Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mennyi pénzért vesztek...

Ti mennyi pénzért vesztek mikulásra ajándékot a babátoknak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kisfiam 9 hónapos, és egy 20ezer forintos keszségfejlesztőt kap mikulásra. Sokan azt mondják, hogy "minek?!"

Szerintetek is túlzás? Karácsonyra is kap majd valamit. Szerintem egy gyerek mellett meg lehet tenni, úgy vagyok vele, hogy kapjon meg mindent, amit meg tudok neki venni. Mit gondoltok?


2018. dec. 5. 13:19
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
90%

Egy 9 hónaposnak csak a te/ti szemszögetekből mikulás ajándék, neki tökmindegy. Ha megteheted és tényleg jó a fejlesztő, miért ne? De tudd, hogy ezt bármikor megveheted neki, akár a két ünnep között is. :) Az örömet magadnak okozod mikulás jelszóval, neki még fogalma sincs róla.

Kérdésed arra irányul, mennyi pénzért veszünk ajándékot babának. 9 hónaposnak gyümölcs, bébiétel, stb., amit előttem is írtak. Veszek mikuláscsomagot, beleteszem, ő még annak örül, hogy fényes, zörög-csörög, ha a kezébe adjuk.

2018. dec. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
72%
Mire leírtam a mondandómat, közben írtál. Ugye mondtam? :)
2018. dec. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
84%
Pontosan 3x240 forintért előbb vettem meg a kis csokimikulasokat. :D Ennyit kapnak reggel a cipőjükbe rejtve, és mindig kitörő örömmel fogadják. Nem azért nem kapnak többet mert nem tehetnénk meg.
2018. dec. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
92%

Karácsonyra kocsit kap? :o


Igen, túlzás, nagyon is! Mi ugyan nem azt nézzük, hogy mennyibe kerül, de alap, hogy akkora dolgot hozzon a Miki, ami befér a kiscipőbe/mikulászacskóba.

jellemzően 1-1 kisautót kapott, vagy az éppen aktuális gyűjthető vacakból valamit, de konkrét ajándék mindig csak ilyen apróság volt (mindegy, hogy 200 vagy 2000 ft, de méretileg apróság), és a csoki, édesség dominált. 9 hónaposnak nyilván nem csoki, akkor ő sem azt kapott, hanem gyümölcspürét, babadesszertet, kekszet.

2018. dec. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Remélhetőleg majd hasznát veszi valamikor a jatéknak, ami egyébként nemis készségfejlesztő, hanem jumperoo, nemis értemmm... na mindegy most tanultam a leckéből. Pedig réges rég tanulhattam volna abból, hogy még 6 hósan megvettem neki az etetőszéket, és ordít benne. Szerintetek 1 éves korára érdekelni fogja ezek a játékok?

Amugy teljesen igazatok van! Férjem ugyanezt mondta.

2018. dec. 5. 14:53
 16/19 anonim ***** válasza:
1 évesen? Nem. Még az 5 évesem is azt értékeli, ha nagy, vagy sok. Az értéke nagyon sokáig nem érdekli őket.
2018. dec. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Uh, ez azért még szerintem is túlzás erre az alkalomra, pedig én is szeretek vásárolni a lányomnak.


Én a 14 hónapos kislányomnak egy csomag kölesgolyót és egy Kinder csomagot vettem plüss rénszarvassal (nagyon szereti a plüssöket), mert a csokit úgyis az apja eszi meg helyette, így legalább neki is jut valami a golyókon kívül :) Olyan 2000 Ft volt összesen, mert a Kindert akciósan vettem meg.


Nálunk sok a rokon és sok ajándékot kap az ünnepekre, de az egyetlen dolog, amivel naponta játszik, az a FP intelligens asztal, amit egy éves szülinapra kapott. Szóval olykor ki lehet fogni olyasmit, amivel jobban eljátszik, illetve a babád még csak 9 hónapos, sokat fog változni a három hónap alatt.

2018. dec. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
17-es kisfiam is kapott csomagot rokonoktól, nagyrészt a ferjem majszolja, mert én még nem adok neki ilyen édességeket :)
2018. dec. 5. 21:33
 19/19 anonim ***** válasza:
Mindenki maga tudja kinek mi a sok. Nekünk mikulásra kis csomag lesz valamilyen baba kekszekkel, gyümivel, pufival (azt nagyon szereti) meg kap egy rénszarvasos kötött pulcsit. Karácsonyra mézeskalácsot sütök szépen dekorálom, fa készségfejlesztó forma játékot kap mellé és szintén fából készült memória játékot. Lehet még valamilyen ruhát amire épp szüksége van, pl bodyt.
2020. nov. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!