Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg ennyit költenek a...

Tényleg ennyit költenek a szülők ajándékra?

Figyelt kérdés

Több fórumon is volt mostanában kérdés,hogy ki mit vesz karácsonyra a kiskamasz,kamasz gyerekének.

Meglepődve olvasom,hogy iphone-t,x-box-ot,60-70ezres legót,külföldi utazást,laptop-ot vesznek a fa alá. Persze a gyerek kéri,de tényleg meg kell venni? Nálunk 10.000.-a plafon. Ha nagyobb dologra vágynak akkor megbeszéljük a nagyszülőkkel,összedobjuk a rávalót,de akkor csak 1nagy ajándék van.


2018. dec. 6. 16:13
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Nem az irigység beszél belőlem...Mi is tudnánk drágább ajándékot venni,de szerintem valahol meg kell húzni a határt.
2018. dec. 6. 20:27
 12/21 anonim ***** válasza:
16%
A határt pedig egyértelműen az anyagi helyzeted határozza meg.
2018. dec. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
34%
A határ anyagi helyzet függő. Miért nem kaphatna egy nintendot vagy egy 200-300 ezres kutyát, vagy laptopot, ha nem gond a családnak.
2018. dec. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Semmivel sem rosszabb az a szülő, aki drága ajándékot vesz a gyereknek. Laptopot, telefont pont hogy használ a gyerek, nem felesleges kacat. Nálunk kapott már ipad-et, amit 3 éve használ, zongorát és fuvolát is, amit szintén rendszeresen használ. Ettől még a Karácsony családi ünnep, és szeretetben töltjük. És a gyerek kitűnő tanuló az iskolában, és sokat segít itthon is, rendes, szófogadó, tehát megérdemli.
2018. dec. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Nálunk is van határ szabva,csak én nem az anyagi részében húztam meg.

Ha valamire vágyik,hasznos,hosszú távon is szeretné,belefér az anyagi keretbe,úgy,hogy mindhárom gyereknek teljesülhessen az ilyen jellegü kívánsága akkor megvesszük.


A nagylányom lovat szeretne,egy éve kb mondogatja lovagol is, úgy beszéltük meg az apjával,hogy a szülinapjára megkapja,mert tényleg kitartó és tehetséges is ebben.


A kisebbik vágya pedig egy könyv.


Ettől eltekintve foglalkozunk velük és az ünnep is szeretetben zajlik.

2018. dec. 7. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
20%

Én mindig azt veszem a lányomnak amit kér. Hál' Istennek nincs elferdülve a lelki világa, karácsonyra kért a Jézuskától egy Nyírd ki ezt a naplót és egy divatosabb kis hátizsákot.

Kicsit belehúztam és igazán vageszt vettem, így a kettő együtt 7 ezer forint lett.

Volt a múlt héten egy szülinapi buliba,ahol a kissrác igaz quadot akart,de azt nem tudtak szerezni neki így egy 500 ezres vr szemüveg-konzol bixbaxt kapott a szüleitől.

2018. dec. 7. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam el a hozzászólásokat, de ha a Te gondolatmenetedet követem, akkor nem árulnának a boltok 60 ezres legót, x-boxot, 30 ezres interaktív játékokat, 2p ezres gyógyítható babát stb..

Vagy szerinted mikor kellene ezeket a drága dolgokat megvenni ha erre vágynak a gyerekek, ha ezt érzik a szülők hasznosnak. Szülinapra vagy csak úgy egy sima hétköznap? Vagy senki ne vegyen sose ilyesmit. Mi például biciklit, rollert sose szülinapra vettünk vagy karacsonyra, mert ez olyan dolog, még ha nem is vágyik rá a gyerek, jó ha van. Más ezeket is betudja az évi kétszeri nagy ajándékok közé.

És igen sajnos sokba van a karácsony x-box nélkül is, mert egy normális társasjáték 5-10 ezer forint, egy normális mesekönyv 3-5 ezer forint. Egy tetoválós, slime-os készlet közel 10 ezer forint, egy barbie baba 6-10 ezer forint és akkor még nem is említettem az interaktív szarságokat, amik 20 ezer forintnál kezdődnek. Sajnos nem minden gyerek örül vagy vágyik 2 ezres puzzle-ra. A karácsony meg olyan dolog szerintem, hogy akinek kevesebb pénze van, még az is spórol, hogy 2-3 szép játék kerüljön a fa alá. Aki pedig megteheti miért ne költsön x-boxra.

2018. dec. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Előző vagyok- az enyém egész játékboltnyi mennyiségű halom játékot kérne a Jézuskától. Persze vannak határok, de ha kap egy társast, egy huszonezres interaktív szíve vágyát, amit féláron sikerült vennem, egy reklámozott slime készletet plussz egy mesekönyvet és máris egy vagyon. 35 ezer kb és szerintem nem sok ez a négy ajándék (csak az ára).
2018. dec. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha a gyerekem az angyalkáktól is xboxot kérne akkor megvenném de ha egy kirakóst akkor azt. Karácsony az ami az álmokról szól, főleg ha a gyerek hisz még a jézuskában.

Nekünk drága karácsony lesz nagyobb gyereknek gamer számítógépet, kisebbnek ps4et.

Könyvutalvány a nagyobbnak kicsinek legotn

2018. dec. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
58%

Nem értem, ez miért tartozik a gyk közösségére? Buksi simit vártál, hogy igeeen ti nagyon jól csináljátok? Te a 10 ezernél húztad meg a határt, már az 50-100 ezernél. Nem lehet minden családnak a magánügye, mennyiért vesznek ajándékot a SAJÁT gyerekeiknek?

Egy-egy közepes Lego 7-8 ezer, kap mellé egy jobb csokit, már 10-nél tartunk. Nem értem, miért kell ezt csinálni... Mindenhol mások az igények, a keret. Attól, mert valaki Apple iPadet kap, még nem biztos, hogy azért, mert amúgy nincsen vele foglalkozva. Ki így csinálja, ki úgy.

2018. dec. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!