Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Letapadt fitymára milyen...

Letapadt fitymára milyen krémet használtatok (mármint a fiatoknak), ami használt is?

Figyelt kérdés
Elocomos nem vált be. Jó lenne valami recept nélküli.
2019. jan. 23. 13:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Dermovate krémet használtunk, de sajnos nem hozott eredményt. Egyébként szerintem ez receptköteles, mert gyerekorvos tanácsára kezdtük használni.
2019. jan. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mennyi idős?
2019. jan. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szteroidosat szoktak felírni, azt meg vény nélkül nem adnak. Egyébként ha csak letapadás és nincs begyulladva, a mai trend szerint akár kisiskolás korig sem bántják, majd megoldja magának.
2019. jan. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs gyulladás, kamasz korig nem szabad piszkálni.
2019. jan. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
6 lesz hamarosan. Begyulladva nincs. Asszimetrikusan van letapadva, túl közel a húgycsőhöz. Púposodni is szokott, amikor pisil.
2019. jan. 23. 17:13
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam Ftorocort kenőcsöt kapott, ez szteroidos és receptköteles. Nála nem csak letapadás volt, hanem szűkület is, és pisiléskor felpúposodott.
2019. jan. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Bocsánat, hogy belekérdezek. Útolsó, aki írtad Ftorocort krémet. Orvos írta fel, milyen gyakran kented és mennyi idő alatt segített? Az en fiamnak is le van tapadva, plusz elég szűk neki elől. Felpupsodik. Külföldön lakunk. Novemberbe begyulladt neki. Akkor voltunk dokinál. Egy sima szteroidos krémet írt. Ha nem segítene, műtik. Nem segített. Igen ám, de körülmetélné a doki, amit nem nagyon szeretnék. Gondoltam, talán kipróbálnám előtte a te javasoltadat. Ma műtötték volna, de egy váratlan műtét miatt, az ővé most csúszik.
2019. jan. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Azt nem írtam, a gyulladás már nincs neki, nem is fáj neki
2019. jan. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekünk 2x4 hétig kellett használni, naponta 1x, lefekvés előtt, a két cikkus között 1 hét szünetet kellett tartani.

Az én fiam fitymája a kezelés előtt semennyire sem jött hátra ( amúgy 3 és fél éves volt). Már az első 4 hétben sokat javult, a második 4 hetes szakaszban pedig már teljesen hátrahúzható volt.


A kezelés befejezése után kb. 2 hónappal újra elkezdett letapadni/ szűkülni, ekkor azt mondta a sebész, hogy gyakran van ilyen visszaesés, ilyenkor kenjük újra, de csak addig, aím helyre nem jön, már nem kell hetekig, elég néhány nap. Szerencsére műtétről nincs szó, pedig féltem tőle.


(Ftorocortos válaszoló voltam)

2019. jan. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kimaradt, hogy sebészeten írta fel az orvos.
2019. jan. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!