Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megkaphatom a teljes felügyele...

Megkaphatom a teljes felügyeleti jogot?

Figyelt kérdés

A gyermekem apjaval 1,5 éve nem vagyunk együtt.

Szeretném elintezni, hogy a teljes felügyeleti jog az enyém legyen.

Apuka külföldön él, gyermeket nem látogatja. Egy fix összegben egyeztünk meg ezt minden hónapban utalja.

Nem volt semmilyen bírósági tárgyalás, nem is voltunk össze házasodva.


2019. jan. 13. 13:37
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Utolso, kamuzol. Mindkét szülő engedélye kell az útlevélhez. A gyermekelhelyezes kevés.
2019. jan. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
54%

Nem kell. Már kétszer csináltattam útlevelet a gyerekemnek, az egyiknél az apja Brazíliában volt. Utoljára pedig tavaly szeptemberben.


"Útlevél igénylése 18 éven aluliak részére:


Elvált szülők esetében a gyermek elhelyezéséről szóló jogerős bírói ítéletet, elhalt szülő(k) esetében a halotti anyakönyvi kivonat(ok) be kell mutatni."

2019. jan. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Ha idézel, idézd a teljes szoveget: "Kiskorú gyermek útlevéligényének benyújtásakor a szülők (törvényes

képviselők) együttes megjelenése szükséges. Az útlevél kiadásához

közös hozzájáruló nyilatkozatukat egyidejűleg teszik meg.

Az egyik szülő személyes megjelenése esetében a másik szülő írásos

magánokiratba foglalt hozzájáruló nyilatkozata.

Elvált szülők esetében a törvényes képviselőnek - a szülői felügyeletet

gyakorlónak - a gyermek elhelyezéséről szóló eredeti jogerős bírói ítéletet,

elhalt szülő(k) esetében a halotti anyakönyvi kivonat(ok) be kell mutatni."


Ergo, ahol kozos a szülői felügyeleti jog, ott kell a másik szülő beleegyezése is. Amúgy meg nem azh útlevél a lényeg, hanem a többi, pl az iskolai beiratkozas: ez egyike annak a pár lényeges kérdésnek, amiben a törvény szerint közösen kell dönteni

2019. jan. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Sőt a tengerentúlra még vízumot is kaptam a gyereknek, a gyerekelhelyezési ítéletről csináltattam hivatalos angol fordítást, semmi gond nem volt.
2019. jan. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Ezen ne vesszetek már össze, mindkettőtöknek igaza van, csak idő közben megváltozott a szövegezése az egésznek. Az én papírjaimon is az van még, hogy a fiam nálam van elhelyezve, és kész, felügyeleti jogról egy szó sincs benne. 2008-as az ítélet. Ezzel írattam iskolába, ezzel csináltattam neki személyit, mindent ezzel intéztem, amihez az apja aláírása is kellene.

Nem tudom, pontosan mikortól, de ha jól rémlik, 2012 óta írják bele a felügyeleti jogot az ítéletbe, tehát a 2012 után kiállított papíroknál a kizárólagos felügyeleti jognak kell benne lennie az ítéletben ahhoz, hogy a másik szülő nélkül lehessen ilyen ügyeket intézni. A régebbiekben még nem ez szerepel, így a tájékozottabb ügyintézők elfogadják. A nem annyira tájékozottak belekötnek, aztán lehet velük vitatkozni, meg jogászt bevonni a sztoriba.

2019. jan. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Akkor most szó szerint idézem az én bírósági határozatomat, amivel útlevelet csináltattam, kétszer iskolába irattam a gyereket, sőt még vízumot is kaptunk:


"A bíróság a peres felek kapcsolatából ..... született .....utónevű kiskorú gyermeket a felperes anya gondozásában és nevelésében helyezi el."


Ezen kívül csak a megítélt gyerektartást és a láthatást említi. A felügyeleti jogról egy szó sincs, nem vették el az apától, csupán nálam helyezték el a gyereket. Ha a kérdező elmegy a bíróságra, kéri a gyerek nála történő elhelyezését, akkor ugyanezzel a határozattal mindent tud majd intézni. Nekem legalábbis sikerült.

2019. jan. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Az én határozatom 2014-es, nincs szó benne felügyeleti jogról.
2019. jan. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Az enyém meg 2009es, és van benne, lévén nálunk apuka felügyeleti joga meg lett szuntetve
2019. jan. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
15-ös vagyok, nem tudom, máshol miért van máshogy, nekem a kormányhivatal jogásza mondta azt, amit ide leírtam. Ennél jobban nem mentem bele a dologba, nekem elég volt, hogy azt tudjam, hogy a mi papírunk rendben van, és nem kell az apához szaladgálnom, ha valamit el akarok intézni, pláne, hogy azt sem tudom, hol él jelenleg (csak annyit tudok, hogy külföldön).
2019. jan. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Én is csak a saját személyes tapasztalatomat írtam le, nem a "valamikor valahol olvastam valamit" véleményemet, mint sokan. Lehet, hogy az elmúlt pár évben változott a bírósági ítélet, de én továbbra is tudok mindent intézni az apa nélkül.
2019. jan. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!