Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mik a megfelelő körülmények...

Mik a megfelelő körülmények gyermekvállaláshoz?

Figyelt kérdés
Mentálisan, lelkileg késznek érezzük magunkat a gyerekvállaláshoz. A kapcsolatunk is úgy gondoljuk megért rá.Fiatalok vagyunk, de ez nem zavar különösebben minket. Én 20, párom 22 éves. 3 éve vagyunk együtt, másfél éve együtt élünk. Mindketten dolgozunk, én emellett egyetemre is járok levelező tagozatra. Albérletben élünk, közben fizetjük a lakákasszát.Félretett pénzünk is van. Autónk, lakásunk nincsen. A nettó bevételünk 350-400ezer körül szokott lenni. Várjunk még arra, hogy anyagiak szempontjából jobb lesz? Jelenleg az albérlet az, ami aggaszt, de nem szeretnénk emiatt 5-6 évet várni, mire saját lakásunk lehet,bár tisztában vagyunk vele, hogy akkor sem lennénk elkésve. Ezek mennyire ideális körülmények?
2019. jan. 7. 23:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

"A nettó bevételünk 350-400ezer körül szokott lenni."


Ne azt nézd, hogy most mennyi, hanem azt, hogy mennyi lesz, ha elmész szülni. A töredéke.

Emellé azt nézd meg még, mik a jelenlegi költségeitek. Mennyit éltek fel, mennyit tesztek félre.

Nem jó úgy gyereket vállalni, ha muszájból szaladni kell vissza pár hónapos korában dolgozni.

2019. jan. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
46%

A lakás hiánya nem jó.

Én a helyetekben osztanék-szoroznék, hogyan lehetne mihamarabb, akár hitellel is saját lakásunk. Azt kivárnám a gyerekvállalással.

2019. jan. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
Bőven ráértek még, hova kell sietni. Legalább az egyetemet fejezd be, kezdj el dolgozni legyen pár év munkatapasztalatod , és legyen jó gyeded.
2019. jan. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%

Ráadásul a főbérlőt is tájékoztatni kell, ha baba jön. Sokan nem adják ki kisgyerekesnek a lakást, mert félnek, hogy nem lehet kirakni, nem fog fizetni.

Én is belevágnék a saját lakásba előbb. Fiatalok vagytok még nagyon, nem azon a pár éven múlik. Ha lediplomázol előbb, a pénz is jobb lesz.

2019. jan. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
23%
20 évesen szülnél egy 22 évesnek? Ennyi ésszel SEMMIKÉPP!
2019. jan. 8. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
32%

De sok birka van itt.Ne hallagass senkire!18 évesen szültem a fiamat és lám nem halt éhen.Mi is albérletbe laktunk

.Minden szülinap karácsony nagyon jol telt.Mindig mindent megkapott amire vágyott.Ha arra vársz h.mindenetek meglegyen,és hogy minden jó legyen,sose lesz gyereketek.Majd ha lesz,úgy fog alakulni hogy mindenre fog jutni.

2019. jan. 8. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
96%

Kedves 6-os, azt ugye tudod, hogy a felelős gyerekvállalás nem ott kezdődik, hogy nem hal éhen...? Jó, hogy szerencsésen alakult az életetek, de hadd ne te legyél már a követendő példa annak, aki láthatóan ésszel próbál gyereket vállalni...


Kérdező, az albérlet még hagyján, de nekem a 350-400ezres fizu kevésnek tűnik. Ha a te kereseted kiesik, mi lesz? Az állami pénz bakfitty, a baba viszont drága móka. Talán mégis megérné várni. Ha 5-6 évet még baba nélkül vagytok, van időtök kicsit szabadnak is lenni (nyaralni kettesben, ilyesmi), kellemesen élni plusz félretenni, majd sokkal biztosabb lábakon családot alapítani és ott us felszabadultabban élni. Vagy nem vártok és akkor ugyanebben az időben kaparhattok, mint malac a jégen, hogy hol akciós éppen a párizsi...


Amúgy 20 és 22 évesen messze nem vagytok mentálisan felkészülve, még csak igazán felnőttek se vagytok :) Szemernyi rosszindulat nélkül mondom, mert mindenki azt hiszi ebben a korban, hogy felnőtt és csak később esik le, hogy mennyire gyerekek voltunk még...

2019. jan. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
96%

Miért annyi a lényeg, hogyha gyereket szülünk, utána ne haljunk éhen? Komolyan, ez a szint?


Miért nem az, hogy a gyereknek megmutathassuk a világot, taníthassuk nyelvekre, kipróbálhasson sportokat, programozhassunk...? 2 éves lesz a lányunk, bizony sokba kerül. Egy állatkertezés három embernek nem nagyon áll meg 15-20 ezer alatt. Belépők, parkolás, ott venni valamit a gyereknek, utána beülni valahová egy ebédre/korai vacsorára. Egy játszóház szintén 3-4 ezer forint. Később óvodai, iskolai programok, kirándulások. Felsőben kiderül, hogy nem megy neki a matek, heti minimum 1x különtanár, mellé jön az, hogy nyelvvizsgát is kéne tennie, az is pénz+ahhoz is kell külön felkészítő, aki szintén nem vállalja a gyerek két szép szeméért a tanítást. Aztán jönnek a nagyobb igények, hogy szeretne telefont, számítógépet, külön programokat a barátaival, amikre szintén kell neki 2-3 ezer forint. 17-18 évesen ott lesz a jogosítvány, szalagavató, ballagás. Aztán az egyetem, ami aztán tényleg sokszorosa a korábbi költségeknek... És ha a Kérdező most, egyetemistaként nekiáll szülni, kétlem, hogy a karrierjében olyan szintű áttörés fog bekövetkezni, hogy a fizetését megduplázza.



Kérdező, én a helyetekben várnék még. Nagyon fiatalok vagytok, anno 20 évesen én is vágytam babára, és jaj de jó, hogy nem szültem. Ugyanis a bombabiztos kapcsolatomnak rá másfél évre vége lett, amúgyis megviselt, nemhogy akkor, ha még ott van egy gyerek is, akiről gondoskodnom kell. Éljetek kicsit, utazzatok, ezek a leggondtalanabb éveitek. Hová rohantok? Ha 3-4 év múlva szülsz, akkoris fiatalon leszel anyuka.

2019. jan. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, azt hiszem valóban várunk még ezzel, igazatok van, egy gyerek megérdemli, hogy stabil körülmények közé szülessen.

Az egyik válaszoló aki írta hogy ennyi eszem van, igen, pontosan ennyi eszem van hogy előtte mérlegelek, szerintem ez a teljesen normális. Az hogy vágyunk rá szerintem nem olyan nagy bűn. Szerintem pont a korunk lényegtelen itt, egy gyerek nem azt fogja nézni, hogy hurrá apa 30 éves, hanem hogy mennyire tudja gondját viselni. Ismerek nagyon sok jó fiatal apát, bár sok olyat is hallok hogy a többség lelép szülés után, de nem kell általánosítani. Mindenesetre valóban megvárjuk míg lesz saját lakásunk, én pedig befejezem az egyetemet.

2019. jan. 8. 09:11
 10/14 anonim ***** válasza:
22%

"Kérdező, az albérlet még hagyján, de nekem a 350-400ezres fizu kevésnek tűnik"


Ez durva volt azért!

2019. jan. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!