha majd nem tamogatod es osztonzod a gyereked hanem inkabb ocsarolod es lehuzod stb.. stb.. nah ilyen esetekben lesz rossz anya! Es a gyereked se fog kotodni hozzad! Nem a sima szulestol vagy szoptatastol es egyeb tulfujt dolgokon. Persze tok jo ha ez meg az van de alapvetoem Nem ezen mulik!!

Anyam siman szult aztan tessek a nagy osbizalom.. meg bla..bla.. nem is beszelunk egymassal, igazan soha nem volt jo a kapcsolatunk... hol erdekel engem hogyan szult vagy szoptatott vagy sem, ha aztan kesobb alkalmatlan volt!! A gyerek nem arra fog emlekezni hogy jajj anyam also felebol jottem ki es a mellen logtam 2-3 evig is akar hanem ha volt valami hogyan allt hozzam, hogyan viselkedett velem es miket adott es miket nem..!! Megorulok mar ezektol a baromsagoktol!

2018. okt. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Utolsó! És hány hónapos volt a babád, amikor belekezdtetek a lombikba? Ha jól értem, akkor még 1-2 szoptatás volt? Nem volt tőle magas a prolactinod?
2018. okt. 21. 09:03
 9/15 anonim ***** válasza:
18%

Azért ezt a hat hónaposan már úgyis eszik mást, ezt felejtsd el, a babák legtöbbje - főleg a szoptatott - igen lassan halad, hetekig tart mire megesznek egy adagot, hónapokig mire ki tudsz váltani étkezést. Nem úgy van hogy hat hónaposan akkor már öt féle ételt eszik.

Hat hónapos kor pont legrosszabb abbahagyni, ugyanis mi van ha nem fogja elfogadni a tápszert ? De enni még nagyon keveset eszik, viszont még nagyon kell neki a tej ilyenkor az a fő táplálék. Három hónaposan még könnyebben elfogadják a cumisüveget, meg a tápszert hat hónaposan ez egyáltalán nem biztos, akkor meg mit csinálsz? Ezért lenne érdemes várni de a te dolgod.

Én is szoptattam a fiamat, egy éves koráig semmit nem volt hajlando elfogadni hiába csináltam meg az összes létező bébi ételt hiába vettem meg az összes létező bébiételt semmit nem fogadott el. Nem tudom mit csináltam volna ha nincs tejem.

2018. okt. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy gondunk lesz majd a cumisüveg elfogadásával, ugyanis 3 hetes koráig tápszeres volt, mert nem volt tejem. Csak bimbóvédővel tudom szoptatni is a kezdetektől, mert lapos a mellbimbóm, és ez a szoptatás ellenére sem változott idáig. Vizet, babateát adok neki néha cumisüvegből, és szépen elfogadja.
2018. okt. 21. 11:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!