Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, van olyan megtakarítá...

Anyukák, van olyan megtakarításotok, számlátok, amiről a férjetek nem tud?

Figyelt kérdés

Az anyám ezzel nyüstöl, és már egyszerűen elegem van. Szerinte igenis legyen olyan félretett pénzem, amiről a párom nem tud, mert "sosem tudni, mit hoz a jövő". Szerinte ki kéne adnom a lakásomat, és az abból befolyt összeget egy külön számlán tárolni... Merthogy minden anyának a gyereke az első, ne a férjem önérzetével törődjek. De közben fordított esetben nekem is szörnyen esne, ha a férjem sunyiban gyűjtögetné a pénzt. Közben ő nekem/nekünk mindent megad, most építkezünk éppen. Mindent ő fizet a telektől kezdve az utolsó burkolólapig, mégis közös lesz a ház. Anyám ki van azon is, hogy "mennyire költöm a pénzt", merthogy spóroljak és tegyek félre, amennyit csak tudok. De nem értem, meddig?!

10 év után már feladhatnám a spórolási mániát? Vagy nem értem, mire lenne ez jó. És hogy neki is volt mindig olyan pénze, amiről az apám nem tudott, és ez így van rendjén. Viszont én úgy gondolom, hogyha már közös gyerekünk van, akkor nincs értelme titkolózni, és dugdosni a pénzt...



2018. dec. 6. 14:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
75%

Nincs, szerintem ez nagyon undorító dolog. Másrészt a férjem volt felesége pont ezt csinálta, 1,5 évig gyűjtögetett egy külön számlára, majd bejelentette, hogy válni akar. A bíróság viszont bekérette azt a számlát is, és az ott összegyűjtött pénzt is felezték, ráadásul ez azárt eléggé negatív színben tűntette fel a feleséget.


Igaz, nekem van egy közös házam a testvéreimmel, ami ki van adva nem régóta, és ennek a bevétele félre van rakva, mert majd jobban fel akarjuk újítani azt a házat, de a férjem tud erről.

2018. dec. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
70%
Anyám is ezt csinálta folyton, dugtosta apám elől a pénzt (pedig nem volt alkesz vagy szerencsejátékos, rendes ember). Én ebben nem hiszek, és nem is teszem. Ha nem normális a házasságom, amiben megfér az őszinteség, akkor véget vetnék neki, de nem jutok el oda, hogy azt hazudom, minden rendben van, közben meg fél életet élek, mert gyáva vagyok.
2018. dec. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
66%
Magyarázd el anyádnak, hogy Magyarországon házasság alatt vagyonközösség va , ergo hiába gyűjtened külön, válás eseten a fele így is úgy is a ferjede lenne
2018. dec. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
24%

A te esetedben én sem "dugdosnék". Annyiból igaza van anyukádnak, hogy soha nem baj, ha van félretett pénz. Maximálisan egyetértek.


Nekünk külön bankszámlánk van, mindkettőnknek van valamennyi pénze, amiről a másik nem tud, illetve csak annyit, hogy van. Voltunk már krízishelyzetben, válás küszöbén, összeveszve, akkor vált nyilvánvalóvá, hogy nagyon nem baj, hogy ott van az a pénz.

2018. dec. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
48%

"Voltunk már krízishelyzetben, válás küszöbén, összeveszve, akkor vált nyilvánvalóvá, hogy nagyon nem baj, hogy ott van az a pénz."


Erről beszélek. Ha félre kell tenni a másik elől, akkor az egy ilyen kapcsolat.

2018. dec. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
36%

Ez tényleg valahol fokmérője a kapcsolatnak, hogy beleadsz-e mindent, vagy hagysz-e egy kiskaput akkora, ha neked nem éri meg vagy nem bízol a másikban. 10 év után meg logikailag is felesleges, mert tényleg vagyonközösség van.... Gesztusra meg ugyanolyan mint a házassági szerződés - hiába nagyon ésszerű statisztikailag is, annak is nagyon örülni szokott az, aki a 100 százalékra Mi-re épített volna. És ez nem önérzet, hanem bizalom kérdése.

A szociban nevelkedett nagyszülők meg azért ki szoktak akadni sokszor a költekezésen, leginkább hogy miért kell pl. esztétikára vagy technikára is költeni és miért nem jó mindenből a régi. Szerintem nem kell bunkónak lenni, meg elűzni a szeretett anyukád és a gyereked nagyszülőjét, csak normálisan mondd el az indokaidat. A szívesség meg hát mindig áldozatokkal jár, ha elfogadtad, jelen esetben talán még egy darabig hallgathatod :) De előbb-utóbb befejeződik az építkezés is és elcsitulnak a kedélyek.

2018. dec. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
50%

Dehogy van, eszembe sem jutna ilyen. Mindent megbeszélünk a férjemmel, nincsenek titkos számláink.

Anyukáddal nem árt, ha ritkítod a találkozást, nem ezt a sok kapcsolatromboló marhaságot hallgatnod, elvégre felnőtt ember vagy már.

2018. dec. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
67%

Nincs. Két gyerekünk van. Közös a számlánk, mindketten oda kapjuk a fizetést, gyest, cspt. Természetesen két kártyával.

Volt amikor külön számlánk volt, akkor is hozzáfértünk egymáséhoz. Nálunk minden közös.

2018. dec. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
77%

Igen, egy üvegben gyűjtöm az aprót, szerintem a férjemnek nem tűnt még fel :D

Egyébként eszembe sem jutna, közös a pénzünk.

2018. dec. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Nekem van külön számlám amin ugyan teszek félre, de közös célra gyűjtök. Már csak azért is aljas dolog lenne eltitkolni, mert ahhoz h az én jövedelmemből tudjunk félretenni az kell, hogy az övéből finanszírozzuk a kiadásainkat. Magyarán minden bevltelt és kiadást közösen kezelünk.

Fateromnak volt mindig dugi pénze. De nem sok, 5-10.e, saját hobbijára költötte. Szerintem anyám tudta is, csak belement a játékba, had örülön apu. :-)

2018. dec. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!