Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A fiam nagyon rossz evő. Mit...

A fiam nagyon rossz evő. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A 3,5 éves fiam nagyon rossz evő. 7 hónapos koráig kizárólag anyatejes volt, utána 1,5-2 éves koráig főleg üveges bébiételeket evett. A mai napig csak kevés dolgot hajlandó megenni pl. tészta szósszal, leves, kenyér, sült krumpli, rizs, virsli, túrós béles, ilyenek. Az édességet/rágcsálni valót szereti, de nem mondanám, hogy nagyon sokat eszik belőle. Reggel és este iszik 3,5 %-os tejet.

Már mindent próbáltam, végső elkeseredésemben írok ide. Szerintetek is csak az az út marad, hogy vízen kívül semmit se adjak neki és akkor 3 nap múlva majd eszik? Többször próbáltam ilyet, ilyenkor egész nap nem eszik semmit, majd este kivesz a kenyeres fiókból egy szelet kenyeret és azt eszi magába.

Ma pl. egy pici fasírtot szúrtam fel a villára hogy megkóstoltassam vele, de ahogy közelítettem a szájához, már öklendezett is. A múltkor egy irinyó-pirinyó csirkemellet adtam neki, mire kihányta.

Szóval még olyan sose volt, hogy rántott húst/halat/krumplipürét/zöldségcsíkok/rántotta stb. evett volna. Sosem. :-( Gyümölcsből is csak az alma, körte, banán megy.


Gondolom, hogy én rontottam el, de nem tudom, hogy mit kellett volna/kéne csináljak. Amúgy nincs semmi baja, az orvos se mond semmit.

Segítsetek! Bármilyen ötletet szívesen fogadok!



2019. febr. 10. 14:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%
A bébiételeket gond nélkül ette? Ha igen, akkor lehet, hogy az állagával van a baja, nem tanult meg rágni, ezen egy Dévény gyógytornász tud segíteni.
2019. febr. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
33%
Nem hinném, hogy vízen kellene tartani. Lehet pont elég lenne csak a tejet elvenned tőle. Zsíros, telít, de nulla érték van benne. Csak rabolja a helyet a táplálóbb ételektől.
2019. febr. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat! Rágni tud, mert pl. a péksütit simán megrágja és lenyeli.

A tejre már én is gondoltam...

2019. febr. 10. 15:10
 4/18 A kérdező kommentje:

Valaki lepontozza a válaszokat, de nem tudom, hogy miért. Nekem minden válasz hasznos, én zöld kezet nyomok mindenkire, aki veszi a fáradságot és leírja bármilyen (!!!) ötletét.

A lepontozónak üzenem, hogy forduljon fel!

2019. febr. 10. 15:12
 5/18 anonim ***** válasza:
75%
Ok, akkor nem SEMMIT eszik, és a tej is tápláló. Akkor először is kezd el írni, pontosan mikor mit és mennyit iszik/eszik a gyerek. Ha megvan ez a lista, tisztán fog látszani, valóban keveset eszik-e vagy egyszerűen végig nassolja a napot.
2019. febr. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
76%

3,5 évesen pedig ne próbáld meg etetni, fél évesen is már önállóan be tudják a szájukba tenni azokat a falatkákat, amiket meg akarnak enni. Tedd számára elérhető helyre az ételt, ültesd oda az asztalhoz, amikor esztek, és az evés idejére neki is ott kelljen ülnie az asztal mellett. Közben csináljatok úgy, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne, hogy ő a teli tányér mellett ül és nem eszik belőle, csak elmenni ne engedjétek. A szuperdada című sorozatban többször is foglalkoztak evési problémás gyerekekkel, érdemes volna megnézned, hátha találsz benne számodra hasznos tippet.

A "gondolom én rontottam el"-re: sajnos nem olyan tudással születünk, ami lehetővé tenné a rutinos gyereknevelést, mindenki lukra fut időnként, csak nem szoktuk belátni, beismerni. Szóval hagyd abba az önmarcangolást. :)

2019. febr. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
87%
Az nagyon fontos információ volna hogy a 3 és fél évéhez hány centi és mennyi kiló, sok anyuka ugyanis tényleg már éhhalált vizionál, mikor voltaképpen a gyereke megfelelően eszik, csak esetleg válogat. Ha valaki ténylegesen nem eszik és nem jut megfelelő tápanyaghoz, akkor az fogy, vagy stagnál a súlya. Informatív jelleggel az én kivizsgált,ténylegesen rossz evő gyerekem 11 lesz májusban, nem magas, 143 centiméter és ehhez 26 kiló. Na, ő rossz evő, orvosi kontroll alatt van, mielőtt bárki megkövezne, de pont emiatt tudom, hogy néha a szülők hajlamosak ezt túlgondolni és a megfelelően gyarapodó gyermeküket is aggódva figyelni, amiért nem eszi éppen pukkanásig magát.
2019. febr. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
58%

Az a baj, hogy stresszelsz. Ez ráragad a gyerekre.

Legyen az evés term3szetes. Ne kínálgasd, ne ugráld körül, ne sopánkodj, ne panaszkodj másoknak úgy, hogy ő hallja.

Szerintem a tejjel nincs baj, talán a nasit csökkentsd.

Ha nem fogy és fejlődik, eszik annyit amennyire szüksége van.

Esetleg ha tényleg rossz evő és a bébiételt meg megenné, azt keverném rendes étellel, mindig csökkentve a bébi3tel mennyiségét.

A husikat tedd elé, hátha magától megkóstolja.

2019. febr. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

De aranyosak vagytok! Nem gondoltam, hogy ennyire megértőek/segítőkészek lesztek! :-)

Na szóval, nem kicsi, mert 105 cm és 20 kg. Hízik is normálisan, 4320 grammal született. De gondolom a tejtől hízik így, mert "normális" kaját nem eszik. Arra nem tudom rávenni, hogy pl. májkrémes/vajas stb. kenyeret egyen, szóval ilyen szokásos kajákat.

2019. febr. 10. 15:49
 10/18 anonim ***** válasza:
70%

Irigyellek hogy a te gyereked eszik kenyeret meg rizset :))) Az én lányom szintén 3 éves, kb azt eszi mint a tied. Főzeléken nőtt fel, 1,5 éves kora óta csak azt eszi amit ő akar. Virslit,sültkrumplit, rántotthust,tésztát magába,rudit,sós pogácsát meg üveges főzeléket eszik. Évente kb 2 újdonságot kipróbál. Idén a bolognai volt az egyik, ebből már hajlandó enni. Én abban reménykedem hogy ha elkezdi az ovit ez megváltozik. Mindenki ezt mondja.

A fiad óvodás már? Kitartást! :)

2019. febr. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!