Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adhatom az anyám vezetéknevét...

Adhatom az anyám vezetéknevét a leendő gyerekemnek?

Figyelt kérdés

Szóval ha úgy vagyok vele, hogy a páromnak a vezetékneve tucatnév, a sajátom meg azért nem tetszik mert apám neve, aki elhagyott kiskoromban... Viszont anyámnak nagyon szép ritka vezetékneve van....


Ilyen esetben lehet az ő neve a gyerekemé? Szóval a nagyi neve lesz az unokáé...? És még a kezdet kezdetén a kórházban....


Vagy egy teljesen más vezetéknév, ami nincs a családomban, csak úgy hasraütök, és tetszik...?

Pl. az inkubátorokban talált csecsemők is találom nevet kapnak, nem a szüleikét....



Vajon lehetséges ez?



2019. febr. 19. 11:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
19%

Nem tudom mennyire jó ötlet, fel vagy készülve az állandó értetlenkedésre miért nem az apja neve a neve a gyereknek?

Tuti sokan azt gondolják majd, hogy nem a férjedé, vagy hogy nem is a tietek.

A gyermeknek sem biztos hogy jó. Én biztosan nem tenném.

(pedig az én férjem neve sem egy csúcs , az enyém is elég gáz, és lett volna olyan ami jobban tetszene)

De a név az identitás része, a családi összetartozást is szimbolizálja, úgyhogy én ezt átgondolnám a helyedben.

2019. febr. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
61%
A 9-es válaszadó jól leírta a törvényt. Egy lehetőség van még: felveszed második vezetéknévként anyukád nevét, a születendő gyerekeitek pedig megkapják ezt a bizonyos nevet és a párodét is. (Kötőjellel vagy anélkül, pár éve már az sem kötelező.)
2019. febr. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
59%

Nem fogják arra a névre anyakönyvezni kapásból. Utólag lehet rajta változtatni, jó pénzért.

De tényleg állandóan el kell majd magyaráznod, hogy kid neked a gyerek, vagy hogy miért így hívják, hiszen se az anyjával, se az apjával nem fog egyezni a vezetékneve. Ez azért elég szokatlan.

2019. febr. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

13!


Nem változtatható meg a kiskorú gyerek családneve a szüleitől eltérő névre

2019. febr. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!