Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miből tudtátok, hogy készen...

Miből tudtátok, hogy készen álltok a gyermekvállalásra? Hány évesek voltatok ekkor?

Figyelt kérdés

Nem anyagi háttere gondolok (persze ez is nagyon fontos). Hanem, hogy mikor jött a mindent elsöprő érzés es vágy egy kisbabára? Mikor éreztétek úgy, hogy lelkileg készen álltok rá? Mennyi idő volt ez után még ténylegesen jött a baba?


Nők és ferfiak válaszat is szívesen fogadom! :)



2018. dec. 27. 14:18
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Soha, nem is fog
2019. jan. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Coffelia ***** válasza:

Nekem soha nem volt mindent elsöprő vágyam, hogy gyerekem legyen. Egyszerűen nem így voltam bekötve :) Amikor tervezni kezdtük, akkor is csak úgy fogtam fel, hogy jaja, majd igen, majd valamikor. Aztán becsúszott. Nem pánikoltam, kíváncsi voltam, de nem voltam extra izgatott, valahogy úgy fogtam fel, hogy ez az élet természetes folyása, ahogyan lenniük kell a dolgoknak. Egyáltalán nem voltam bezsongva, csak úgy jó volt lenni.

Az első évben viszont kábé 100x mondtam, hogy többet nem szülök, annyira zombi voltam. Most már két és fél éves, elképzelhetetlenül zseniális, dumás, baromi okos kiskrapek, imádom, de meg kellett küzdenem érte, hogy elfogadjam az új életem. Nekem be kellett látnom, hogy magamtól talán sose döntöttem volna az igen mellett, úgyhogy ez a véletlen kellett ahhoz, hogy elbillenjen a mérleg végül. Azt is be kellett látnom, hogy soha nem lettem volna előre kész lelkileg egy gyerekre, én az a típus vagyok, aki csak és kizárólag útközben tud megérni rá. Ilyen is van, döcögős volt az eleje, de jó vége lett :)

2019. febr. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
54%
Mivel nekem viszonylag idősek a szüleim, már kiskoromtól kezdve az volt a vágyam, hogy fiatalon legyek anyuka. Így is készültem már kb 18 éves korom óta, akkor ismerkedtem meg a párommal, 4 évvel később lediplomáztam, elkezdtem dolgozni, összeházasodtunk a férjemmel. Most 23 vagyok, rajta vagyunk az ügyön :)
2019. febr. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!