Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek mennyit segít a férjete...

Nektek mennyit segít a férjetek otthon baba mellett, és mit dolgozik?

Figyelt kérdés

Nekem segítene, ha kérném, de egyszerűen nincs szívem hozzá. Hajnalban elmegy este 5re ér haza. Gyerek mellett szinte semmi időm kaját is alig tudom megfőzni. (nagyon keveset alszik nappal, és sokat kell vele foglalkozni és nem ő emiatt nehogy félre értsétek)

Párom kőműveskènt dolgozik egyetlenegy segítőivel és rengeteg munkájuk van.

Persze úszik a lakás és alig érem utol magam de egyszerűen nincs szívem elvárni hogy segítsen. Mert míg mondjuk szoptatok és utána rajtam alszik a baba (igaz hogy nem tudok semmit csinálni és foglalkozást igényel,de mindezt ugye a kanapén ülve csinálom ) addig ő a cementet lapátolt egész nap. Vagy épp falazott. Szóval szerintem abban hogy ki mennyit segít gondolom számít a munka jellege is. Nálatok hogy van?



2019. febr. 17. 14:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Már nem babánk van, bölcsis már a kicsi is. De amíg otthon voltam vele, akkor is mindenben részt vett a férjem, amiben tudott. Változó, hogy én mennyi mindent tudtam a nap folyamán elvégezni. Egy kiscsecsemő mellett sokkal többet, mint egy kúszómászó baba mellett, és megint más mennyiséget egy szaladgáló másféléves mellett. De ami nem lett megcsinálva napközben, azt együtt megcsináltuk délután, vagy egyikünk a gyerekekkel volt, másikunk befejezte a házimunkát. Én ezt sosem úgy vettem, hogy segítséget kérek, hanem úgy, hogy ezeket meg kell csinálni valakinek. Mivel én egész nap otthon voltam, a férjem meg nem, persze, hogy én csináltam belőle többet, de ha maradt belőle akkorra is, amikor már ő is itthon volt, akkor ő is részt vett benne.


Azt a részét értem, hogy sokat dolgozik a férjed, és kemény munkát végez, de egyszer csak visszamész dolgozni te is, akkor már napközben te sem tudsz ezekkel foglalkozni, csak munka után. Akkor is te fogsz mindent csinálni?

2019. febr. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
51%
Teljes mértékben együtt neveljük a gyerekeket. A férjem villanyszerelő. Veszélyes munka, nagyon oda kell figyelnie, pláne ha erős árammal (400 Volt) dolgozik. De mindig siet haza hozzánk. Mi úgy vagyunk vele, hogy a gyerekek közösek. Pont annyira az ő gyerekei, amennyire az enyémek. A házunk is közös. A férjem is pont ugyanúgy itt lakik, ahogy én. Ezért a feladatokat is ugyanúgy elvégzi, ahogy én.
2019. febr. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
89%

3as vagyok. Nem a jelenlegi 1est jelentettem, az már eltűnt!


Amúgy nem értem miért van lepontozva itt bárki is... Nem tanácsot kért, nem véleményt a kérdező.

Mindenki tényeket ír a saját életéről.

2019. febr. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Termelés vezető a férjem, reggel 7-re megy (5 percre van a meló kocsival) fél 4- kor végez. Addigra a ház rendben van, de szó nélkül bepakol a mosogatógépbe vagy ki, letörli a pultot asztalt ilyesmik. Este együtt vacsorázunk majd utána Ő fürdeti általában a gyerekeket. Nem fizikai munkát végez, viszont hatalmas felelősség van rajta. Fűnyírás ilyesmi az Ő reszortja. Ha kérem felporszívózik vagy ilyesmi, de nálunk csak heti egyszer van hagyományos porszívózás, mert a robot bejárja naponta a házat (van egy szobamacskánk, így nem tesz rossz szolgálatot) Nekem a férjem azt szokta mondani, hogy nem azért vagyok otthon, hogy ragyogjon a ház, hanem azért, hogy amíg Ő nincs itthon a gyereket neveljem. Ennek ellenére rendben van a ház, elég jól gépesítve vagyunk, illetve szeretjük a rendet és tisztaságot. Érvényesül az az elv, hogy mindent csípőből a helyére teszünk, ha kiömlött feltöröljük stb...
2019. febr. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Én senkit nem pontoztam le.
2019. febr. 18. 20:17
 16/16 Nyücü ***** válasza:

Ugyanez a helyzet velem is.mimt veled.Párom fizikai munkát végez nincs szivem ha hazajön leterhelni , pedig olyan jolesne csak 10 perc egyedüllét.Hetvegen a.hobbyjanak.él.Ezért lehet fikázni de szerintem a 24.órábol.10 perc nem nagy kérés.Anya vagyok imádom a babam es minden.oercben mosolygok es turelmes vagyok vele.Semmi sefitsegem nincs a parom ugy van vele öntisztitó a lakas , a kaja meg megfő magától.A kicsi nem marad meg nála se másnál sem.Söt ha kimegyek szobabol azonnal felkell.Még nincs ami lekösse akarmivel.probalkozok.Ha fozok ha furdok ha a wc.re.megyek vinnem kell mert sir.Nagy csalad vagyunk de.sose er ra.senki es.neha irigykedem hogy mas kap tanacsokat segitseget.de cseszegetni szoktak hogy nezek ki.

Imadok anya lenni de remelem.majd beall.egy egyensuly hogy menjen minden zokkenomentesen.

2019. ápr. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!