Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mekkora törés 4 gyereket más...

Mekkora törés 4 gyereket más suliba, oviba iratni?

Figyelt kérdés

Leírom röviden milyen kérdés merült fel. A férjem a jelenlegi munkahelyén évek óta egyre több és több terhelést kap, ami megnezehíti az életét, kimerítő, felelősséggel is jár. Emiatt váltani szeretne (más jelelgű munkára ami máshol is van helyileg) , ami azt eredményezné , hogy 1. el kell adni a házunkat (ez mondjuk hamar menne mert gyakran van rá jelentkező így is hogy nem eladó 2. el kellene költöznünk egy másik nagyvárosba. Így a gyerekeink ( 5., 3 és 1. osztályos , valamint nagycsoportos ) iskolát kellene váltsanak.

Az én munkám nem kötött, a másik nagyvárosba átkérem magam (ugyanannál a cégnél) tehát nekem nem lenne ilyen téren gond.

Viszont 14 éve élünk a jelenlegi lakhelyünkön, a gyerekek szeretik a társaikat, az iskolájukat, az ovit.

Én is a munkatársaimat.

De azért a férjem a fő munkakereső, konkrétan 3-szor annyit hoz haza , mint én.

Jót akarok neki is, hiszen szeretem, és azt szeretném, ha jól érezné magát, nem úgy mint egy igásló. Közben a gyerekeimet nagyon féltem a váltástól.


2019. febr. 7. 14:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ti ott lesztek, mint biztos pont. Ha egy suliba fognak járni szünetekben találkozhatnak.

Biztos valamilyen szinten megviseli őket, de fontos, hogy Nektek mi a jó hosszútávon.

De ne évközben váltsatok, ha van rá lehetőség. És a gyerekeket is időben készítsétek fel a változásra.

2019. febr. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem semmiképp nem most váltanánk, még köti a férjemet egy szerződés is. De annyira sajnálom őket (mármint a gyerekeket) , minden kis barátjuk itt van :(

Közben meg nyilván a férjemnek is szeretnénk, ha könnyebb lenne az élete. Sajnos semmi remény rá hogy könnyebb lenne a helyzete, sőt egyre több terhet tesznek rá .

2019. febr. 7. 15:15
 3/7 anonim ***** válasza:
97%
Elég zsákmacska. Most ott hatból öten jól érzitek magatokat, ki tudja ez az arány mi lesz a másik munkahelyen, iskolában, óvódában és új otthonban. Valahol egyébként jó lehet a váltás is, új kapcsolatok és tapasztalatom szerint, akik többet költöztek gyerekkorukban, kevésbé röghöz kötöttek, bátrabbak később. Nem tudhatjátok a jövőt, max. írjatok egy listát, mi jobb ott és itt, pl. ha nagyobbak lesznek a gyerekek, melyik városban mik a lehetőségeik. Pénzügyileg a költözés, eladás-vétel, ha kell, felújítás... ti látjátok, mikorra keresitek meg újra mindezt, megéri-e. És hogy érdemes átgondolni, akad-e kompromisszum helyben. A jövőt senki nem ismeri, mindkét változat lehet jó és rossz.
2019. febr. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen :( én is így gondolom.Előnyei is lennének, mert most társasházban élünk, belvárosban , ide pl. nem vállatunk állatot, ott már lehetne, de ez igazából csak a négy gyerekből kettőnek pozitiv.

Az a baj, hogy magamból indulok ki, én világ életemben utáltam a változást, a költözést .

Iskola váltást is nehezebben éltem meg, pedig csak általános-gimi és főiskola között kellett megélnem.

Egyik gyermekünk adhd-s , kezelve van, fejlesztésre is járunk, de nála fokozottan fontos, hogy támogató pedagógusok és osztályközösségben legyen

2019. febr. 7. 15:19
 5/7 anonim ***** válasza:
Ingázás nem megoldható a férjed részéről?
2019. febr. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Közel 100 km lenne :(
2019. febr. 7. 19:34
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

én is inkább azt a részt forszíroznám, hogy apa tud-e a jelenlegi lakhelyről munkába járni.

a 100 km sok, de mondjuk napi 2xmásfél óra... van, aki csak Pesten ennél többet utazik a munkahelyére.

esetleg a másik városban egy kis garzon apának és kétlaki élet.


Baromira nem jó, ha szétszakad a család, és én nem tudom, hogy bírnám-e (1 évig volt a férjem külföldön, havonta jött haza 1 hétvégére), ráadásul csak 1 gyerekem van, de ő ADHD-s, és róla konkrétan TUDOM, hogy nem viselné el az iskolaváltást és a megszokott, biztonságos környezet elveszítését.

2019. febr. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!