Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fiatalok, akik nem vállaltok...

Fiatalok, akik nem vállaltok gyereket! Miért döntöttetek így?

Figyelt kérdés
Miért döntöttetek így, mi az oka? Nemet és kort is írjatok légyszi és, hogy kapcsolatban született meg a döntés vagy egyénileg. Köszönöm!

2019. jan. 18. 09:32
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
61%

Én speciel nem akarok gyereket. 30 vagyok, lehet nem annyira fiatal, de még annak érzem magam. :D

Viszont kiskorom óta tudom, hogy nem akarok gyereket és ebben a mai napig 100%-ig biztos vagyok, a férjemmel együtt.

Óriási, életed végéig tartó felelősség. Röviden-tömören. Nincs az, hogy akkor megyünk és jövünk, amikor akarunk, addig alszunk, ameddig akarunk pl hétvégén. Újszülöttként mindenért csak sír, éjszakázások sora, nulla alvás, állandó kakis pelus csere stb. Aztán jön a dackorszak, a hiszti, a semmi se jó, a csak azért sem hallgatok anyára/apára. Majd a kamaszkor, mikor szemtelen, engedetlen, bulizni akar, pasizni/csajozni, te meg otthon szétizgulod magad, hogy jól van-e. De még rengeteg dolgot tudnék írni, csak a környezetemben lévő gyerekesekből kiindulva. Mikor beteg és azért kell táppénzre menned, hogy orvosról orvosra hurcibáld. Mindig kitalál valami új heppet magának, hogy most ezt akar, azt akar, most ide akar menni, utána amoda. Rengeteg pénzbe van.

Mi férjemmel így vagyunk boldogak és így vagyunk egy család, akik bármikor számíthatnak a másikra. Utazgatunk, élvezzük az életet és nem idegeskedünk állandóan valamin a gyerek miatt, mint a barátaim 99%-a.

Nem mellesleg nem tenném ki a testem egy iszonyatosan fájdalmas szülésnek és egy esetleg végighányós terhességnek. Plusz évek óta rendszeresen edzem, beképzeltség nélkül jó alakom van, amiért sokat tettem, ezt sem adnám fel!

2019. jan. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
69%
11! Ez pont igy van ha gyereked van. De nem azért vállalunk gyereket mert akarjuk ezt a sok nyűgöt, hanem mindezek ellenére. Mert cserébe valami olyasmit kapsz amit semmi mással nem pótolhatsz. Se kutyával, se macskával se utazgatással. Ha szülsz egy gyereket megváltozik az értékrended, más kap értelmet,a nevelése feladattá válik, nem nyüggé, az utazgatásokat pedig nem kell feladni, gyerekkel is lehet. Nyilván másabb lesz, de pl nekem mióta gyerekeim vannak, ha a férjemmel kettesben utazunk el, már hiányoznak 2 nap után. És ez igy van jól.
2019. jan. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
88%

12-es én szimplán leírtam a nézőpontomat erről, válaszolva a kérdesre. Mi éppen hogy nem mindezek ellenére vállalnánk, hanem mindezek miatt (!) nem vállalunk. Kinek ez, kinek az. Nekem van egy tőlem jóval fiatalabb testvérem, 10 voltam mikor született, én láttam mennyit szenvedtek vele anyumék, meg nyilván én is szívtam, amikor neki egesz éjszaka üvölteni volt kedve. És ez csak egy példa. Ettől független imádom a húgomat, ő még azért viszonylag jó gyerek volt. De azért közeli barátnőim gyerekeit látom és egy percig nem irigylem őket, de ezt ők maguk is bevallják, hogy attól független, hogy ok akartak gyereket és szeretik őket, ahogy vannak, maximálisan megértik azokat, akik ezt nem vállalják be önként és dalolva. Én kapok szeretetet a férjemtől, a hugomtol, anyuméktól, baratoktól stb, nekem így kerek az élet, nem hiányzik belőle semmi, amit pótolnom kéne, akár például egy gyerekkel.

És hiába jönnek a reakciók, hogy “de ha gyereked van, az más”, mert az addigi eleted megszűnik létezni, onnantól nem te és a te “akaratod” az elsődleges, hanem mindent hatra kell sorolnod és a gyerek érdekeit a magad elé helyezni. Nekem ehhez pedig abszolút nincs kedvem.

2019. jan. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Az új kérdés meg törölve lett, mert nem lehet két ugyanolyan egy kérdezőtől, szóval marad ez. Igaz, oda többen válaszoltak, amíg törölve nem lett. Ha esetleg valakit azok közül, aki oda írt érdekelne, hogy mit írt vagy hogy mit reagáltak az ő kommentjére, annak el tudom küldeni üzenetben. Sajnálom, pedig egy apajelöltet és egy anyajelöltet majdnem sikerült összehozni. 😋 Egy ideje már mindent kimàsolok, direkt az ilyen meglepetésszerű törlések miatt. Szerintem eddig mindenkinek igaza van, annak is aki akar gyereket és annak is aki nem. Mindkét véleményt abszolút meg lehet érteni. Én egyet tudok, mégpedig azt, hogy külső nyomásnak, úgy mint szülő, nagyszülő, ismerős, barát, nem szabad engedni. Mindenki akkor vállalja, ha valóban érzi, hogy szeretne gyereket és tudja azt, hogy ha bármi lesz, fel fogja őt nevelni. Legalábbis ez az én véleményem.
2019. jan. 18. 15:20
 15/20 anonim ***** válasza:
65%
Egyszerű anyagi oka van, bizonytalan jövő, munkanélküliség, alacsony bérek, megfelelő partner hiánya. Én soha nem akartam gyereket, nem kívánom neki azt a szenvedést ami hazánkban megy, így jobb hogy nem is lesz. 10 évvel ezelőtt még bizonytalan voltam, de ma már biztosan tudom hogy jól döntöttem
2019. jan. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
54%
Nem kellettem soha senkinek, így hiányzik a gazdatest. 29F
2019. jan. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
85%
Sok oka van. Nincs türelmem a gyerekekhez ezért alkalmatlan vagyok rà, + fàrasztóak, energiavàmpírok, sokat üvöltenek, nem lehet tőlük rendesen se aludni se nyugton lenni. Kevesebb időnk lenne egymàsra a férjemmel és önmagunkra is. Szeretjük a szabadsàgot, kötetlenséget amit a gyerekmentes élet jelent, marhàra nem hiànyzik egy éjjel- nappal visítozó, nyàladzó gyerek, se a szaros pelenkàk, se a hiszti, se az anyagi teher ami ezzel jàr. Mi élvezzük az életet kettesben, és szeretnénk ha ez így is maradna. Ezért nem kell gyerek. Ennyi. N, 33
2019. febr. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
90%

Egyrészt magunkat is alig tartjuk el a párommal, ráadásul albérletben vegetàlunk. Ez már önmagában elég ok.

Másrészt szeretünk kettesben lenni, pihenni, sokáig aludni, függetlennek lenni. Nem akarunk egy ekkora felelősséget és az anyagiak miatt úgyis alkalmatlanok lennénk rá.

2019. jún. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
94%

Soha nem érdekeltek a gyerekek. Sokmindenre vágytam gyerekkoromtól mostanáig, de arra soha, hogy anya legyek. Nem a szaros pelenkák és az ordítás miatt, nem a kamaszkori nehézségek miatt. Egyszerűen annyi dolog érdekel, hogy emellé nem férne be egy gyerek sem anyagilag, sem időben.


A testvéreimnek vannak kisgyerekei, de velük sem érzem jól magamat. Persze aranyosak, szívesen vigyázok rájuk, de mindig erőlködnöm kell, hogy új programokat találjak ki. Folyamatosan gondolkodnom kell, hogy hogyan bánjak velük, mert nem jön magától. Nem lenne hozzá sem türelmem, sem erőm, hogy minden nap ezt csináljam.


Aki szeretne gyereket, annak biztosan megéri a sok fáradtságot és lemondást, de én nem hiszem, hogy több örömöt találnék benne, mint a mostani életemben.

27n

2019. jún. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
45%
Én néha úgy érzem,hogy már gyereket szeretnék vállalni,de mivel több testvérem van és tőlem kisebbek és sokat kell rájuk szólni,így egyelőre biztos nem lesz gyerekem.Gondolkodtam,hogy mi van,ha nem vállalok gyereket?Az valahogy hiányozna később az életemből.Úgy nevelném,hogy ha kell kikapna,és nem venném meg neki az egész Tescot mert ő azt akarná,ha kell akkor üvöltsön a kiságyba(ha ném éhes,nem fáj semmilye,nem kakis). 20L
2019. jún. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!