Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szólít a gyereked bárkit...

Szólít a gyereked bárkit néninek/bácsinak a pedagógusain kívül?

Figyelt kérdés

Amikor én gyerek voltam, az egészen fiatal felnőtteket is néniztem vagy bácsiztam. Most azt látom, hogy ezt senki sem szereti, ezért az én gyerekeim a tanítókat és az edzőket leszámítva csak néhány nagyon idős rokont szólítanak így. (De tényleg nagyon idős, tehát 80 felett. Az alatt senki sem szereti.) Sőt, egy magánoviban dolgozom, és itt a gyerekek is simán csak keresztnéven szólítanak minket.

Felétek ez hogy megy? Lehet, hogy ez a néni/bácsi is teljesen ki fog hamarosan kopni? Vagy van olyan terület az országban, ahol még gyakoribb a használata? Mi Budapesten élünk.


2018. dec. 22. 08:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
28%
Én is ugyanezt látom, és őszintén szólva eléggé zavar. Az is, hogy nem köszönnek már csókolommal a gyerekek. Egy 3 évestől szerintem nagyon hülyén hangzik a jónapot kívánok. Én próbálom úgy mondani, hogy XY bácsi, néni a nagynénije, nagybácsija pl..de az érintettek kikérik maguknak, hogy ők nem bácsik/nénik, pedig 40 körül vannak. Úgyhogy az én gyerekem se nagyon bácsiz, néniz senkit, mondjuk ő még csak 2 éves. Nem tudom egyébként, hogy a csókolomozást megtanítsam-e neki, vagy mivel már ez sem divat, majd hülyének fogják nézni, ha ő így köszön.
2018. dec. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%
Ugyanezt tapasztalom én is, amit írtok. Kikérik maguknak a felnőttek, hogy bizony ők nem nénik/bácsik. Hát pedig egy kisgyereknek szerintem igenis azok. Nálunk a szomszédban van családi napközi, a 2-3 évesek a tulajt és a feleségét (a gondozónőt) Józsinak meg Marinak szólítják és tegezik. Pedig olyan korban vannak, hogy én, 30-as nőként elsőre lemagáztam őket.
2018. dec. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Én feladtam a csókolomot, mert a legtöbb felnőtt kikérte magának. Az oviban is sziázták az óvónőket. Az iskolában viszont, legalábbis nálunk, még elvárnák, de egy ekkora gyereket már nehezebb rászoktatni. Múltkor a másodikos fiam a jelenlétemben lesziázta a tanítónőt, mire a tanító finoman kifejtette nekem, hogy milyen neveletlenek a mai gyerekekek... Valahol igaza van, de ha 30 esetben sértődtek meg már a csókolom miatt, a 31. alkalommal már én sem fogom erőltetni, és ez a vége, hogy neveletlennek nevezik a gyerekemet.
2018. dec. 22. 09:12
 4/18 anonim válasza:
51%
Mi csak az idős rokonokat, és a pedagógusokat néniztük. Az edzőim (egy kivételével) mind 35-40+osak voltak, mégse néniztem/bácsiztam őket soha.
2018. dec. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%
Igen. A 6 éves lányunk csókolomot köszön a felnőtteknek és néninek/bácsinak szólítja őket (+keresztnév). Pl. kollégáimat, barátai szüleit, szomszédokat. Jellemzően 40 körüli felnőttekről beszélek (sőt néhányan még kicsit fiatalabbak is). Senki nem kéri ki magának.
2018. dec. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
82%
A fiam 6 éves, és minden felnőttet néninek/bácsinak hív, a szomszédokat, az ovis társainak szüleit, a boltost. Csak a családban és a közeli barátokat szólítja a keresztnevén.
2018. dec. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
53%
Külföldön élünk, itt a gyerekek az asszonyom és uram megszólítást használják és magázódnak. Családon belül a néni és a bácsi használt, szinten magázódással
2018. dec. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
82%

Akinek tudjuk a nevét, azt nem nénizzük/bácsizzuk. Az inkább gyűjtőnév lett.

Várakoztunk amikor a lányom kérdezte tőlem, hogy leülhet-e a néni mellé. A nő kapásból kikérte, hogy ő nem néni, pedig szerintem 40+ volt. És akkor gondolkodtam, hogy hogyan kéne ilyenkor mondani. Leülhetek a nő\csaj mellé? Vagy hogy?

Szóval szerintem marad a felnőtt ismeretlenek néni\bácsi. Ha bemutatkozik, akkor úgy szólítjuk, ahogy szeretné. Idősek úgyis azt szokták mondani, hogy XY néni vagyok, akkor mi is XY néninek szólítjuk.

2018. dec. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
22%

Nincs gázabb köszönés a csókolomnál. A fiam 3 évesen is jó napot kívánokkal köszönt és igenis udvarias volt, nem nevetséges.


A nénizés és bácsizás is elég retró, nem hiszem, hogy baj, ha kiveszik. A tanárokat sem kell nálunk nénizni, sőt, az óvónénit sem. Nevén szólítják, ahogy mindenki mást is.


Budapest.


N34

2018. dec. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
46%
A 92 éves rokonnénit nénizik egyedül. Én nem bánom. Az edzőiket is tegezik. De a rokonnéni is tőlem annak idején elvárta a csókolomot, a gyerekeim meg lazán lesziázzák és tegezik, és nem zavarja. Halad a korral. :D
2018. dec. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!