Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Baj, ha én nem szeretnék...

Baj, ha én nem szeretnék gyereket? Ez változhat idővel?

Figyelt kérdés

Igaz, még csak 22 éves vagyok és egyetemista, szóval ez még elég messzi téma nálam. De már most úgy érzem, hogy én nem szeretnék majd gyereket később sem. Ez változhat idővel, ha majd pl. lesz valakim?


Én enélkül is teljesnek érzem az életemet. Csak azért szomorú ez, mert a szüleim meg számítanak rá, hogy lesznek majd unokáik. És ha szóba kerül, akkor mindig mondom nekik, hogy tőlem ugyan nem, de erre mindig rosszul reagálnak, és azt mondják, hogy "de buta vagy, majd később másképp fogod ezt látni úgyis". De csak telnek az évek, és én még mindig ugyanúgy érzek. Változhat még?


2019. jan. 14. 01:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Változhat is, de ha így marad sem baj. Sok olyan férfi van, aki nem szeretne, vagy nem annyira, hogy enélkül ne lehetne boldog. Fontos, hogy ne árulj zsákbamacskát. Ha olyannal hoz össze az élet, aki gyerekre vágyik, ne hitegesd őt (és magadat) azzal, hogy biztosan meggondolod magad, mert nem biztos. Beszéljétek őszintén a jövőről, hiszen ez egy nagyon fontos kérdés.
2019. jan. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Persze h valtozhat kesobb a hozzaallasod. Ettol fuggetlenul van sok no aki nem vallal gyereket. Abban sincs semmi rossz.
2019. jan. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Vagy változik, vagy nem. Nem vagyunk egyformák.

Én még 22 évesen szerettem volna, most meg 29 évesen már nem. Rettegek a szüléstől, meg nem jövök ki jól a gyerekekkel. Ha mindenképp gyerek, akkor az örökbefogadás felé hajlanék.

2019. jan. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Jöhet még.
2019. jan. 14. 16:59
 15/15 anonim ***** válasza:

Van, akinél változik, van, akinél nem (44 vagyok, és mióta az eszemet tudom, soha nem akartam).

Egy dolog a nagyon fontos, és ezt vésd eszedbe jól:

NE KÜLSŐ NYOMÁSRA VÁLLALJ!

Ne menj úgy bele, hogy "majd lesz valami". Ne hagyd, hogy rábeszéljenek, vagy befolyásoljanak pl. érzelmi zsarolással, bűntudat keltéssel.

Ne a párod kedvéért vállalj!

Akkor vállalj gyereket, ha vágysz rá! És nem csak babakorában, hanem ovis, iskolás, kamasz és egyetemista korában is.

2019. jan. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!